Skocz do zawartości
Kosi123

Monitor nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Oglądałem spokojnie film po czym wyłączyłem komputer. Następnego dnia gdy go uruchomiłem wszystko szło jak należy, odgłosy z komputera prawidłowe lecz monitor nie działał. Chodzi o to że nie działa w ogóle. Tak jakby nie był podłączony do prądu. W pierwszej chwili pomyślałem że przyczyną może być kabel zasilający więc go wymieniłem ale lampka w monitorze błysnęła tylko kolorem zielonym. Wiem że nawet kiedy komputer jest wyłączony to lampka ta w monitorze powinna się święcić kolorem pomarańczowym. Nie mam zielonego pojęcia co się mogło stać. Szukałem na internecie podobnych przypadków lecz nic takiego nie znalazłem. Mam nadzieję że ktoś z was będzie wiedział co się stało i w miarę możliwości mi pomoże. Pozdrawiam Kosi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podłączyć monitor do innego komputera?

Wiem, że to zabrzmi niedorzecznie, ale spróbuj zresetować ustawienia biosu (wyjmij baterię z płyty głównej na 10 minut). Miałem niedawno 2 razy taki przypadek ze swoim komputerem, byłem pewien że monitor wyzionął ducha i chciałem go oddać na gwarancji. Również nie wyświetlał nic, lampka nawet się nie świeciła, kable wymieniałem bez rezultatu. Po resecie biosa ożył :)

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz monitor od kompa i spróbuj załączyć.

Jak zadziała to pokaże się napis o braku podłączenia monitora do karty grafiki.

Jak monitor nie zareaguje to oznacza, że jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor odłączony od komputera, podłączony pod zasilanie i włączony (z przyciska ON) nie wyświetla informacji o braku sygnału (jedyna jego reakcja to błyśnięcie diodą) to majstrowanie przy baterii płyty głównej pomiń- monitor uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor odłączony od komputera, podłączony pod zasilanie i włączony (z przyciska ON) nie wyświetla informacji o braku sygnału (jedyna jego reakcja to błyśnięcie diodą) to majstrowanie przy baterii płyty głównej pomiń- monitor uszkodzony.

 

Niekoniecznie. Tak jak już pisałem, w moim przypadku monitor też wyglądał na padnięty, bo pomimo zasilania nie świeciła się dioda oraz ekran nie wyświetlał zupełnie nic, bawienie się kablami nie pomagało. Dopiero reset biosu - co mnie bardzo zdziwiło. Nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...