Skocz do zawartości
brt32

Nowy komputer stacjonarny post #33

Rekomendowane odpowiedzi

@brt32 - skoro i tak musisz kupić obudowę (za 900pln), zasilacz (za 175), grafikę (minimum 140), piszesz też że dysk (500pln), chłodzenie (drogie - 150pln), napęd BR (365pln) - to wytłumacz mi ile zaoszczędzisz względem nowego komputera?

 

wychodzi mi, że tylko płyta i procesor są do dyskusji - a jeszcze musiałbyś dokupić grafikę. Względem A4 3400 będziesz do przodu o jakieś 400 pln przy kwotach oscylujących wokół 3tyś. - straciłeś konia strać i siodło.

 

Jeśli ma to być budżetówka, to kup obudowę za 300pln, dorzuć zasilacz (175), dokup kartę graf HD 4350 -140pln (najtańsza co wspomaga wszystko, łącznie z flash-em i dodatkowo poradzi sobie z postprocesingiem Video) Odtworzysz na tym filmy z DVD i ściągnięte 'trailery'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brt32 - skoro i tak musisz kupić obudowę (za 900pln), zasilacz (za 175), grafikę (minimum 140), piszesz też że dysk (500pln), chłodzenie (drogie - 150pln), napęd BR (365pln) - to wytłumacz mi ile zaoszczędzisz względem nowego komputera?

 

Coś ponad 1000zł - procesor + płyta + sprzedam 8GB DDR3, zawsze mogę się pomęczyć na 80GB dysku dopóki nie stanieją 1TB :) i sprawdzę zasilacz jaki tam siedzi, jeśli jakiś dobry to i zasilacz odpadnie :)

I nad napędem BR też się zastanawiam, skoro mam BR w PS3 to jest sens kupować nagrywarkę?

 

Ok, dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi :-)

Przemyślę to jeszcze raz wszystko...

 

Dobranoc :-)

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy komputer stacjonarny:

 

Procesor: Intel Core i5 2500K - 835zł

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 B3 - 390zł

RAM: GoodRam 4x4GB 1333MHZ - 250zł

Grafika: Sapphire Radeon HD6790 1GB DDR5 [2xDVI/HDMI/DP] - 539zł

Dysk HDD: Samsung 1TB HD103SJ – 429zł

Dysk SSD: Crucial M4 64GB - 439zł

Chłodzenie: Scythe Grand Kama Cross - 145zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W - 220zł

Obudowa: Chieftec BA-01B-B-B Black BigTower - 570zł

Klawiatura bezprzewodowa: Logitech Wireless Keyboard K360 - 94zł

Mysz bezprzewodowa: Logitech Marathon M705 - 135zł

RAZEM: 4046zł

 

Jak wygląda ta konfiguracja?

Wystarczający "mocowo" dobrałem zasilacz? Oraz szczególnie chodzi o to, aby był bardzo cichy.

Komputer nie będzie podkręcany.

Ramu 16GB, bo będą zabawy w wirtualizację i tym podobne ;-)

Komputer będzie używany do pracy biurowej, typu Office, Photoshop, itp., oprócz tego, do grania, czasem oglądania filmów fullHD, częsta kompresja/dekompresja plików, muzyka (i tutaj się zastanawiam nad kartą ESI Julia), do wirtualizacji przy pomocy VMware jak i Citrix, czasem programy specjalistyczne, typu Matlab.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5 2500K - 835zł Komputer nie będzie podkręcany

 

Bez sensu. Jak nie będzie OC bierz CPU bez K.

Choć podkręcanie w przypadku tych procków jest tak proste, że grzech nie podkręcać.

Zdecyduj się.

Grafika: Sapphire Radeon HD6790 1GB DDR5 [2xDVI/HDMI/DP] - 539zł Komputer będzie używany ... oprócz tego, do grania

Ja bym HD6850 lub HD6870 brał.

Najlepiej niereferencyjne (z cichym i dobrym chłodzeniem) - XFX Dual Fan tudzież Gigabyte WindForce 2X lub nawet 3X.

Chłodzenie: Scythe Grand Kama Cross - 145zł

 

Zalman Performa będzie lepszy. Jeśli nie ogranicza Cię wysokość budy nie ma sensu brać coolerów horyzontalnych.

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W - 220zł Wystarczający "mocowo" dobrałem zasilacz? Oraz szczególnie chodzi o to, aby był bardzo cichy.

 

Mocowo tak (do Radeona 6870 też luzik starczy).

Cichy? SeaSonic z serii X.

Tyle że cichy zasilacz na nic się nie zda jak wentylator coolera CPU i wentylatory w obudowie nie będą odpowiednie.

Przy mniejszym budżecie zasilacz XFX z serii Core będzie bardzo dobrym wyborem - wnętrzności od SeaSonic.

Obudowa: BA-01B-B-B Black BigTower - 570zł

 

Jak dla mnie kompletna pomyłka.

W takiej cenie możesz mieć wypas budę, a nie wykopalisko archeologiczne.

To tylko dla maniaków chłodzenia wodnego może być dobra obudowa.

Moje propozycje

Obudowa Lian Li PC-9F - czarna - USB 3.0 :: Yooki.pl

Obudowa Cooler Master HAF RC-932-KKN5-GP ADVANCED :: Yooki.pl

Corsair Graphite 600T czarna :: ..:: Angela.pl ::..

Obudowa Antec Nine Hundred Two v3 :: Yooki.pl

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm... Moderator skasował temat, który dotyczył zupełnie innego komputera... Więc prosiłbym o przywrócenie, tak jak było, bo się robi tzw. burdel ;)

 

@up

Dzięki najbardziej za podpowiedź z tą kartą :) HD6850 będzie ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Kłopoty? Grozisz mi? :]

 

 

 

Jest jakaś różnica pomiędzy i5 2400 a i5 2500 oprócz większej częstotliwości?

 

2500k wybrałem, bo jest różnica jakiś 50zł a może w przyszłości coś podkręce...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

 

Jednak mała zmiana planów jest - a nawet i duża ;)

Robię jednak mocny HTPC, który będzie służył także do Gier, Photoshopów, Matlabów, Mathcadów, itp. :)

Nie będzie podkręcany.

 

Oto zestaw, który tworzę:

 

Procesor: Intel Core i5 2400 - 697zł

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 B3 - 390zł

RAM: GoodRam 4x2GB 1333MHZ - MAM

Grafika: Vertex3D Radeon HD6850 1GB DDR5 [2xDVI/HDMI/DP] - 579zł

Dysk HDD zewn.: Seagate 1TB, obudowa Sun Bright – MAM

Dysk SSD: Crucial M4 64GB - 439zł

Chłodzenie procesora: Scythe Big Shuriken - 149zł

Wiatraki do obudowy: 2x Scythe Mini Kaze 60mm Silent Fan - 54zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W - 199zł

Obudowa: Thermaltake DH202 VJ80011N2Z Media Czarna - 900zł

Klawiatura bezprzewodowa: Logitech Wireless Keyboard K360 - 94zł

Mysz bezprzewodowa: Logitech Marathon M705 - 135zł

RAZEM: 3636zł

 

Jak to wygląda?

 

"Chwilowo", będę działał na dysku zewnętrznym (który już mam), gdzie jest 1TB a system postawię na SSD 60GB, tak jak doradzaliście. HDD wewnętrzne dokupię jak stanieją. Btw. Crucial M4 naprawdę taki dobry jak go opisują? Ma o wiele mniejszą prędkość zapisu niż odczytu. Np. w moim Vertexie 2, który padł i się męczę z gwarancją ma takie same wartości w obydwie strony. Czy może wybrać coś innego w podobnej cenie? Oby nie był awaryjny :/ Może najnowsze OCZ'y nie są tak awaryjne? Np. Solid3? Vertex3? Itp.?

 

Karta grafiki myślę, że ok, nie będzie kręcona.

 

Znacie może zasięg tej klawiatury i myszki? Gdyż kanapa będzie oddalona od HTPC ok. 3-4m. A może co innego doradzicie?

 

W przyszłości jeszcze dokupię jakiś tani LCD 22", by nie patrzeć na TV 46" bo wiadomo, że oprócz oglądania filmów, zdjęć i gier, kiepsko się nadaje jako monitor do pracy :)

 

Zasilacz wystarczający dobrałem (nie będzie nic kręcone)? I cichy? Nie chodzi tutaj o baaardzo cichy - tylko taki, by nie było go słychać z odległości tych 3 metrów...

 

Obudowa już raczej zostanie taka jak jest :)

Wymiary: 167 x 428 x 440 mm [wys x szer x gł], w zestawie wiatrak 120mm na froncie + dwa wiatraki 60mm opcjonalnie z tyłu.

 

Mam nadzieję, że nikt mnie teraz nie zjedzie ;-)

Ale zawsze da się do czegoś przyczepić :D

 

Pozdro.

 

 

Edit. Teraz tak patrzę, to od kiedy za nic, dostaje się ostrzeżenia? :) Chyba moderator ma niezłe kompleksy... Ale ja nie wnikam, sorki. Buziak groźny hah :-)

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ppc panuje porządek, - ma to swoje wady i zalety :P wprowadzasz zamieszanie nie wiedząc czego chcesz.

 

HTPC to z tego będzie żaden, - za gorąco, i za dużo prądu - ale komp multimedialny może być.

 

Co do procesora - dorzuć do 2500K. Amen. Jak masz do wydania 400pln na procesor - dorzuć do 2500k, jak masz 1200 - zaoszczędź i weź 2500K

Płyta: OK

Grafika: OK

SSD - na dzień dzisiejszy albo Crucial (osiągi) albo Intel (najmniej problematyczne) - czyli OK.

Chłodzenie - do tej budy OK.

Zasilacz- IMO OCZ są bardzo średnie - średnia sprawność, średnia głośność, średnia cena. Opłaca się brać coś z fabryk Seasonic-a - np. XFX 550W (niedrogie w stosunku do jakości)

Klawiatura - o ile pamiętam, to powinna łapać zasięg, także OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTPC to z tego będzie żaden, - za gorąco, i za dużo prądu - ale komp multimedialny może być.

dorzuć do 2500K. Amen. Jak masz do wydania 400pln na procesor - dorzuć do 2500k, jak masz 1200 - zaoszczędź i weź 2500K

 

Hehe, może i nie, ale można go wykorzystać wieczorami jako HTPC ;-)

Wybrałem 2400 z tego względu, że nie będę go kręcił, czyli K odpada, no i wydajnościowo nie dużo gorzej niż 2500 ;-)

 

Ale w sumie teraz tak spojrzałem, że ok. 100zł droższy ten 2500k od 2400, to może i racja, że warto... Hmm, pomyślę jeszcze...

 

Kurde, drogie ogólnie te Seasonic, opłaca się dokładać tyle, jeśli komputer będzie oddalony 3m od kanapy? Chociaż XFX nie tak dużo drożej :)

 

I jeszcze dodałem wiatraki 60mm, gdyż nie ma ich w zestawie z budą. Dobre są? Czy jakieś inne lepsze? Chodzi oczywiście o ciszę najbardziej ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe są jeszcze bardziej awaryjne to raz :lol: A dwa wartości podawane przez OCZ to bajka oparta o różnice pomiędzy pracy na plikach kompresowalnych i nie.

 

@edit

Wiatraka czepiać się trzeba, bo to idiotyzm, który należy tępić :-P Poza tym tyle razy już to wałkowano, że widząc ponownie kogoś kto chce wkładać wiatrak do obudowy można się wpienić.

 

Tak, ogólnie o dyski na nowym kontrolerze SandForce. Niemal każdy producent miał problemy, jedni wymieniali, a inni jak OCZ udawali, że wszystko jest ok gdy ludzie tracili dane ;)

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe są jeszcze bardziej awaryjne to raz :lol: A dwa wartości podawane przez OCZ to bajka oparta o różnice pomiędzy pracy na plikach kompresowalnych i nie.

 

Chodzi Ci o OCZ Vertexy, itp.?

 

@DeathTomahawk

Tak, warto. Jednak każdy załapie o co chodzi... w sumie to taki mini wiatrak ;-)

W życiu też się tak czepiasz wszystkiego? ;-)

 

Pzdr.

 

@up

Mi padł Vertex 2E, raz go wykrywa Bios - przy pierwszym włączeniu kompa, później podczas instalacji Windows'a wywala błąd przy którymś tam procencie postępu instalacji i [gluteus maximus]... Zapala się czerwona dioda na Vertexie i po restarcie już go Bios nie wykrywa... A najlepsze jest to, że wysłałem do serwisu, gdzie go zakupiłem - czekałem ponad 3 tygodnie - a oni odesłali go z powrotem twierdząc, że dysk jest sprawny... Wkur..ić się można tylko... Ale dalej będę walczył... Co za idioci...

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Mam pytanko odnośnie płyty głównej AsRock.

 

Czy jest jakaś różnica między płytą AsRock P67 PRO3 (B3) a płytą AsRock P67 PRO3, czyli bez znaku B3.

 

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź, gdyż jestem w trakcie zamawiania zestawu a akurat w sklepie, w którym dokonuje zakupu jest ta płyta bez napisu B3.

 

Sorki za może i głupię pytanie ;) ale wolę się upewnić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bez dopisku "B3" może mieć problemy bodajże ze złączem SATA 2. Po premierze Sandy Bridge była "afera chipsetowa" z tym związana. Obecnie jednak wszystkie płyty na rynku powinny być w poprawionej rewizji "B3". Intel już jakiś czas temu wycofał wszystkie płyty z błędem. Dla pewności możesz zapytać sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :)

 

Btw. Właśnie został zamówiony taki zestaw:

 

Procesor: Intel Core i5 2500K - 799zł

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 B3 - 390zł

RAM: GoodRam 4x2GB 1333MHZ - MAM

Grafika: Vertex3D Radeon HD6850 1GB DDR5 [2xDVI/HDMI/DP] - 579zł

Dysk SSD: Crucial M4 64GB - 439zł

Chłodzenie procesora: Scythe Big Shuriken - 149zł

Zasilacz: XFX Core 550W 80+ - 254zł

Obudowa: Thermaltake DH101 VF7001BNS - 850zł

RAZEM: 3460zł

 

Pzdr. ;-)

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj tylko napisz do sprzedawcy, żeby dureń darował sobie dopisek B3 bo musiałby być idiotą żeby mieć inną rewizję także dopisywanie oczywistości sugeruje jakby gdzieś było coś innego w sprzedaży, a tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Zauważyłem dopiero teraz, że płyta AsRock AsRock P67 PRO3 B3 nie ma wewnętrznego (zewnętrznego także) portu FireWire, który nie ukrywam, ale by mi się przydał...

Wobec tego nie pozostaje mi nic innego jak zakupić kontroler Firewire PCI, mający wewnętrzny port na przewód, gdyż na froncie obudowy mam do niego gniazdo.

I teraz pytanie - jakie kontrolery / karty polecacie? Patrzyłem na allegro, że są karty od 10zł do 100zł.

Jest ktoś obeznany w temacie i mógłby doradzić czy taką za 20zł opłaca się kupować? Czy będzie kompatybilna z Windows 7? Port będzie używany głównie do zgrywania filmów z kamery Sony.

 

I kolejne pytanko - czy wbudowana w płytę główną karta, wystarczy do odtwarzania muzyki w kinie domowym? Wiem, że z optykiem, czyli filmy, płyty DTS, itp. nie będzie problemu. Natomiast trochę martwi mnie muzyka w Stereo.

Sam w swoim komputerze mam kartę Audiotrak Prodidy 7.1. podłączoną do amplitunera Onkyo 505 poprzez kable analogowe i optyczny. Także filmy (dźwięk) oglądam poprzez optyka a muzyki słucham analogowo.

Co poradzicie w tym przypadku? Czy może olać analog całkiem i słuchać wszystkiego po optyku? Bo nie ukrywam, ale czuć trochę taki cyfrowy dźwięk poprzez kabel optyczny, słuchając muzyki Stereo w formacie FLAC / APE / WAV... a może to placebo ;)

 

Pozdrawiam.

 

@edit

np. taka karta - http://allegro.pl/karta-pci-firewire-4-porty-cd-oem-kabel-fv-i1931489218.html

Ma ona 2 wyjścia FireWire i 1 wyjście mini Firewire i dodatkowo 1 wewnętrzny port, co by mi bardzo pasowało.

Karta kosztuje niecałe 20zł. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit

np. taka karta - KARTA PCI FIREWIRE 4 PORTY+ CD OEM + KABEL FV (1931489218) - Aukcje internetowe Allegro

Ma ona 2 wyjścia FireWire i 1 wyjście mini Firewire i dodatkowo 1 wewnętrzny port, co by mi bardzo pasowało.

Karta kosztuje niecałe 20zł. Co o tym sądzicie?

 

Mam coś podobnego, działa, nie zawiesza się nic. Moim zdaniem nic droższego nie potrzeba. Sprawdź jednak, czy przewód z obudowy będzie pasował. Możesz mieć wtyczkę na "jeża" a nie do gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego, działa, nie zawiesza się nic. Moim zdaniem nic droższego nie potrzeba. Sprawdź jednak, czy przewód z obudowy będzie pasował. Możesz mieć wtyczkę na "jeża" a nie do gniazda.

 

No właśnie mam w obudowie wtyk chyba 6-pinowy, podobny do USB wewnętrznego... Na pewno nie jest to wtyk FireWire, tak jak w kablu... :-)

I co w takiej sytuacji? Są jakieś przejściówki?

 

Jeszcze znalazłem coś takiego - http://www.komputronik.pl/product/108588/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Kontroler_3x_USB_2_0_i_3x_FireWire_PCI_Unitek.html

 

Trochę droższe, w innym sklepie jest taniej (ok. 50zł), ale tutaj jest lepszy opis. Jest to karta oparta o chipset VIA, więc jakoś to lepiej brzmi ;) + dodatkowo będą kolejne dwa porty USB :) I jest kompatybilny z Vistą, więc z 7 pewnie też będzie.

Trochę tak podchodzę do tego ostrożnie, bo kiedyś miałem pod XP kartę taką za 20zł jak z pierwszego linka i były z nią same problemy niestety...

 

Czyli jak z tą przejściówką? :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Macie jakieś doświadczenie z podkręcaniem karty graficznej z mojego zestawu? Tzn. Vertex3D RADEON HD6850?

Jakie najlepsze i stabilne parametry otrzymaliście? W tym Vertex'ie fabrycznie jest 775Mhz / 1000MHZ.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest dyskusja na inny temat.

 

Ok - jednak mam jeszcze pytanie odnośnie zestawu powyżej... został już zamówiony, część rzeczy przyszła.

Jednak dowiedziałem się, że chłodzenie Scythe Big Shuriken wyklucza jeden slot RAM z użycia... Czy na tej płycie Asrock P67 Pro3 również?

Akurat chłodzenie już przyszło, natomiast płyta jeszcze nie, więc sprawdzić nie mogę. A sloty będą 4 wykorzystane...

Hmm... :/

 

@edit

 

Chyba jednak będzie dobrze - tzn. radiator będzie nad slotem - http://www.flickr.com/photos/takahashi0/3827625550/in/photostream/

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.

 

Złożyłem cały zestaw do kupy. Wszystko działa dobrze, komp, wyświetlacz na budzie, itp.

Jednak to, co mnie denerwuje, to - brak ciszy.

Jedno już wiem - bardzo głośne są wentylatory wbudowane standardowo w obudowę. Więc one pójdą na wymianę.

 

Także pierwsza sprawa - Co polecacie? Jeden wentylator na przód 120mm - wdmuciach!ący powietrze do obudowy i dwa wentylatory 60mm z tyłu - wydmuciach!ące powietrze z obudowy.

 

Druga sprawa - Mimo odłączenia wiatraków - jest sporo ciszej, nawet nawet do zaakceptowania, ale jednak wciąż dmucha, a słychać to z 3-4m. Więc i tak nie jest cicho. Co może powodować taki hałas? Zdaje mi się, że chłodzenie od karty graficznej (Vertex3D 6850). Bo Scythe na procesorze raczej nie, zasilacz XFX też raczej nie.

 

Jakieś sugestie? Podpowiedzi?

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

@edit:

 

Moje propozycje wentylatorów to:

1x Scythe S-FLEX 120mm 800 Rpm - 59zł

2x Scythe Mini Kaze 60mm Silent Fan - 27zł

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...