Skocz do zawartości
PiotrU26

I7 2600K OC - kupić nowe chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Modernizacji kompa ciąg dalszy.

Za dni parę pojawi się u mnie I7 2600K (AMD mnie upewniło co mam kupić).

 

Pytanie czy Scythe Infinity które chłodziło moje stare E6600 się nada czy mam jeszcze zbankrutować na nowe chłodzenie. I7 będzie podkręcony do bezpiecznych wartości.

 

Żeby wykorzystać stary cooler muszę w niego zainwestować ok 65 zł (zestaw instalacyjny na 1155)

 

Posiadam też nowiutki nieużywany 12 cm BQ SilentWings PWM.

 

Jeśli Infinity + BQ się nie sprawdzi to co polecacie? (ma być najciszej jak się da)

Edytowane przez PiotrU26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i u mnie jest podobny problem. Też mam Infinity i zamierzam kupić i5 2500K no a z płyt to właśnie chyba asrocka p67 pro3. No i teraz pytanie czy Infinity da radę z podkręconym na maxa i5 2500K i jak jest z tymi otworami s775 słyszałem że są jakieś krzywe w tym asrocku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz.

 

Dla zainteresowanych dodam, że zostałem przy Scythe Infinity.

Otwory rzeczywiście są tak rozmieszczone że radiator jest jakby krzywo założony w stosunku do procesora ale nie mam problemy z montażem.

"Lajtowo" kręcony I7 2600K ma przy pisaniu tego posta Real Temp pokazuje 39,41,37,39. W czasie grania w Battelfield 3 temperatury dochodzą do 70 stopniu.

W OCCT jest już gorąco. Po godzinie temperatury zbliżają się do 100 stopni.

Prawdopodobnie będzie to wina zbyt grubo nałożonej pasty. Ale na razie nie mam czasu się tym zająć. Nie katuję kompa OCCT 24h na dobę.

 

I jeszcze jedno, na radiatorze nie ma oryginalnego wentyla Scythe tylko Be Quiet z PWM. Obudowa Antec P181 z dwoma dodatkowymi Be Quietami skręconymi na jakieś 700 - 800 RPM, grafika HD 6970 z założonym Arctic Cooling Accelero (60 stopni w Battelfieldzi i cisza!!!!).

 

I żeby nie je@#$@#$ny Antec New True Power 650W to byłbym szczęśliwy. Wyje to ustrojstwo straszliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie je@#$@#$ny Antec New True Power 650W to byłbym szczęśliwy. Wyje to ustrojstwo straszliwie.

 

Są tam jakieś filtry pod zasilaczem? Może się zatkały, nie ma przewiewu przez zasilacz i ten zwiększa obroty wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie je@#$@#$ny Antec New True Power 650W to byłbym szczęśliwy. Wyje to ustrojstwo straszliwie.

To akurat porządny i raczej cichy zasilacz (aczkolwiek teraz oczywiście są i cichsze). Nie jest może zbyt zakurzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo to chłodziwo jest z d, albo coś źle podłączyłeś/krzywo dolega czy coś.

Co prawda ja mam 2500 ale temp przy prime prz 4.5ghz nie przekracza 74, a przy graniu w bf czy cokolwiek innego 55 a moje chłodziwo jest budżetowe...Spartan HE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...