Skocz do zawartości
DjDuRi

Który najlepiej wybrać zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzęt obecnie to

 

procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3,00 Ghz

płyta główna: MSI-P45 Neo-f IP45 s775

RAM: 2x KingMax DDR2 2GB 1066

grafika: ASUS HD4870 512MB

zasilacz: Rasurbo GAP 656 650W

dyski twarde: 2x WD WD3200AAKS 320 GB sata II 16MB

no i chodzenie na procka: Scythe Katana 2

 

Myślę nad wymianą zasilacza gdyż ten nie jest z tych dobrych zasilaczy. Chcę już kupić taki który zadziała w przyszłości bezproblemowo z i5 czy i7 i nowszą kartą graficzną. Mam na oku coś takiego:

Aerocool STRIKE-X 600W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Be Quiet! F1-600W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

OCZ OCZ600MXSP-EU • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Który Waszym zdaniem najlepiej wybrać ?? Zależy mi też na tym żeby był cichy.

Edytowane przez DjDuRi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie z tych?

aerocool - straszny festyn

bq - cena nieproporcjonalna do możliwości

ocz - jakoś mnie nie przekonują zasiłki tej firmy.

 

Zobacz sobie Ten. Na prawdę świetny zasilacz. Cichy, niedrogi, z modularnym okablowaniem i niezłą sprawnością. A 520 spokojnie ci wystarczy o ile nie planujesz sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten i jestem zadowolony.

http://allegro.pl/silverpower-600w-sp-600a2c-gwarancja-i1837013467.html

 

Zasilacz wygladał po rozpakowaniu paczki jak zupełnie nowy, na sprzęcie z mojej sygnaturki działa bez problemu nawet z OC, do tego mam jeszcze 2 katody podłączone do inwertera, oczywiście 80plus i chyba 504W na linii 12V. Cena - rewelacja.

Edytowane przez patrick1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Ten. Na prawdę świetny zasilacz. Cichy, niedrogi, z modularnym okablowaniem i niezłą sprawnością. A 520 spokojnie ci wystarczy o ile nie planujesz sli.

 

Bronze dzisiaj szału nie robi (kiedy w tej cenie można kupić model ze sprawnością "GOLD", choć raczej bez odpinanych kabli), więc sprawność tego M12 jest najwyżej przyzwoita.

 

ps. przy GOLD zasilacz wydziela przy tym samym obciążeniu ~40% mniej ciepła od BRONZE (przypadek obciążenia 50% mocy znamionowe) - łatwo policzyć posiłkując się:

http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/SEA%20SONIC%20ELECTRONICS_SS-560KM_ECOS%202139_560W_Report_Rev%202.pdf

http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/SEA%20SONIC_M12II-520_ECOS%201796_520W_Report.pdf

- moim zdaniem różnica typu 0,61x mniej wydzielanego ciepła jest różnicą sporą

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące , jak niby to obiczyłeś że wydziela 40% mniej ciepła ?

 

Ależ to bajecznie proste. ;)

 

Seasonic SS-560 przy połowie mocy znamionowej ma sprawność 91,17% = 8,83% to straty w postaci ciepła.

Seasonic M12II 520 ma przy połowie mocy znamionowej sprawność 85,61% = 14,39% mocy pobranej z gniazdka oddaje jako ciepło.

(linki do pomiarów podałem wyżej)

 

Teraz odrobina matematyki:

14,39/8,83=~1,63 raza więcej ciepła oddaje model o mniejszej sprawności

lub

8,83/14,39=~0,61 lub jak kto woli ~61% ciepła/energii modelu mniej "energooszczędnego" oddaje model bardziej "energooszczędny"

 

Moce zasilaczy są dosyć zbliżone, więc nie ma się co nad nimi specjalnie rozczulać. Można sobie policzyć ile konkretnie wat oddają te modele do pokoiku w postaci ciepła. Jak ktoś chce mieć dokładne porównanie, to niech porówna zasilacze o dokładnie równych mocach znamionowych.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te różnice w ilości wydzielanego ciepła są pomijalne jeśli chodzi o rachunki za energię elektryczną, mogą mieć jednak znaczenie przy ekstremalnym wyciszaniu komputera. Jeśli nawet nie przy fabrycznej konfiguracji wentylatora to na pewno przy fanswapie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te różnice w ilości wydzielanego ciepła są pomijalne jeśli chodzi o rachunki za energię elektryczną, mogą mieć jednak znaczenie przy ekstremalnym wyciszaniu komputera. Jeśli nawet nie przy fabrycznej konfiguracji wentylatora to na pewno przy fanswapie.

 

Jestem dokładnie tego samego zdania. 1,6x więcej ciepła do schłodzenia to jednak wyraźnie inne wymagania odnośnie "intensywności" chłodzenia zasilacza = inny poziom głośności jeśli chcemy na modelu mniej "sprawnym" osiągnąć tak niską temp. pracy jak przy modelu z certyfikatem gold/platinum. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...