Skocz do zawartości
adam16v

@@@ ZASILACZ DLA OVERLOCKER'A @@@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zwracam się z pytaniem do wszystkich speców od podkręcania! :evil: jaki zasilacz wybrać do podkręcania P4 i Radka 9100? Jakie powinien mieć parametry (szczegóły), firmy polecane, odradzane. :wink: Pozdrawiam.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

celeron 1.7@2.0ghz, msi i845GE, 512 ddr 333mhz, radek 9100 @280/265mhz, samsung 20 Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kolego SZUKAJ bo tematyka zasilaczy byla/jest poruszana na forum SPRZET wiele razy

 

zalezy ile masz kasy i co chcesz do tego kompa pakowac :!:

zerknij np tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=25913 akurat to zasilacze b. dobry firm

 

jak chcesz zeby bylo latwiej szukac to: Antec - Enermax - Sirtec (Chieftec/Enlight) - Topower - Vantec

kolejnosc alfabetyczna :P

 

a co do mocy to jak pisalem zalezy co bedziesz ladowal do srodka - polecam mocniejszy niz wynika "z matematyki" zeby nie miec jazd jak podwoisz lub potroisz ilosc pamieci dorzucisz kolejny dysk lub zmienisz (podkrecisz) procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie pomysl o polaczeniu dwoch zasilaczy. Dwa zasilacze 300W zwykle dadza Ci pewnie wiecej niz jeden 550W. Popatrz sobie na www.moded-kompz.net tam bylo to dokladnie opisane nawet dali schematy jak to zrobic w domciu :) Wada tego rozwiazania jest utrata gwarancji na zasilacze. Twoj wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z tym łączeniem zasiłek, ale czy voltarz będzie nadal się chuśtał? Obecnie przy radku i celu podkręconych +3.3V potrafi mi spaść do 2.97V! Napięcie na procu tez się huśta. Poważnie się zastanawiam nad zamontowaniem tego 2 zasilacza, ale wstrzymam się z pracą do wakacji - sesja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za podpiecie do tematu. Ale mam prosbe . Czy uzytkownicy Chiefteca 420 mogli by napisac jakie maja napiecia przy podkreconym na maksa procku. Ja wlasnie dzisiaj kupilem takiego i na 12 V mam tylko 11.43 i mnie szlag juz trafia. Wczesniej tez kupilem zachwalanego na niemieckich forach Levicoma 350 i przy tym mialem okolo 10.5 a nieraz nawet 10. Czyzbym musial kupic jakiegos enermaxa 500 zwyz zeby miec napiecia stabilne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za podpiecie do tematu. Ale mam prosbe . Czy uzytkownicy Chiefteca 420 mogli by napisac jakie maja napiecia przy podkreconym na maksa procku...

a skad odczytujesz te napiecia :?:

 

moze plyta jakas lewa (nie jako taka ale ten egzemplaz) - zmierz napieca miernikiem we wtyczkach zasilacza (pod obciazeniem) jak sie okaze ze zasilacz daje takie napieca to kiszka - ale stawiam na przeklamania odczytu napiec przez plyte :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytuje je z biosu i z usdm oraz z mbm i wszedzie sa takie same. Jutro bede sprawdzal miernikiem i na innej plycie . Moze rzeczywiscie cos z ta plyta jest nie tak. Czy jezeli tak, to nadawala by sie do reklamacji , czy olac to i zostawic tak jak jest skoro wszystko chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam King Year 230W i zasila mi antka 1.7@2.3G - stabilnie...

enlight 250W się spalił na celku :( (zresztą piszczał jak się zwolniło wiatrak) chieftec'i są dobre ale drogie (mam takiego w moim pececie - zaletą jest cichy wiatrak z regulowaną prędkością który tak czy siak po jakims czasie rozkręca się na 1500rpm co juz słychać)

odradzam tzw. Megabalty (LLC czy cóś) i codegeny - niestey dymią często....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...