Skocz do zawartości
elomelo

Gdzie kupić moduły 8GB?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Budujemy maszyny do projektowania (Inventor) i zależy nam na dużej ilości RAMu (maszyny będą miały od 16 do 32GB). Szukałem wszędzie (nawet w komputroniku) i nikt nie oferuje 8GB w jednym module. Orientuje się ktoś gdzie można coś takiego kupić? Najchętniej Trójmiasto.

 

ps. Pracuje ktoś na Inventorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak chcesz wiecej to albo serwerowe kosci z ECC albo 6x4GB na socket 1366 albo czekanie na socket 2011 (8x4 pozniej 8x8)

 

No jest jeszcze SR-2

 

Newegg.com - EVGA Classified SR-2 270-WS-W555-A2 LGA 1366 Intel 5520 SATA 6Gb/s USB 3.0 HPTX Intel Motherboard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to się tego spodziewałem, że chipset obsługuje do 32GB ale modułów ani widu ani słychu a jak gdzieś przypadkiem w sklepie coś wisi to sobie tylko wisi, bo jest nie do kupienia.

Zamówione 4x4GB GoodRAM (dobre, bo polskie), 16GB i tak jest ciut z zapasem ale chcieliśmy dać trochę większy zapas (2x4GB + 2x8GB) co by "komputer był przyszłościowy" (próżne słowa ale to są komputery do firmy do zastosowań CAD). Myślę, że wybrany i7 2600K i 16GB RAMu dadzą radę, do tego dołożyłem Radeona 6770 (jest duże wsparcie programu dla dx11 i widać to po użyciu karty), okrasiłem to zasilaczem OCZ SXS 2 400W (w sklepie pluli się coś, ze mało ale przecież to ma na 12v aż ~370W! a kalkulator psu Thermaltake optymalnie wskazuje na moc w okolicach 280W, powinno styknąć) i Crucialem M4 256GB (mało zapisują ale program non stop wczytuje modele co przy magnetycznym dysku jest strasznie powolne i irytujące).

 

ps. co rozwiązań serwerowych też o tym myślałem, te komputery zarabiają na siebie ale jednak takie rozwiązania są upierdliwe - jak coś się posypie wszystko na zamówienie i nie wiadomo ile trzeba czekać, do tego ceny odstraszają dość mocno.

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chcecie podkręcać te procesory? ... w firmie?

 

ps. nie zdecydowaliście się poczekać ten miesiąc na LGA2011? (8 slotów na ram = bezproblemowe 32 GB kostkami 4 GB)

 

Kupiłem 2600K bo różnica między 2600 była ~50zł a nóż widelec może kiedyś zabraknie mocy i się podkręci (oczywiście zdaje sobie sprawę, że wtedy ten zasilacz to może być za mało, poza tym nie sądzę, aby stabilność spadła przy lajtowym podkręceniu na 4,0GHz). Co do 2011 - zastanawiałem się i napomsknąłem o tym ale komputery muszą być 'na gwałt' (do tego czwartku mam złożyć jeden testowy w celu sprawdzenia konfiguracji, jak będzie ok to na następny tydzień kolejne sztuki), bo nowi pracownicy zaczynają pracę już za 2 tygodnie :| Wiem, że trochę bez sensu, bo pewnie nowa podstawka i nowe proce dadzą wyższą wydajność ale niestety tak to jest, poza tym IMHO wybierając i7 2600K te komputery posłużą dłuższy czas niż ostatnio kupione firmowe HP za ciężką kasę (a sama konfiguracja baardzo mizerna jak na wymagania programu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...