Skocz do zawartości
chrom100

SAMSUNG HD103SJ widziany jako ATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem mianowicie kupiłem niedawno nowy dysk (SAMSUNG HD103SJ) przez Bios jest on wykrywany jako urządzenie IDE

Dołączona grafikaDołączona grafika

Jednak w Biosie mam ustawione SATA Configurationna AHCI. Jest jakiś sposób żeby to zmienić może ma ktoś pomysł.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Pomiary z dysku.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Specyfikacja:

Płyta Głowna: ASUS M4A78 Płyta strona

Dysk: SAMSUNG HD103SJ Dysk strona

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dyski na sata są tak samo wykrywane na dwóch płytach. Transfery masz ok. W czym więc tkwi problem?

 

Dziwi mnie to bo stary dysk Sata był normalnie wykrywany. Pisało SATA a tu jakoś dziwnie pokazuje. A co do prędkości to wydaje mi się że powinny być trochę wyższe bo to jednak SATA II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja. Też dysk zaczął pracować w IDE mode. W końcu zainstalowałem stery AHCI i niby jest chociaż wyniki takie same, a na początku nawet słabsze. Ciekawe że u Ciebie pokazuje HDTune Active UDMA mode 6, bo u mnie Active było 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to bo stary dysk Sata był normalnie wykrywany. Pisało SATA a tu jakoś dziwnie pokazuje. A co do prędkości to wydaje mi się że powinny być trochę wyższe bo to jednak SATA II.

 

A co ma do tego Sata II ? Prędkość dysku to jedno a prędkość interface to drugie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...