Skocz do zawartości
Ombre

PKP Polskie pociągi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zapytać znawców aktualnego stanu pkp o parę rzeczy.

W niedziele o 7:26 wyjeżdżam z Katowic do Gdańska (bezpośredni, inter regio, dokładnie ten)

Czy jeżeli wsiądę w Katowicach są szanse na miejsce siedzące?

Będę po nocce w pracy, więc chciałbym te 10 godzin przespać, są szanse że obudzę się z bagażami? W sumie nie biorę nic wartościowego, ale nie chciałbym być tydzień na wakacjach bez ubrań itd.

Ogólnie czego się spodziewać? Są szanse, że ten pociąg przyjedzie z dotrzymaniem godziny?

 

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rusza z Kato to nie powinno byc problemu z miejscem, w koncu bedziesz jednym z pierwszych wsiadajacych.

Ja bym staral sie nie spac, chociaz wiem ze po nocce taka podroz to bedzie masakra by wytrzymac, jesli juz to postaraj sie moze usiasc w przedziale z kims kto "wyglada" na godnego zaufania, moze jakies dziadki jadace nad morze;] Ale tak czy siak, spanie w pociagu nigdy nie jest bezpieczne.

Po PKP mozna sie spodziewac wszystkiego, jezdzilem swego czasu czesto trase Kato-Kutno i kilka razy podroz 5h konczyla sie po 10h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh, tak myślałem... dzięki za podpowiedź.

Kolejne moje pytanie brzmi: dlaczego nie mogę znaleźć tego połączenia wpisując KATOWICE do GDAŃSK GŁÓWNY ? W ogóle się nie wyświetla, natomiast klikając na pociąg pisze że pierwsza stacja to katowice, 7:26.

IR 45520

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale wystarczy wpisać Sosnowiec > Gdańsk główny i wtedy znajduje ten pociąg i normalnie jedzie w niedziele.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bilet w kasie pkp, normalnie pisze katowice > gdańsk główny, więc zakładam, że wszystko poprawnie i moge normalnie wsiadać w kato?

skonczyła się tam juz przebudowa dworca czy nadal są jakieś jaja? jak najlepiej podjechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest dokładnie, ale część peronów może być w innym miejscu, nieco dalej niż inne. Nie chcę siać paniki - w internetowej wyszukiwarce połączeń powinno być napisane, z którego peronu jest odjazd (np. www.rozklady.com.pl)

 

Dworzec w K-cach jest nawet nieźle oznakowany, więc się nie zgubisz.

 

ed. kiedyś było - teraz nie ma, a szkoda.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest dokładnie, ale część peronów może być w innym miejscu, nieco dalej niż inne. Nie chcę siać paniki - w internetowej wyszukiwarce połączeń powinno być napisane, z którego peronu jest odjazd (np. www.rozklady.com.pl)

 

Dworzec w K-cach jest nawet nieźle oznakowany, więc się nie zgubisz.

 

ed. kiedyś było - teraz nie ma, a szkoda.

 

Perony 1-4 są w tym samym miejscu, kilkaset metrów dalej jest słynny peron piąty :) Ale raczej będzie z 1-4 jechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie - kilkukrotnie jeździłem z Katowic do Słupska i z powrotem pociągiem i nigdy nikt mnie nie okradł. Po prostu wsiadłem do pustego przedziału, zasunąłem solidnie drzwi i zasłoniłem je zasłonkami (podczas postoju na przystanku zasuwałem także okna, by nikt nie wypatrzył z peronu wolnego miejsca ;)). Tymi pociągami zawsze jeździ sporo ludzi, więc numery z gazem usypiającym raczej by nie przeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jechałem pociągiem, linia TLK PKP z Sosnowca Głównego do Koszalina, pociąg startował w Krakowie, miałem z kuzynem pewne obawy, odnośnie miejsc siedzących, ale się znalazły, siedzieliśmy w przedziale z starszymi ludźmi, wysiadali stację wcześniej niż my. Dziadek był kolejarzem w przeszłości, miał klucz i zamknęliśmy się w przedziale, w sumie było sześć osób, zasunęliśmy drzwi i okna. Planowo pociąg miał jechać koło 14 h, ale jechaliśmy 17, cholerne 3 h opóźnienia! Skandal z liczbą wagonów, bo było ich niewiele, ludzie koczowali w przejściu. Towarzystwo nieciekawe, mnóstwo podpitych szczyli w wagonie, upili się, trochę poświrowali, zarzygali toalety i poszli spać. Nie polecam brać przesadnej sumy pieniędzy ze sobą, kasę najlepiej wypłacić po dotarciu na miejsce w bankomacie, zresztą w wielu miejscach nad morzem można płacić kartą. Pociągiem w dalsze trasy najlepiej jechać jakąś w miarę konkretną ekipą, żeby się dobrze wyspać i nie bać o bagaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobry pomysł z tymi zapięciami, tylko kurcze, czy nie sprowokuje kogoś jeszcze bardziej? zobaczy jeden z drugim, że przypięte kłódkami to pomyśli "ten napewno ukrywa tam skarby narni", hmm? chociaż przy pełnym przedziale raczej nikt nie będzie się siłował z zabezpieczeniami?

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś pomiędzy kłódką a brakiem zabezpieczenia ;) :

 

Dołączona grafika

 

Świetne rozwiązanie zeby uniknąć przypadkowych "kieszonkowców", a do tego nie rzuca sie w oczy i nic nie kosztuje.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...