Skocz do zawartości
::snoopy::

Nowy kompek za 3600 - 3700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten wielki moment. Od około dwóch miesięcy planuję zakup nowego sprzętu. Zacząłem bazować na co miesięcznych zestawach, obserwacji forum. Aktualnie siedzę przy tym co mam w sigu. Niestety ale nic się z niego chyba nie zostanie.

 

Chcę przeznaczyć na to MAX. 3700zł więcej nie wyskrobię. Wahania cen podzespołów troche mnie martwią i całość wychodzi między 3604zł a 3700zł. Tak więc różnica prawie 100zł za co mogę kupić podstawowe chłodzenie. Jak się dobrze sprzeda stary komp to może będzie na Scythe Mugena 2.

 

Monitor mam 1680x1050 ze złączem D-SUB a więc potrzebna będzie jakaś przejściówka (chyba że będzie dołączona do karty grafiki). Komp ma być do wszystkiego. Trochę amatorsko do 3D dlatego napaliłem się i7 2600k gdyż w renderingu bije 6 rdzeniowe Phenomy.

 

Ceny aktualne na dzisiaj ze sklepu Vico z Lublina. Tam planuję wszystko zakupić. Generalnie chcę tam gdzie mogę dotrzeć osobiście. Jednak w Vico kupię przez net bo taniej.

 

Lista wygląda następująco, i jeśli ceny wyjdą poza 3700zł to trzeba będzie coś zmieniać. Mam nadzieję że coś znowu stanieje.

 

procesor: i7 2600k -1131zł

 

płyta główna: Asrock P67 Pro3 -358zł

 

karta graficzna: ASUS Radeon HD6950 DCII 1GB -907zł podobno modowalna, dobre chłodzenie. Niestety podrożała. Tutaj można szukać tańszej alternatywy.

 

ram: 2x4GB Kingston 1333mhz -155zł

 

dysk: Samsung F3 1TB HD103SJ -189zł

 

DVDRW: jakieś tam kolwiek np. LG ~80zł

 

zasilacz: Tagan TG600-U33II 600W -245zł Zasilacz wybrałem sam. Posiada tylko podstawowe zabezpieczenia. Kable są nieodłączane. Jeśli oferuje stabilną napięcia i względną ciszę to może być.

 

obudowa: Antec Three Hundred - 272zł super dizajn, przewiewna i solidna, dołączone wentylatory z regulacją. Niestety zdrożała.

 

system: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit Polish 1pk DVD OEM - 358zł

Razem 3695zł Brakuje na dobre chłodzenie. Jak się sprzeda graty to będzie jakiś Mugen 2. Nie wiem też czy zostawić procesor i7 a zmienić grafikę na tańszą czy może na odwrót, jeśli sytuacja cenowa się nie poprawi. No i czy ten zasilacz może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX jest jak najbardziej ok, ale nie licz na ciszę pod obciążeniem - denerwująco brzęczy pod obciążeniem fan w tej zasiłce... choć w tej kasie (~235zł z wysyłką mnie wyniósł) to dobra opcja (parametry/okablowanie).

 

Procesor też skupiłbym się na 2500K, kwestia czy dorzucenie ~350zł do 2600K faktycznie by było tego warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dw10: XFX jeśli brzęczy to odpada. Widziałem temat w którym ktoś narzekał że szumi, ale miał montowany na górze. Wiem że powinno starczyć dobre 500W na ten zestaw, ale trochę przyszłościowo myśląc o ewentualnej rozbudowie lub zmianach wezmę raczej coś 550-600 watowego. A by za rok np. przy kupnie nowej grafy nie myśleć o zasilaczu.

 

Buda na którą się napaliłem jest dobrze wentylowana, ale też dzięki temu ewentualne szumy może być lepiej słychać, dlatego priorytet to cisza i stabilność zasilacza, a potem bajery typu po 10 odłączanych sata molex wtyczek. Oczekuję chociazby aby było cicho w IDLE, przy oglądaniu filmów wieczorem.

 

No więc z tego co zaproponował Maciem w pierwszej kolejności (jeśli zmieszczę się w kasie) wziąłbym: TACENS VALEO III 600W MODULARNY , a jeśli nie to TACENS RADIX IV - 600W , dobry wybór?

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem ostatecznie że wezmę jednak i5 2500K, i dzięki temu ładnie zmieszczę się w planowanym początkowo budżecie. Na dzień dzisiejszy za ten zestaw to 3553,00zł. A w przyszłym miesiącu może jakiś SSD.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę zmień na Fractal Design 3000 bądź SilentiumPC Gladius 800 Pure Black. Antec jest już nieco przestarzały i mniej opłacalny, tym bardziej w tej cenie. Chłodzenie na procesor zmień na Zalmana CNPS10X Performę. Mugen nie dość, że jest ogromny i sporo waży, to jeszcze zasłania jeden bank pamięci. Performa spokojnie wystarczy nawet do dużego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem tego Anteca bo bardzo mi się spodobał. Chciałem bude z włącznikiem (i usb) na górze i na froncie. Jakieś 2-3tygodnie temu kosztował 240zł, no cóź... Przestarzały to jest mój Codegen :wink: W chłodzeniach wiele nie przebierałem, ale wiedziałem że Mugen będzie jednak lepszy niż to co proponowały comiesięczne zestawy (Xigmatek Gaia). Chciałem czegoś ciut lepszego, bo oczywiście coś tam podkręce. Narazie będą zajęte tylko 2 banki więc jest ok. Tak czy siak już puściłem zamówienie. Najważniejsze elementy grafa, płyta gł i zasilacz myślę że dobrze wybrane z drobną pomocą forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to moim zdaniem to kwestia gustu , no chyba ze chcialbyc kupic jakiegos iboxa czy tracera. Chłodzenie zmien na ta performe , jest mniejszy a ma bardzo podobna wydajnosc to mugena 2 no i do tego tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerocool VS9? Cienka blacha i odpryskający lakier to główne zalety tej obudowy. Dodatkowo tylko jeden wentylator z tyłu, co przekłada się na słabe chłodzenie podzespołów. Za kilkadziesiąt zł mniej jest SilentiumPC Brutus 410, która jest o wiele lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...