Skocz do zawartości
Schynka

Komputer za 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam do wydania 400zł i chciałbym za tę kwotę złożyć w miarę jak najlepszy komputer oczywiście z używanych części, może oprócz napędu DVD, bo to już mam. Prosiłbym was o podanie linków z podzespołami i z uwzględnieniem kosztów przesyłki. Chciałbym tylko, żeby były już DDR II i procesor dwurdzeniowy.

 

P.S. wolałbym kompa na procesorze AMD ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego konkretnie potrzebujesz kompa - praca , gry , filmy czy co innego ?

 

Ten do internetu , filmów i do biura będzie ok - Pentium E2140 lub Celeron E1200 patrząc po zegarze , 1GB ramu , dysk 80GB , obudowa SFF .

 

Gry to tylko jakieś stare tytuły z przed 7+ lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biuro - dom -> Procesor intel 3000MHz, pamięć 1024mb, dysk 80gb, obudowa ATX

Filmy -> Procesor Pentium D 2x3,4GHz | pamięć Infineon 1024mb lub 667 ddr2 | dysk 80GB | grafika GMA 3000 256MB

 

Do gier będzie problem niestety.

 

Polecam poszukać coś używanego na internecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie będę go potrzebował do filmów i internetu, ale jak się znajdzie jakaś ciekawa gra to też bym sobie w nią zagrał i nie mówię, że od razu, ale np. za kilka mc. jak będę miał więcej kasy na rozbudowę.

 

a apropo tego Della, to nie chciałbym go kupić. Mam jeden w domu i jak go pierwszy raz zobaczyłem w środku to się przeraziłem, więc niechiałbym kupić drugiego Della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarkę mogę zostawić, obudowę ewentualnie też, ale już dysku raczej nie bo mam tylko 40GB ATA, a chciałbym już w nowym SATA, żeby choć trochę przyspieszyć pracę i żebym nie musiał już słuchać tego ''stukania'' Maxtora ;)

 

Z tym że jeśli miałbym zostawić obudowę, to płyta musiałaby być w formacie Micro ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

GA-G31M-S2L + DUAL CORE E2160 1.8@2.5+1GB KINGSTON (1869767457) - Aukcje internetowe Allegro

Dual Core E2160

1 GB RAMu

Mobo Gigabyte w formacie MicroATX obsługujące Quady

 

215 zł

 

Zasilacz FORTRON 400W HLN WROCŁAW (1855890233) - Aukcje internetowe Allegro

Zasilacz

 

80 zł (95 zł z wysyłką)

 

GIGABYTE GV-NX86T512H Silent Pipe II (1870502573) - Aukcje internetowe Allegro

GeForce 8600 GT 512 MB pasywny

 

80 zł

 

Dysk zostawiasz na razie obecny (niestety, posłuchasz jeszcze trochę "stukania" ;)).

Obudowę zostawiasz, nagrywarkę również.

 

Z kosztami wysyłki przekroczysz lekko 400 zł, ale nieznacznie.

 

Na 8600 GT polecam jakoś ustawić jakiś wentylator (80mm, 92mm, 120mm - nie ma znaczenia), żeby go chłodził.

 

Co dalej?

1. Pierwszy wylatuje RAM i kupujesz 2 GB w jednej kości (te 2 x 512 Mb sprzedajesz).

2. Dysk twardy, żeby nie bylo "stukania" :)

I to w sumie tyle ;) Na 8600 GT pograsz w parę gierek (kumpel na prawie identycznym sprzęcie, E2140 + 2 GB RAMu + 8600 GT gra w Aiona (gra MMORPG na silniku Crysisa)).

Ale jak będzie mało to:

E2160 -> Q6600

8600 GT -> GTX260

Edytowane przez aImLeSS
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi się, że właśnie o to mi chodziło ;) Jutro dam wam znać czy dokonam zakupu czy nie, ale raczej chyba tak :P No chyba, że do tego czasu znajdziecie jakiś super zestaw jeszcze taniej, to mnie o tym poinformujcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcemy jeszcze zaoszczędzić kilka zł,to zasiłka może być i 350W:)

np.Zasilacz ATX Fortron 350W FSP350-60EMDN FVAT/GW (1860493610) - Aukcje internetowe Allegro

A tak kolega wyszukał Ci super zestawik, biorąc pod uwagę budżet.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Ostatnio dostałem do przetestowania 2 karty graficzne:

 

1. ATI Radeon X1950 PRO PowerColor 256MB, 256 bit, DDR3

2. ASUS EN9500GT MG 512MB, 128 bit, DDR2

 

Otóż na pierwszej karcie (na Windowsie 7 HP) miałem w indeksie wydajności 5,9 dla efektów Aero i tyle samo dla gier, a w drugiej karcie miałem 5,0 dla efektów Aero i 6,3 w grach.

 

Kieruje do was pytanie: którą powinienem sobie zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1950 Pro trochę wydajniejsza ale brak DX10 , SM4.0 itp. , 9500GT znowu ma DX10 ale pamięć DDR2 , choć jest mniej prądożerna .

 

Pytanie jakie gniazdo masz u siebie w kompie - AGP czy PCI-E ?

 

X1950 Pro występowały w wersji AGP i PCI-E , 9500GT tylko w wersji PCI-E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie będę go potrzebował do filmów i internetu, ale jak się znajdzie jakaś ciekawa gra to też bym sobie w nią zagrał i nie mówię, że od razu, ale np. za kilka mc. jak będę miał więcej kasy na rozbudowę.

 

I wlasnie dlatego olalbym tego 8600gt (plyta ktora podal aImLeSS ma integre intela) i zbieral na przynajmniej hd5670

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128bit i 256bit to przepustowość pamięci (zazwyczaj więcej = lepiej), DDR2 i DDR3 to rodzaje pamięci, DDR3 są nowsze i szybsze.

9500GT ma 128bit DDR2 (chyba 800MHz), co daje przepustowość rzędu 12,5GB/s, X1950PRO ma 256bit DDR3 (1400MHz), daje to ok 44GB/s. W grach Radeon będzie wydajniejszy od GF, za to GF jest mniej prądożerny.

Podsumowując, do gier wziąłbym Radeona (nie oczekuj za dużo, to karta z 2006 roku), do pracy na co dzień (internet, filmy itp) lepszy będzie GeForce

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam, przyznam się, że nie czytałem. A tak poza to mógłbym jeszcze raz prosić o jakiś komplet, bo miałem w południe kupić , a części już ktoś wykupił. Zarówno kartę i płytę. Zasilacza nie musicie szukać, bo Gr3gory już dla mnie dobry znalazł za co jestem mu wdzięczny ;p Teraz jak znajdziecie coś porządnego, to kupię to od razu :)

 

A możeby złożyć coś razem z ?

 

Plus do tego jedna z tych kart: 1 , 2 , lub ta, którą mi wcześniej polecano. Co sądzicie o takim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam taki zestaw do sprzedania :)

 

wszystko śmiga, jest cały czas w komputerze

 

procesor e2160 (działa na taktowaniu 3ghz, bez zmiany napięcia, podkręcony przez zworkę)

 

płyta msi p35 neo3

 

ram 1gb adata vitesta

 

zasilacz 400W 400MB Delta chyba 6 sata 2 molexy itp. itp nie pamiętam z głowy piszę :)

 

palit 8600gt z wyższym taktowaniem od standardowego 8600, albo fabrycznie zwiększyli taktowanie pamięci albo rdzenia - nie pamiętam

 

+ gratis mogę dorzucić chłodzenie pentagram alcu

 

za całość bym chciał hmm 420zł

 

jak jesteś zainteresowany to mogę wystawić na allegro

 

jak jesteś z okolic katowic to transport będzie gratis lub za drobną sumkę na paliwo :)

Edytowane przez allol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw za ta kasę jest ok, zresztą wyżej podawali ci bardzo podobne konfigurację

 

proc - 3ghz bez zmiany napięcia to dobry wynik, pracował z trybem oszczędzania energii więc nie jest mocno wyeksploatowany :)(mogę zmienić zworkę przed wysyłką na standardowe taktowanie, na 2,66ghz lub na takim jak jest czyli 3ghz)

 

płyta jest niezła, dodatkowo przesmarowałem z pół roku temu pod wszystkimi radiatorami dobrą pastą termoprzewodzącą

 

ram to 800mhz cl5 dla testów był kręcony na 1000mhz na cl5 ,ale działał zawsze na standardowych taktowaniach, więc potencjał do kręcenia jest jak lubisz takie zabawy

 

grafika jak grafika, nigdy nie sprawiała problemów, była kręcona tylko po zakupie, a przez cały czas działała na standardowych taktowaniach

 

chłodzenie pentagram alcu 100hp jest wystarczające aby schłodzić ten proc przy 3ghz

 

zasilacz też całkiem niezły, delta to porządna firma (a nie badziewie z allegro)

 

420zł - w cenie mogę zrobić przesyłkę, niech stracę :P

 

komp sprzedaję bo na chwile obecna mój lapek jest dużo mocniejszy, a kasa się przyda na coś mocniejszego

 

Edit:

aha jak się zdecydujesz do 14:00, to może zdąrze wysłać jeszcze dziś, bo po 14:00 wracam do domku, więc następny termin wysyłki to dopiero poniedziałek.

Edytowane przez allol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja widzę jeden mały problem. wcześniej napisałem, że mam obudowę Micro ATX i płyta by musiała by być też Micro. Nie wiem, w każdym razie chciałbym sobie to dobrze przemyśleć, bo nie lubię odpowiadać w pośpiechu :-|

 

Chciałbym ci odp. do 14, z tym że chciałbym żeby ktoś stwierdził, czy to jest dobry zestaw jak za tą cenę, Tylko o to proszę. Nie, że nie mam do ciebie zaufania, ale nie zmam się perfekcyjnie na kompach i nie jestem w stanie określić, czy to jest dobry zestaw za tą cenę.

 

Dobra, nie chce odpowiadać w pośpiechu więc ostateczną odp. dam ci w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko nie ma sprawy :)

 

nie naciskałem, tylko określiłem w jakim terminie mógłbym wysłać :)

 

z micro atx to może być problem bo jak obudowa malutka to płyta nie wejdzie

a i grafika pewnie będzie ta niższa więc standardowa karta graficzna też nie wejdzie :/

możliwe też że zasilacz będzie za duży,

 

w sumie mam jakąś stara obudowę. która się kurzy w piwnicy, więc mogę dorzucić też ją gratis ale jest po kilku przeróbkach i zbyt estetycznie nie wygląda :( (ma powywiercane kilka dziur na panelu przednim, pewnie porysowana też jest cała bo to już staroć, ale ta moja powyższa konfiguracja kiedyś w niej siedziała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO długich przemyśleniach, jednak się skuszę :D Jak możesz to skontaktuj się ze mną na maila (schynka@gmail.com) . Myślę, że najlepiej byłoby wybrać przesyłkę pobraniową. Mam nadzieję, że wszystkie gratisy są nadal aktualne :P Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...