Skocz do zawartości
grzegrz

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ślicznie.

 

Czy ktoś pyka na ps3/x360? czy wszyscy poszli zakupić blaszaki? :D Pograłem dziś 2h i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Szkoda, że na razie dostępna jest tylko metro mapa ale myśle, że idzie się pobawić.

 

Efekty graficzne dają rade, prawde mowiąc na PS3 totalnie posysa jakość tekstur względem PC i brak AA, pomimo to i tak jest to dość ładny shooter jak na możliwości sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tekstury, cienie i aliasing na konsolach totalna porażka. Oświetlenie super, detale ok, dźwięk świetny.

 

Gra sie nieźle, w przeciwieństwie do PC gdzie jest katorga. Jako obrońcy dużo łatwiej mieć dobre ratio, ale zależy też jaki mecz. Czasem atakujący siedzą w bazie i nic nie robią tylko kampią. Ogólnie Rush to nie jest Battlefield.

 

Bugów dużo, wkurza też jakieś miganie ekranu. Ogólnie widać że DICE sie specjalnie nie przejmują konsolowymi wersjami, nie ma przeglądarki serwerów (która niby w pełnej ma być), nie ma conquest. Jakbym nie grał w ostatnie BF-y i ta beta miała by mnie przekonać, to absolutnie bym nie kupił pełnej. Nie liczą chyba na nowych nabywców.

 

Mam nadzieje że ostatecznie wszystko bedzie dobrze, bo na chwile obecną wcale nie czekam na tą gre, bedzie to będzie, ale równie dobrze mogło by nie być. BC1, 1943 i BC2 dają jeszcze masę frajdy, i chyba długo będą, mogli lepiej zrobić jszcze jakieś mapy, a nad BF3 popracować z rok dłużej.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z czasem pojawi się cały wysyp porównań wersji. Oglądałem kilka streamów na justinie z wersji PC i błędy z bety piecowej sa te same co na PS3 - co raczej nie jest czymś odkrywczym - ale spodziewałem się, że chociaż kosztem tej średniej grafy, panowie się do kodu bardziej przyłożą.

 

Osobiście jestem zachwycony efektem oślepień wiązki lasera bądź latarki, znakomicie to zrobili. Można łatwiej wyczaić kampy siedzące w krzakach po odbiciu soczewki lunety bądź właśnie laserze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pograłem trochę na PS3 bo na X'ie zapomniałem odnowić xbl :lol: i na nim pewnie pogram dopiero dzisiaj .

 

Szczerze to myślałem, że będzie to wyglądać dużo gorzej a moim zdaniem wygląda całkiem nieźle .

 

Martwi mnie jedynie, że kumpel, który ma porównanie twierdzi, że na PS3 ta gra wygląda lepiej :/ W Fpp wolałbym jednak grać na X'ie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: bf3.exe

Wersja aplikacji: 0.0.0.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 4e7b2777

Nazwa modułu z błędem: ntdll.dll

Wersja modułu z błędem: 6.1.7600.16695

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4cc7ab86

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 0003bf09

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 4c0d

Dodatkowe informacje 2: 4c0d4d78887f76d971d5d00f1f20a433

Dodatkowe informacje 3: 4c0d

Dodatkowe informacje 4: 4c0d4d78887f76d971d5d00f1f20a433

 

 

 

czasem cos takiego sie pojawi choc najczesciej poprostu mignie "urocamianie" i potem sie nic nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie na konsolach..

 

Jako że u siebie na PC nawet nie mam jak odpalić bety (dx9 hello), to preorder na wersję PS3 jest zamówiony. Po tym co się naczytałem i naoglądałem o problemach wersji PC to beta na PS3 jest istnym przykładem dobrze zrobionej gry ;) Generalnie gra się miło i przyjemnie, graphic whore ze mnie żaden więc gorsze tekstury czy mniej dokładne meshe mi latają koło d*, liczy się fun a to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ogromny sukces i niewyobrazalna praca coderow ze zrobili cos takiego na sprzet co ma 512MB Ramu

moj phon kuzwa ma wiecej ;) zeby nie bylo ze prowokacja mam PS3 Slim jakies 50 demek na nim :) + jedna gre i 12 filmow BD

wiec po czesci tez jestem ''konsolowcem''

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilunia, bo nie chwytam...

 

Jest szansa, że BF3 final wyglada lepiej niz beta? :> (sadzac po screenach...)

 

tak wyglada o niebo lepiej co do op

 

bede gral na ps3 (pc niestety juz za slaby, kasa niby jest tylko wydatkow za duzo inaczej bym robil upgrade pc) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

I w dodatku w tytule, który tworzony był z myślą o PC.

Chyba właśnie dzięki temu ta gra bedzie fajnie wyglądać na konsolach. Jak mieli gotową piękną wersje pecetową, to na pewno dużo łatwiej to przenieść na konsole zajmując się przede wszystkim optymaliacją. Do tego to kolejna wersja autorskiego silnika, z którym mają doczynienia od lat, więc to na pewno im pomaga. Po demie NFS The Run widać jak słabo z tym silnikiem sobie poradzili w Black Box, przynajmniej w przypadku konsol, zobaczymy jak na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos sie zastanawia czy zainstalowac dodatkowe tekstury w wersji na xboxa czy tez nie to po obejrzeniu tego filmiku nie bedzie mial wątpliwosci (wersja bez tekstur jest tragiczna, tak tragiczna to dobre okreslenie)

 

 

ja nigdy nie widzialem tej gry na zywo w wersji bez HD tekstur (przeszedlem juz poł singla na xboxie w wersji z texturepackiem), i jestem zaskoczony jak kiepsko wygląda bez.

 

Co do samej kampanii singlowej to uczucia mam mocno mieszane, jest troche pozytywów ale tez sporo negatywów:

 

pozytywy:

 

- swietne oświetlenie postaci -chyba najlepsze jakie widzialem w grach (bardzo dobrze integrują się z oswietleniem lokacji)

- swietna animacja

- dosyc dobre tekstury (szczegolnie mundury żołnierzy) jak na wersję konsolową

- parę fajnych pomysłów w kampanii singlowej

- miejscami nawet niezly dubbing

- gra chyba trudniejsza niz CoD

- płynność bez przycinek

 

negatywy (jest ich niestety więcej)

 

- sztuczna inteligencja jak grach niskobudzetowych (czyli brak)

- skryptów nie jest az tak duzo jak w serii Cod i niestety często mają gorszą jakosc realizacji (ale nie wszystkie)

- liniowość i jeszcze raz liniowość i jeszcze raz liniowość

- mimo że engine na to pozwala to brakuje duzych lokacji w kampanii single w którch byłaby jakas swoboda (gra się jak w serii CoD czyli korytarzowy shooterek ze złudzeniem otwartej przestrzeni)

- mało spektakularnych scen (w porównaniu z Codem)

- miejscami mała dynamika rozgrywki i miejscami brak napięcia

- cywile to tylko dekoracja bez zadnych hitboxów

- mała różnorodność przeciwników

- gra miejscami jest bardzo przewidywalna

- miała być walka wręcz a tymczasem jest zwykłe QTE w dodatku słabo zrobione

 

z sentymentu za singla daję 8/10 ale gdyby to była nowa marka to dałbym za singla 7/10 ..singiel naprawdę rozczarowuje (poszli w stronę CoD-a ale wszystko jest gorsze (pomijając kwestie graficzne))

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły szok z tymi teksturami. Może opracowali dwa zestawy do SP i MP, z czego defaultowo ustawione jest na te gorsze, a reszte można sobie dograć. Ale mimo wszystko różnica kolosalna. Inna sprawa, że to chyba pierwsza gra, która daje możliwość upgradu tekstur :blink:

 

Co do plusów i minusów to "pójście w strone CoD" jest dla mnie raczej zaletą niż wadą ;) Nie będę mówił, że nie miałem nadziei na dobrą kampanię, ale nie jestem zdziwiony, że nie urywa dup.y. Miałem dylemat CoD vs BF, ale wychodzi na to, że trzeba będzie zakupić obydwie. Z tą różnicą, że BF3 po singlu wyląduje na Allegro.

 

Jak możesz to napisz tylko jak długa jest kampania i na jakim poziomie przechodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to napisz tylko jak długa jest kampania i na jakim poziomie przechodzisz.

 

przechodzę na singlu w trybie normal (brakuje mi troche do konca), harda łyknę na piecyku, ale mysle ze kampania jest spokojnie do łyknięcia na dwa wieczory. Podobny na wyzszym stopniu trudnosci jest lepsza sztuczna intelignencja (ktos tak gdzies napisał, osobiscie jeszcze tego nie sprawdzalem)

 

Co do plusów i minusów to "pójście w strone CoD" jest dla mnie raczej zaletą niż wadą ;) Nie będę mówił, że nie miałem nadziei na dobrą kampanię, ale nie jestem zdziwiony, że nie urywa dup.y.

 

Ja lubię zarówno rozgrywkę sandboxową jak i skryptowane korytarze rodem z Cod-a, czy Uncharted, dziwi mnie troche fakt że twórcy mając do dyspozycji engine na którym da sie robic duze przestrzenie zrobili kampanię single tak jakby mieli engine z Dooma3 (który sobie zupelnie nie radził z otwartymi przestrzeniami).

 

Pójscie w stronę Cod-a jako takie nie traktuję jako wadę (lubie skryptowane gry) ale w tej grze jest to zrobione gorzej niz w ostatnich 3 grach z serii CoD - jak zagracie to zobaczycie (mało skryptów, słabe QTE, jak już są skrypty to zazwyczaj [gluteus maximus] nie urywają, ot taki uboższy CoD tyle że z lepszą (miejscami) grafiką.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, gra ktoś na ps3/klocku po sieci? zdecydowałem się, że zakupie sobie wersje na PS3, bo słyszałem bardzo dużo złego o trybie multi Modern Warfare 3 więc padło na Battlefielda. Ktoś zamierza mnie wyciągnąć z błędu? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na PS3 jest input lag w 720p, trzeba grać w 576p żeby go nie było. Są niby ludzie którzy go nie odczuwają, ale większośc ludzi tak, i wpływa to na ich wyniki.

 

 

Ogólnie wersja konsolowa jest super, ja gram na klocku i gra mi się świetnie, ale zależnie na kogo sie trafi. Czasami na całą drużynę praktycznie tylko ja i znajomi efektywnie gramy, mamy nie raz 3-4 razy więcej pkt niż reszta. Wtedy jak sie trafi na dobry team wrogów to jest po prostu tragedia.

 

Jest jeszcze jedna wada w tej grze - beznadziejny balans. Zbyt często ustawia team pułkowników przeciwko teamowi noobów, wiadomo czym to sie kończy. Niby to też mają poprawić w patchu, ale on będzie Bóg wie kiedy (niby wiosna, ale nie wiadomo na której półkuli).

 

 

Case in point:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem już 15 poziom. Nie mam żadnego input laga pomimo tego, że wiem o problemie i widziałem go. W sobotę mnie non stop rozłączało z serwerami ale tylko wtedy i wiem, że problemów z netem nie miałem. Rozumiem, że na temat gry mam sie wyrażać w temacie pecetowym? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mp1st.com/2012/11/26/dice-prepares-for-aftermath-with-hefty-battlefield-3-patch-notes-included/

 

Na PS3 od wczoraj. Jeśli ktoś miał input lagi tak jak ja to powinien się ucieszyć, gdyż zostało to naprawione.

Nowe mapy również cieszą, Talah Market moim zdaniem najlepszy na TDM i inne tryby bez pojazdów.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nigdy nie uswiadczylem tego "znieslawionego" input laga choc swoje PS3 podlaczalem pod rozne telewizory (zarowno grubasa 80GB jak i Slim 120GB).

 

Co do samego dodatku "Aftermath" to naprawde mile sie zaskoczylem. Mapy sa wrecz swietne a sam tryb scavenger potrafi dostarczyc mnostwo frajdy z gry :).

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje Harry. Wedlug tego co zauwazylem zawsze w tym samym miejscu mogles znalezc ta sama bron.

 

Jednak poki co gralem za krotko w Aftermath by miec 100% pewnosc

 

EDIT: Po lepszym poznaniu map stwierdzam iz bronie sa generowane losowo, zas samo miejsce ich spawn'u zawsze jest te same.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez vasyndrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...