Skocz do zawartości
brt32

Nowy komputer stacjonarny post #33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam zakupić zestaw do HTPC. Prosiłbym o pomoc w doborze podzespołów oraz obudowy w rozsądnej kwocie.

 

Mój aktualny typ to:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 BE - 439zł

Płyta główna: Gigabyte GA-880GA-UD3H - 408zł

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan HE923 - 69 zł

Zasilacz: be quiet! Straight Power E9-450W - 349zł

RAM: GoodRam 2x4GB 1333MHZ - 200 zł

Dysk: 2x Samsung 2TB HD204UI spięte w RAID0 - 1000+ zł

Napęd: Nagrywarka LG BH10LS30 Blu-Ray - 365 zł

Obudowa: Thermaltake DH202 VJ80011N2Z Media Czarna - 900zł

Opcjonalnie: Jakieś wiatraki dodatkowe do obudowy, dysk SSD 60GB na system Win7

Oprogramowanie: XBMC

RAZEM: 3730+ zł (bez opcji)

 

Komputer będzie podłączony poprzez port DVI (zintegrowana grafika) do TV FullHD 46".

Czy jest to dobry wybór? Czy może lepiej zainwestować w lepszy sprzęt? Coś z Intela?

 

HTPC będzie głównie wykorzystywany do oglądania filmów HD/FullHD, zdjęć o wysokich rozdzielczościach a także słuchania muzyki. Chciałbym również spróbować zagrać w jakiś starszy tytuł o ile grafika pozwoli. A także odpalić Photoshop'a i pobawić się w grafika ;-)

Czy zintegrowana grafika wystarczy do moich potrzeb?

Czy zintegrowana karta dźwiękowa również starczy? Głos będzie szedł po optyku, więc nie ma to chyba większego znaczenia?

Warto inwestować w nagrywarkę Blu-Ray? Mam Playstation 3, więc filmy i tak mogę odpalać z konsoli.

 

Obudowa musi być koloru czarnego, posiadać wyświetlacz, mieć rozsądną ilość wejść/wyjść oraz wbudowany czytnik kart.

 

A może dorzucić mały dysk SSD 60GB na system Windows 7? Czy nie warto ładować tego do HTPC?

 

 

W sumie na razie to wszystko :-)

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

@edit:

Drugi typ to zmiana procesora i mobo na:

Procesor: Intel Core i7 2600K - 1195zł

Płyta główna: Asrock Z68 Pro3 - 409zł

 

Ale czy jest sens ładować się w i7 do takich potrzeb?

A może jakiś i5 będzie lepszy niż ten Phenom X4?

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w sumie to nie ja, ale Ojciec - chce dobry zestaw do salonu, więc próbuje zrobić to dobrze ;-)

Jednak myślę, że ten Phenom II X4 to takie minimum będzie.

 

Czyli sumując, niepotrzebny będzie mocniejszy zestaw? Chodzi o to, by filmy się nie cięły podczas oglądania ;-)

Dyski w RAID0, więc i odczyt szybszy będzie.

Grafika/dźwiękówka integra starczy?

Próbuję myśleć przyszłościowo, by nie trzeba było wymieniać podzespołów za 2-3 lata :-)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel nie koniecznie będzie lepszy.

Po pierwsze to są dziwne problemy z kompatybilnością z niektórymi filmami. (grafika nie wspomaga, bo rozdzielczość/kodek nie taki)

Druga sprawa to słynny problem 23,987fps które sterowniki intela zaokrąglają do 24fps - co jakiś czas masz przeskok. (niestety popularny format w filmach)

Jeśli chodzi o gry, to sterowniki intelowskie są jeszcze gorsze. Generalnie to pomimo poprawy osiągów HD graphics ciągle nadaje się tylko do pulpitu, a wszystko co ponadto to kwestia szczęścia.

 

 

 

Imo kombinujesz zupełnie nie w tą stronę co trzeba.

Ja zainwestował bym w llano - choćby zwykłe A4 3400 (szukaj raczej wysoko taktowanych 2 rdzeni.)

Do tego płytka FM1 ITX albo uATX w ostateczności.

Zainwestuj w ciszę i energooszczędność - dysk SSD 64GB; porządna obudowa która ma niebagatelne znaczenie w takich zastosowaniach, zasilacz raczej klasy 200W, itp, itd. To co złożyłeś pociągnie jakieś 200W, a można zmieścić się w 60-80 - będzie ciszej i taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci szybszy odczyt przy odtwarzaniu filmów? Popatrz sobie jaki odczyt na sek. ma dysk i zastanów się jaki byłby rozmiar filmu gdyby sekunda tyle zajmowała.

 

To samo z X4. Karta graficzna (nawet integra) pomaga dekodować i nawet P3 z wsparciem GF8400(na PCI) daje rade z FullHD.

 

Oba elementy będą pobierać więcej prądu i generować hałas nie oferując nic w zamian.

 

Jak chcesz złożyć sensowny komp do salonu to polecam pooglądać zestawy HTPC w tym wątku: Zestawy Komputerowe na Październik 2011 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II x4 ze swoim poborem energii do odtwarzania filmów HD? Jak już wspomniano z tym poradzi sobie używany sprzęt za jakieś 60 zł, więc to z lekka nieporozumienie. Natomiast gaminowe HTPC to już co innego, ale trzeba wtedy określić ile czasu na dobę ma to działać chyba, że jest Ci obojętny pobór energii ;) Dobrze też zainwestować w dobre chłodzenie CPU i ewentualnie GPU o ile nie kupisz pasywnego oraz przede wszystkim ciche wentylatory, bo wiatraki się nie zmieszczą. SSD to zawsze dobry zakup pomijając fakt, że dziś na system podobnie kosztuje 60GB SSD co 500GB HDD.. Można też za ~250zł dorwać Intelowskie słynne 40GB w sam raz na OS'a, a Raid to chyba tylko w przypadku kopiowania duużych plików, bo do odtwarzania do on nic nie wniesie.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za rady. Konsultowałem się z ojcem, ale on jednak się upiera, że komp ma być taki, gdzie będzie również służył jako stacjonarny, czyli Internet, Office, Photoshop, itp. ;) Więc pewnie zostanę przy pierwszej mojej wersji.

Aż tak dużo X4 prądu pobiera? Non-stop to on nie będzie chodził :-) tylko wieczorami :-)

 

A jakie chłodzenie procka polecacie? Mam u siebie w obudowie tego Spartana + zasilacz Be Quiet Straight Power 450W i mimo wszystko słychać to wszystko...

Coś najcichszego bym prosił :-)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w tej obudowie miejsca jest na chłodzenie CPU? Pomyśl nad Grand Kama Cross, bo ma zadowalającą wydajność, kontrole obrotów i ogólnie nie jest głośny.

 

No tak, do Office potrzeba czterech rdzeni. Photoshop w jakim kontekście? Bo chyba nikt profesjonalnie na TV się nie bawi, a do amatorki to ponownie wystarczy coś znacznie mniej wydajnego.

 

Na integrach nie pograsz, więc albo rezygnujesz z gier albo kupuj i3/5 i dedykowane GPU np pasywne 5770/6770 + wolnoobrotowy wentylator ;) PSU dobierzemy jak będzie konfiguracja, bo zestaw na x4 to jakieś 200W max, a na E-350 40..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że OT, ale aż się ciśnie żeby to napisać dla potomnych.

 

Otóż jak to powiedział Milton Friedman, pieniądze możemy wydawać na 4 sposoby.

 

1.Własne pieniądze, na własne potrzeby

 

2.Własne pieniądze, na cudze potrzeby

 

3.Cudze pieniądze, na własne potrzeby

 

4.Cudze pieniądze, na cudze potrzeby

 

W przypadku brt32 mamy 3 i 4 sposób. Z przewagą 4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w tej obudowie miejsca jest na chłodzenie CPU? Pomyśl nad Grand Kama Cross, bo ma zadowalającą wydajność, kontrole obrotów i ogólnie nie jest głośny.

 

No tak, do Office potrzeba czterech rdzeni. Photoshop w jakim kontekście? Bo chyba nikt profesjonalnie na TV się nie bawi, a do amatorki to ponownie wystarczy coś znacznie mniej wydajnego.

 

Na integrach nie pograsz, więc albo rezygnujesz z gier albo kupuj i3/5 i dedykowane GPU np pasywne 5770/6770 + wolnoobrotowy wentylator ;) PSU dobierzemy jak będzie konfiguracja, bo zestaw na x4 to jakieś 200W max, a na E-350 40..

 

Niestety obudowa ma wysokość 167mm, więc nie wejdzie to chłodzenie...

Może jakaś inna propozycja?

 

Granie raczej można wyeliminować, bo jak już chcę w coś pograć to albo ps3 albo własny komp ;) Photoshop oczywiście amatorsko, typu obróbki zdjęć, itp ;-)

 

Nowy Config:

Procesor: AMD Athlon II X2 270 - 282zł

Płyta główna: ASRock 890GM Pro3 R2.0 - 348zł

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan HE923 - 69 zł ???

Zasilacz: be quiet! Pure Power BQT-L7-350W - 175zł ???

RAM: GoodRam 2x4GB 1333MHZ - 200 zł

Dysk: 1x Samsung 1TB HD103SJ - 500zł :/

Napęd: Nagrywarka LG BH10LS30 Blu-Ray - 365 zł

Obudowa: Thermaltake DH202 VJ80011N2Z Media Czarna - ok. 900zł

Oprogramowanie: XBMC

RAZEM: 2839zł

 

Teraz lepiej? Zmieniłem procka na 2-rdzenie. Dużo bardziej energooszczędny od Phenom'a?

Na razie zakupiony zostanie jeden HDD ze względu na ich kosmiczne ceny... Jak stanieją to się dokupi. I pewnie zrezygnuję z RAID0, tak jak piszecie...

 

Proszę o opinie nt. procesora, płyty to niego (zintegrowany HD4290) oraz zasilacza - zmniejszyłem na 350W - jakoś lubię tę firmę, jest cichy i praktycznie bezawaryjny... Ale może znacie coś lepszego?

 

Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już lepiej.

Zastanów się nad HDD. Obecne ceny są STRASZNE. Szczerze mówiąc, to wolałbym chyba kupić ssd 60-80gb za 400pln a HDD dokup jak przyjdą lepsze czasy. Zastanów się, czy musisz mieć tyle miejsca na dysku. Masz przecież drugi komputer.

 

Procek i płyta - jak nie chcesz llano, to ok. Trochę bardziej prądożerne,ale i szybsze. Generalnie powinny być OK.

Chłodzenie proca - przyjrzałem się obudowie, i w okolicy są dwa wentylatory fabryczne - zastanów się nad czymś pasywnym - jak Ninja mini. Problem jest taki, że chyba tylko używki i nie widzę na allegro.

Ram - 8gb to trochę dużo, ale przy tych cenach szkoda dumać i może być.

Obudowa - fajna, ale koszt spory. Wolałbym coś bez wyświetlacza za 1/3 tej ceny. LCD jako zabawka znudzi się bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GKC ma 137 mm, więc powinien wejść. Ewentualnie Big Shuriken czy Cogage MST-140 albo inne low profi czy mini Tower

 

Jeśli już chcesz coś co nie jest stworzone dla HTPC to proponuję kupić jakiegokolwiek Athlona II x3, bo trzeci rdzeń się przyda, a kosztuje podobnie. Płyta droga i po co? Ani kręcić nie będziesz, ani wkładać innych grafik itp Możesz brać coś z HD4200 czy 250. Nie masz jakiegoś starego dysku by przeczekać te spekulacje? 8GB pamięci do odtwarzania filmów i buszowania po necie? :rolleyes: Obudowa bardzo droga.

 

Osobiście wolałbym coś energooszczędnego na miniITX z małą obudową typu PC-Q09 z zasilaczem (sam mam Array R2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już lepiej.

Zastanów się nad HDD. Obecne ceny są STRASZNE. Szczerze mówiąc, to wolałbym chyba kupić ssd 60-80gb za 400pln a HDD dokup jak przyjdą lepsze czasy. Zastanów się, czy musisz mieć tyle miejsca na dysku. Masz przecież drugi komputer.

 

Do SSD chwilowo mam uraz heh, bo po 4 miesiącach użytkowania padł... Vertex-2. Aktualnie jest w serwisie na gwarancji, w przyszłym tygodniu ma przyjść nowy... Ciekaw jestem ile podziała :]

Czytałem, że Crucial'e M4 są dobre... Prawda to?

 

Btw. zasilacz dobry wybrałem?

 

Pozdro.

 

A GKC ma 137 mm, więc powinien wejść. Ewentualnie Big Shuriken czy Cogage MST-140 albo inne low profi czy mini Tower

 

Jeśli już chcesz coś co nie jest stworzone dla HTPC to proponuję kupić jakiegokolwiek Athlona II x3, bo trzeci rdzeń się przyda, a kosztuje podobnie. Płyta droga i po co? Ani kręcić nie będziesz, ani wkładać innych grafik itp Możesz brać coś z HD4200 czy 250. Nie masz jakiegoś starego dysku by przeczekać te spekulacje? 8GB pamięci do odtwarzania filmów i buszowania po necie? :rolleyes: Obudowa bardzo droga.

 

Osobiście wolałbym coś energooszczędnego na miniITX z małą obudową typu PC-Q09 z zasilaczem (sam mam Array R2).

 

Obudowę nie ja wybierałem ;) Droga, ale dobra podobno :-) tego typu niestety musi być - ktoś się uparł :D

 

Płytę wybrałem ATX, ponieważ ma więcej gniazd PCI - a prawdopodobnie w przyszłości zakupię jakąś dźwiękówkę typu ESI Julia, itp. Albo tuner DVB-T, różnie to bywa i w przyszłości się okaże, że miejsca zabraknie ;-) Dodatkowo 4 sloty na pamięci... Będę miał 4x2GB bardzo tanio, prawie darmo, więc i to jest konieczne ;) a mATX tego nie ma ;)

A taniej płyty ATX ze zintegrowaną grafiką, np. HD4200 jakoś nie mogę znaleźć nigdzie... :/

Chyba, że coś polecicie?

 

GKC nie mogę znaleźć, chyba zastąpił go już całkowicie Grand. Zastanawiam się nad Scythe Big Shuriken... :-)

 

 

@edit:

 

Kolejny config :)

 

Procesor: Athlon II X3 460 - 324zł

Płyta główna: ASRock 890GM Pro3 R2.0 - 348zł

Chłodzenie: Scythe Big Shuriken - 150 zł

Zasilacz: be quiet! Pure Power BQT-L7-350W - 175zł

RAM: GoodRam 4x2GB 1333MHZ - 200zł

Dysk: 1x Samsung 1TB HD103SJ - 500zł :/

Napęd: Nagrywarka LG BH10LS30 Blu-Ray - 365zł

Obudowa: Thermaltake DH202 VJ80011N2Z Media Czarna - 900zł

RAZEM: 2962zł

 

Może tak? :-)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uATX ma 4 sloty na pamięci - poszukaj :P Ma też 4 miejsca na karty rozszerzeń.

Zasilacz pod Athlona x2 - dobry

 

Co do ssd - Crucial M4 jest teraz w modzie, ale jeśli chodzi o niezawodność to króluje Intel - może coś z serii 320?

Co do 3 rdzeni - jestem przeciw. To są kastrowane 4 rdzeniówki - wysoki pobór mocy w idle. Tutaj trzeba myśleć 'chłodno';)

 

Rozważ jednak to llano - AMD zastosowało na wzór intela dosyć agresywny power gating i w idle zaoszczędzisz sporo prądu ( i ciepła i hałasu!). Do tego np. taka płyta: GIGABYTE GA-A75M-UD2H - m-ATX, AMD A75, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, HDMI, S-FM1 - Płyty główne - AMD na Arest.pl - masz komplet wyjść pod każdy TV i monitor jaki wymyślisz, SATA3, USB3.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zlepiłem dwa zestawy, jeden na Athlon II X2 i drugi na APU, tak jak sugerował remix.

 

WERSJA NR1:

 

Procesor: Athlon II X2 270 - 282zł

Płyta główna: GIGABYTE GA-880GM-UD2H - 289zł

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan HE923 - 79 zł /// Thermalright Cogage MST-140 - 99zł /// Scythe Big Shuriken - 150zł /// Scythe Ninja 3 SCNJ-3000 - 169zł

RAM: GoodRam 4x2GB 1333MHZ - 140zł

Dysk: 1x Samsung 1TB HD103SJ - 500zł

Napęd: Nagrywarka LG BH10LS30 Blu-Ray - 365zł

Zasilacz: be quiet! Pure Power BQT-L7-350W - 175zł

Obudowa: Thermaltake DH202 VJ80011N2Z Media Czarna - 900zł

RAZEM: ok. 2801zł

 

 

WERSJA NR2:

 

Procesor: AMD APU A6 3650 - 439zł

Płyta główna: GIGABYTE GA-A75-D3H - 355zł

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan HE923 - 79 zł /// Thermalright Cogage MST-140 - 99zł /// Scythe Big Shuriken - 150zł /// Scythe Ninja 3 SCNJ-3000 - 169zł

Zasilacz: be quiet! Pure Power BQT-L7-350W - 175zł

RAM: GoodRam 4x2GB 1333MHZ - 140zł

Dysk: 1x Samsung 1TB HD103SJ - 500zł

Napęd: Nagrywarka LG BH10LS30 Blu-Ray - 365zł

Obudowa: Thermaltake DH202 VJ80011N2Z Media Czarna - 900zł

RAZEM: ok. 3024zł

 

 

Który zestaw wybrać? I jakie chłodzenie spośród tych czterech? :-)

A jeśli Zestaw drugi, to może zainwestować lepiej w A8 3850? W sumie nieduża różnica cenowa...

 

Pozdrawiam i dzięki.

 

@edit

Chyba jednak Ninja3 nie wejdzie do tej obudowy, gdyż ma ona wymiary 167x 428 x 440 mm (wys x szer x głęb).

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby wejść Ninja mini, obecnie niedostępna.

Coś się tak uparł na pamięć 4x2GB? Przecież znacznie lepszym i tańszym wyjściem jest 2x4GB. No chyba, że masz je za 140zł (post #14 mają cenę 200zł) to można się zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toteż nigdy OCZ nie polecałem :razz:

 

GKC jest w 42 sklepach? lynk :wink:

 

Co do reszty to spadam z tego topicu, bo jest w nim tyle absurdów, że nazywanie tego HTPC sensu nie ma. BTW i jednak się znalazło mobo z 4 slotami pamięci (8 GB w HTPC obowiązkowo :lol: ) i kilkoma slotami rozszerzeń. Proponuję też przejrzeć ofertę yooki cooling i angela, bo jest wiele dobrych bud tego typu (Twoja to akurat zwyczajny tower ino że bokiem - powrót do przeszlości? :D) i np NOX z LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby wejść Ninja mini, obecnie niedostępna.

Coś się tak uparł na pamięć 4x2GB? Przecież znacznie lepszym i tańszym wyjściem jest 2x4GB. No chyba, że masz je za 140zł (post #14 mają cenę 200zł) to można się zastanowić.

 

Mam już 4x2GB za darmo, więc dlatego ;-) a sprzedawać i kupować nowe, żeby było 4x2GB to dla mnie bez sensu ;)

 

GKC mi nie wejdzie do tej obudowy ;) chodziło mi o to, że KC nie ma :-) czyli zwykły, nie Grand.

 

Zaznaczam kolejny raz, że wybór obudowy nie zależy ode mnie ;-)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 4x2GB za darmo, więc dlatego ;-) a sprzedawać i kupować nowe, żeby było 4x2GB to dla mnie bez sensu ;)

 

 

Dla mnie też.

 

Po co więc pisać raz cenę 140zł, raz 200zł...

Nie prościej napisać mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamień tego A6 3650 na A4 3400 - oszczędzisz dobre 30W pod obciążeniem. Naprawdę nie odczujesz różnicy przy takim użytkowaniu jak planujesz.

+1 do Shuriken,

uATX i SSD już omówiliśmy, ale dalej się upierasz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też.

 

Po co więc pisać raz cenę 140zł, raz 200zł...

Nie prościej napisać mam?

 

Widocznie wkradł się błąd, bo kilka razy to pisałem. Tak, mogłem napisać "MAM", ale napisałem cenę.

 

@remix

uATX nie chcę ze względu na małą ilość portów PCI, zazwyczaj jest jeden (np. ta, co podałeś). A mi potrzebne co najmniej dwa - karta sieciowa Wifi + w przyszłości karta dźwiękowa, może DVB-T o ile w TV nie będzie. Ta, co ja podałem jest w sumie ta sama, tylko ATX i spełnia wszystkie moje wymagania - m.in. 2xPCI i 2xPCI-Express. SSD w przyszłości zainstaluje, jak zrobią te dyski w końcu porządnie...

 

To który zestaw? Pierwszy z Athlon II X2? Czy drugi z A4 3400?

 

Dodam jeszcze, że będzie to komputer do kompresji filmów zgrywanych z VHS i DVD do formatów Xvid, itp.

 

Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz dużo zgrywania (kilka na miesiąc) to weź A6 3650 - będzie dużo szybciej, poza tym zestaw na A4 3400 jest lepszym wyborem do HTPC.

Zwróć uwagę, że to nie wszystkie wydatki. Do dysku wypadałoby obudowę SQD lub podobną (sprawdź czy jest na to miejsce), musisz ocenić jakość standardowo montowanych wentylatorów - jak będą głośne, lub mało wydajne to trzeba by zmienić. Jak wszystko złożysz do kupy to porób fotki i daj znać jak działa.

Rozważ jeszcze dokupienie podkładki antywibracyjnej do zasilacza (ułamki dB, ale zawsze ciszej), i ręcznych regulatorów obrotów wentylatorów (zalman fanmate) - jeśli standardowa regulacja z płyty nie będzie się sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz dużo zgrywania (kilka na miesiąc) to weź A6 3650 - będzie dużo szybciej, poza tym zestaw na A4 3400 jest lepszym wyborem do HTPC.

Zwróć uwagę, że to nie wszystkie wydatki. Do dysku wypadałoby obudowę SQD lub podobną (sprawdź czy jest na to miejsce), musisz ocenić jakość standardowo montowanych wentylatorów - jak będą głośne, lub mało wydajne to trzeba by zmienić. Jak wszystko złożysz do kupy to porób fotki i daj znać jak działa.

Rozważ jeszcze dokupienie podkładki antywibracyjnej do zasilacza (ułamki dB, ale zawsze ciszej), i ręcznych regulatorów obrotów wentylatorów (zalman fanmate) - jeśli standardowa regulacja z płyty nie będzie się sprawdzać.

 

Dzięki za porady :-)

 

Mam jeszcze pytanko, ponieważ niedawno dowiedziałem się, że w firmie mam nieużywany komputer - Intel Pentium Dual-Core E2160 + jakaś tam Mobo (chyba GigaByte z grafiką zintegrowaną) + 2GB DDR2 667MHz + 80GB HDD + jakiś lipny zasilacz i chłodzenie - którego za darmo mogę wziąć do domu... Czyli doszłaby wymiana obudowy + chłodzenie + zasilacz + HDD.

Poradziłby sobie taki zestaw? Czy nie ma sensu się w to bawić? ;)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że poradziłby:)

Dorzuć jednak grafikę - co najmniej HD 4350, i dokup chłodzenie i porządny zasilacz.

BQ Pure power 350W byłby OK, na proca upoluj najlepiej używaną Ninję MINI jak pojawi się na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że poradziłby:)

 

Kurczę, tutaj to muszę mieć pewność, bo przecież nie kupię HD 4350 tylko po to, żeby sprawdzić czy nie będzie rwało, itp. :-)

 

Fajnie by było jakby ktoś się wypowiedział, mający podobny sprzęt :)

 

Bo jeśli sobie poradzi, to po co tyle kasy wywalać na nowy sprzęt ;)

 

Poczekam jeszcze na jakieś odpowiedzi :)

A jutro wieczorem sprawdzę testowo jak to działa na grafice zintegrowanej.

 

na proca upoluj najlepiej używaną Ninję MINI jak pojawi się na allegro.

 

Wolałbym jednak radiator nowy zakupić... Jakoś nie lubię używek ;P

Ten Scythe Big Shuriken nie byłby dobry? Chodzi mi o ciszę najbardziej :-)

 

Pzdr.

 

 

@edit

Tak patrzę, że słabiutki ten HD4350. Słabszy on jest od Geforce 7900GS? Bo jest taka opcja, że wezmę ze swojego kompa Geforce 7900GS i wsadzę do HTPC a do siebie kupię coś lepszego ;-)

Edytowane przez brt32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

Co ma do tego "moc" ? Radeon ma zaimplementowane znacznie nowsze dekodery i standardy dzięki czemu dekoduje filmy, które uwaga - są <span style='color: red;'>[ciach!]</span>łą dla nowoczesnego PC. Nie potrzeba ani czterech rdzeni, ani grafiki za tysiąc pięćset sto dziewięćset. Ewentualnie proponowałbym 5450/5550 (ten z DDR5 to już w ogóle na +) lub pochodne generacji 6

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

Co ma do tego "moc" ? Radeon ma zaimplementowane znacznie nowsze dekodery i standardy dzięki czemu dekoduje filmy, które uwaga - są <span style='color: red;'>[ciach!]</span>łą dla nowoczesnego PC. Nie potrzeba ani czterech rdzeni, ani grafiki za tysiąc pięćset sto dziewięćset. Ewentualnie proponowałbym 5450/5550 (ten z DDR5 to już w ogóle na +) lub pochodne generacji 6

 

Moc w sensie ogólnym... razem z technologiami, dekoderami, itp. Od kilku lat przestałem się interesować zbytnio hardware'em, więc się pytam normalnie... Nie trzeba od razu głową w mur ;)

Ale dzięki za odpowiedź ;) Popatrzę na te 5xxx

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...