Skocz do zawartości
manieq1

Wysokie(?) temp CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzet jak w podpisie, chlodnica black water 2x120 i mam problem z temp. E8400 def. w idle ok.47*, stress do 58*wg core temp. Sprawdzalem u znajomego na commando i boxowym coolerze intela i temp byly identyczne praktycznie. Cos tu nie gra... Ale sprawdzalem tez E2180 i umnie w idle 32, stress 40* a na boxie z 10-12* wiecej. Wentylatory na 12V, przy 5V kolo 2* roznicy. Blok napewno zalozony dobrze, mocno docisniety, cpu szlifowany. Temp karty w idle kolo 40* na wszystkim. Chlodnica nie wyrabia? Czy macie jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie troche uspokoiłeś. Za jakis tydzien bede wymienial weze, i moze chlodnice to zaloze TRUE w miedzyczasie i porownam temperatury. Ale tak czy siak wydawalo mi sie, ze 65-70* na LC to troche sporo.

 

Moim zdaniem mimo wszystko Twoje temperatury są troszkę za wysokie. O ile oczywiście odczyty masz prawidłowe. Dla porównania na moim setupie, takim jak w podpisie, którego nie dotykałem ani nie czyściłem od trzech lat mam niższe tempy. W idlu 37'C a w stresie ok 58'C. Taka różnica (idle/stress) oczywiście spowodowana jest już starą pastą oraz zasyfionym układem. A mimo to lepiej to wygląda u mnie niż u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...