Skocz do zawartości
MarcinMK

Pasta na nóżkach procesora - POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas składania nowego sprzętu, na nóżki procesora wdarła się niewielka ilość pasty termiczne. Idąc dalej .. Początkowo nie zauważyłem tego faktu i zmontowałem cały sprzęt.

Tera tak:

Zasilacz Feel III-400ATX ze starego sprzętu - nie mam pewności, że jest w 100% sprawny / jutro ewentualnie mogę przetestować inny zasilacz

Nowa płyta główna Gigabyte GA-880GMA-UD2H

Nowy procesor AMD Phenom II

Pasta Arctic Silver 5

Zasilanie jest, ale brak reakcji ? brak obrazu na monitorze ? i po chwili samoistnie wyłącza się wiatrak podłączony do PCU_FAN ? na innym złączu działa poprawnie.

Na poprzednim sprzęcie miałem już problemy z uruchamianiem, ale nie zajmowałem się tym tylko wymieniłem zawartość. Z poprzedniego zestawu został mi tylko zasilacz, dysk i obudowa.

 

Nie chcę całkowicie uszkodzić nowego sprzętu, więc potrzebuję POMOCY / informacji.

Od czego zacząć analizę uszkodzeń?

Jak ewentualnie sprawdzić zasilacz?

Jak wyczyścić procesor nie uszkadzając go i czy jest szansa że będzie jeszcze działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to pasta? Coś na bazie srebra czy silikonowa?

 

Nóżki proca (jak i jego całego) możesz umyć pastą i szczoteczką do zębów- tak z wyczuciem, żeby nie powyginać finów. Po tym zabiegu niech obeschnie na słonku dłuższą godzinkę i możesz pakować w soketa.

 

Jeśli pasta była srebrna i dostała się do soketa- kiepsko- nic nie zdziałasz- soketa nie wyczyścisz a pasta inside będzie powodowała zwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał jaka to była pasta.

Płyte główną spokojnie mozna pod wode i takze umyć tylko trzeba dłuższy czas odczekac az wyschneła by. Najpierw ale sprawdz czy to nie jest wina zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta to Arctic Silver® 5

Arctic Silver Incorporated - Céramique 2

 

Odnośnie pasty znalazłem takie info:

producent nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa podzespołów, których metalowe wyprowadzenia (nóżki) zostaną połączone pastą Arctic Silver 5.

 

Tylko do końca nie wiem jak mam to rozumieć ... czyli uszkodzony mógł zostać już i procek i płyta?? :|

Kurde czy naprawdę 1000zł poszedł się ... przez coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn na lotnym alkoholu do elektroniki i najcieńsza szpilka z nie wiem, watą ukulaną. Szmatka dostarczana do niektórych zestawów z pastą termo, nasączona jest alkoholem.

Tego płynu można lać do oporu i nic się nie stanie, mają cienkie rureczki, ciśnienie jest zazwyczaj odpowiadające do rozpuszczenia nie zaschniętych mocno przyklejonych elementów. W fabrykach je stosują do czyszczenia jak i również na montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę Feel, to obstawiam zasilacz :D

 

Skoro miałeś wcześniej problemy i został ci zasilacz, to jest to pierwsze co bym sprawdził. Po przeczyszczeniu procka i płyty nie powinno być problemu z pastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazlem na sieci ArctiClean składający się z 2 składnikow. Z opisow wynika, że najlepszy srodek do czyszczenia procka - co wy na to?

A jak wyczyscic płytę? Lepiej chwilowo zostawic w spokoju, czy czyscic wszystko na raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie inwestuj w te wynalazki- pisałem: pasta + szczoteczka- na procesor- to działa.

 

Dla pewności sprawdź kompa na innym zasilatorze- może być jakiś biedny- byle post się pojawił- wtedy będzie pewność, że CPU + mobo sprawne a przyczyną problemów jest zasilator.

 

Jak pisał Maciem- płytę główną można wsadzić pod wodę- tylko co to da- otworów w sokecie nie doczyścisz tym sposobem.

 

Jeśli faktycznie pasta zalega w sokecie i jeśli mimo zapewnień producenta przewodzi prąd (można wygooglać) to... hmmm... ja wiem... może karcher bezpośrednio w soketa (broń boże po całej mobo- jeśli fimowy- pourywa elementy)- ale to już EXTREME.

 

Sprężone powietrze może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wyczyściłem procesor - zadziwiające, że samym pędzelkiem schodziło :| :D. Dla pewności od chłopaków w pracy użyczyłem alkohol izopropylowy ;).

Po założeniu procka do soketu, nie widać jakiś elementów pasty na nóżkach, więc - teoretycznie - nie powinno go być w sokecie.

 

Niestety nadal nic się nie dzieje, brak obrazu. Co ciekawsze brak jakichkolwiek sygnałów dźwiękowych z głośniczka.

Po podpięciu 2 różnych zasilaczy nie ma różnicy - zasilanie idzie na dyski i wiatraki (przynajmniej tyle słychać) ;).

Wiatrak od procesora podłączony pod PCU_FAN uruchamia się i po chwili milknie (nie ważne jaki, duży mały, 5v czy 12v).

Sprawdzałem już nawet inna płytę Gigabite i po wyłożeniu procka też nie ma sygnału, wiatraki się kręcą, a pozostały sprzęt chodzi.

 

Zasilacze to FEEL III 400ATX i HP MAX 365W <<tak jest na zasilaczu.

 

W instrukcji płyty znalazłem info:

"To meet expansion requirements, it is reccommended that a power supply can withstand high power consumption be used (500W or greater). If a power supply is used that does not provide the required power, the result can lead to an unstable or unbootable system."

 

Zaleca się, ale czy to możliwe że zasilacze są za słabe na płytę GA-880GMA-UD2H i procesor AMD Phenom II X6?

 

 

P.S. Tak dla jasności:

Pasta była widoczna na nóżkach, procesor był założony, w związku z powyższym zakładam iż pasta mogła się dostać i do socketa, ale nie upieram się przy tym.

Edytowane przez MarcinMK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego załatw zasilacz o mocy 500W znanej i cenionej marki. Wszystkie kabelki od zasilania podłączone? Wtyczka 12V koło socketu jest wpięta? Dla pewności został jedną kostkę ramu odepnij dvd i wyjmij resztę niepotrzebnego sprzętu (ma to na celu ograniczenie zużycia prądu). Daj foto zabrudzenia (lub foto socketa i procka po czyszczeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem będzie ciężko, chyba będę musiał dokupić - właśnie poszukuję coś mocniejszego.

Wtyki ... hmmm .... , do płyty są wymagane 24 && 2x4 12V?

Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się to optymalne (stabilne) utrzymanie zasilania ...

Mój zasilacz posiada:

Moc zasilacza 400 Wat

Standard obudowy ATX

Funkcje zasilacza OLP

OVP

SCP

Wentylatory i złącza zasilacza 1 x uniwersalne złącze 20/24-pin do zasilania płyt głównych

1 x złącze do zasilania kart graficznych PCI Express

2 x złącze zasilania SATA (Serial-ATA)

4 x złącze zasilania ATA Molex 4pin

 

Rozumiem że mam się wstydzić i zajwaniać po PRAWDZIWY zasilacz do tej płytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy nie prawdziwy ważne by miał stabilne napięcia i mocne linie 12V. Ja osobiście używam FEEL III do Athlona XP i działa na nim dobrze, do mojego głównego konfigu nie użyłbym go bo zapewne by tego nie wytrzymał. Jaka jest reszta tego kompa? Jaka grafa ram itd...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika pozostaje standardowa z płyty - nie gram w gierki, więc powinno wytrzymać ...

Więc cały zestaw to:

  • AMD Phenom II x6 1090T Black Edition AM3 BOX
  • Gigabyte GA-880GMA-UD2H
  • Seagate Barracuda ST31000524AS (1TB, 32MB, SATA/600) x2 na RAID 10
  • Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ) to z wolnych pozostałości - będzie na jakieś ciach!ły
  • OCZ DDR3 Dual Channel 2x4096MB 1333MHz CL9.0 BOX Reaper Low Voltage

Mam nadzieję, że zasilacz coś da ..

Edytowane przez MarcinMK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIAŁA :D :D :D :D :D :D :D

 

OK, to może jeszcze podpowiecie jaki zakupić zasilacz do zestawu (zapomniałem jeszcze o chłodzeniu Mugen2) – chyba że przetestować mojego FEEL (podłączyłem 4pin do gniazda na 8 i z opoznieniem ale rusza) :D.

http://www.vobis.pl/oferta/komputery/podzespoly_pc/zasilacze/109361_zasilacz_ibox_black_panther_50.aspx

http://www.vobis.pl/oferta/komputery/podzespoly_pc/zasilacze/899724_zasilacz_ocz_500w_stealthxstr.aspx

Jeszcze nie miałem więcej niż 2rdzenie i 2 dysków na SATA2 więc pytam :D

Ram1rez && kwasior500 THX

Edytowane przez MarcinMK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...