Skocz do zawartości
HucK

SSD 64GB do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... Och jak dawno mnie tu nie było. :) Ale bez zbędnego pisania przechodzę do tematu:

 

A więc zamierzam kupić dysk SSD do mojego laptopa HP 620.

Dysk będzie gonił pod SATA 2, więc nie wiem, czy opłaca się inwestować w konstrukcje na SATA 3.

Po przeczytaniu kilku testów stwierdziłem, że najlepsze propozycje do mnie to:

 

OCZ Vertex 2 60GB: OCZ Vertex 2 E SSD 2,5'' 60GB 285 MB/s 275 MB/s (1794681065) - Aukcje internetowe Allegro

Crucial m4 64GB: DYSK CRUCIAL M4 SSD 64GB 2,5 SATA III 415/95 MB/s (1796895015) - Aukcje internetowe Allegro

 

Może proponujecie coś innego w cenie <400zł za ok 64GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że stoisz przed podobnym dylematem jak ja parę miesięcy temu :).

Początkowo nabyłem Vertexa 2 E, byłem stosunkowo zadowolony, oprócz tego, że mój laptop zawsze po przebudzeniu się ze stanu wstrzymania odmawiał współpracy (BSOD). Niestety po niewiele ponad tygodniu Vertex w wyniku resetu komputera wpadł w panic state, czyt. zdechł. Czekałem ustawowe 21 dni roboczych i został wymieniony na nową sztukę, niestety straciłem dane. Nie jest to odosobniony przypadek (zarówno problemy z wybudzaniem, jak i 'panic state'), więc czym prędzej sprzedałem zdobyty z wymiany egzemplarz i kilka dni temu zakupiłem Cruciala m4. Jeszcze go nie testowałem, ale jestem dobrej myśli, bazując na opiniach ludzi z tematu o SSD.

Edit: @Mane - mniejsza o ustawę, mój błąd, ważne, że wywiązali się z tego, co było zapisane w karcie gwarancyjnej ;).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...