Skocz do zawartości
pumaole

Zestaw do gier 1300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupic kompa do gier.Polecono mi takie cos: plyta - MSI 870-C45 s.AM3

procesor - AMD Athlon II x3 455 s.AM3 BOX

ram - Kingston 4GB DDR3-1333 Non-ECC CL9 KVR1333D3N9/4G

grafika - ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU

zasilacz - Tacens Radix IV 450W 85+

 

Mam kilka pytan : czy procesor bedzie dobry do tej karty,czy zasilacz jest ok ?,czy ten zestaw udzwignie BTF3 i na jakich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś CHieftecki były dobre teraz to sam nie wiem ^_^ może OCZ 550 albo XFX XFX 450 bardziej na te 550 bym stawiał zapas na przyszłość .

 

p.s ewentualnie xfx core 550 80+silver ponad 40A na lini 12v zależy od kieszeni :)

Edytowane przez Malek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co podales za drogie musze sie zmiescic do 200zl i tak zeby pasowal do zestawu z mysla o OC procka.Co tu wybrac z tego sklepu bo jutro jade kupic. Zasilacze i listwy zasilające : ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Moze ten Aerocool E80-500 500W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Znalazlem taki FORTRON FSP 500 WATT 60GLN NOWE ! GW , FVat ! (1896349042) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic kompa do gier.(...) AMD Athlon II x3 455 s.AM3 BOX

czy ten zestaw udzwignie BTF3 i na jakich ustawieniach.

 

BF3 dziala bardzo dobrze na x4 640. Mocno obciaza grafike, ale procesor raczej tej gry mocno nie dlawi, bo w 800x600 na low powinno byc okolo 80 - 100 fps, wbrew temu co przetestowal ruski serwis na wczesnej alphie. Do gry w full hd na high nadaje sie radeon 5850, ale... na standardowych taktowaniach wysteouja spadki ponizej 30 fps, na 6850 bedzie podobnie. Gra ma dobry silnik i upierdliwe staja sie dopiero spadki ponizej 20 fps. Osobiscie zdaza mi sie grac w nocy (mieszkam w malym mieszkaniu) na obnizonych taktowaniach radeona hd 5850 do 550/900 mhz i gra dziala w full hd na medium ze spadkami chilowymi ponizej 25 fps (22-23) i mimo to nie odczuwam dyskomfortu. Podsumowyeujac, zeby pograc w ultra zalecana karta minimum hd 6950 to niestety prawda, ale gra w medium wyglada nadal bardzo dobrze, a wcale nie potrzeba do takich ustawien bardzo mocnej karty. Gra przycina sie na w multi na 4 gb ramu, dobrze miec 8 gb.

 

Nawet jesli procesor sie odblokuje, to wydajnosc jego moze jednak ograniczac inne tytuly. Lepiej kupic o 140 zl drozej i3 2100 na dowolnej plycie, moze byc nawet ASRock H61M-VS, jesli zabraknie funduszy to oatatecznie radeon 6790 tez nie bedzie duzo wolniejszy. Jesli zdecydujesz sie na tego athlona z boxowym chlodzeniem to musisz wiedziec, ze po podkreceniu z podbiciem napiec i wlaczeniu gry w rodzaju bf3 taki zestaw slychac nawet na klatce schodowej bloku...

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6950... Z powodzeniem gram na Ultra na swoim GTX 460. Czasem muszę zmniejszyć niektóre ustawienia na high jak gram na serwerze z większą ilością graczy (50-64). Jednak nie ma spadków poniżej 30. Przynajmniej nie tak często nawet ze wszystkim na Ultra bez AA oczywiście. Zależy od mapy i aktualnie co się dzieje na ekranie. Single Player przeszedłem na Ultra w 1680x1050 i miałem 3 może 4 razy spadki poniżej 30 (25-28) w czasie całej gry. Tak więc minmiun 6950 to lekka przesada. Chyba że Radki tak sobie radzą w tej grze. Weź 6850. Ma porównywalną wydajność z GTX 460 i po OC procka powinien dać radę w High do komfortowej gry w MP.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc minmiun 6950 to lekka przesada. Chyba że Radki tak sobie radzą w tej grze.

Ja gram na hd 5850 w high 1080p z wlaczonym fsaa x4, tryb ultra powoduje chwilowe spadki ponizej 30 fps, moze na sandy bridge nie powodowalby ale na fx-6150 niezaleznie od taktowania procesora spadki byly, na phenomie x4 z sygnatury tez wystepuja. Nie utrudniaja one gry ale da sie je zauwazyc. I z drugiej strony mowiac szczerze nie dostrzegam zalet trybu ultra - rozmycie obrazu i bardziej oczobijace cienie i swiatlo rozproszone... jesli nie przeszkadzaja, to jak dla mnie nie poprawiaja wygladu gry. Gra sie tak samo dobrze w medium jak i w ultra - to nie te czasy i gra, gdzie po obnizeniu detali widac pikseloze tekstur i zmniejszenie ilosci detali wplywajacych na gameplay w szczegolnosci w multi. Mysle, ze chcac grac w ultra 1080p optymalne karty to hd 6950 lub 560ti, co wcale nie oznacza ze gra straci duzo na wygladzie odpalona na znacznie gorszej karcie.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wspomniałem o ustawieniach high, które sam czasem stosuje w MP. Grając w MP i tak uwagę skupiamy na przeciwnikach, a nie ładnych teksturach. Powoli człowiek się przyzwyczaja . Co innego tryb Single Player. Ale z myślą o MP ta gra była pisana. Więc wniosek jest taki by kupować sprzęt z średniej półki,bo w zupełności wystarcza. 6950 owszem nie jest tak drogie i można sie pokusić. Ale do MP spokojnie starczy tańszy 6850/GTX 460 i jakiś w miarę dobry procesor X3/X4. Silnik jest naprawdę dość dobrze zoptymalizowany ,a różnice w grafice między high a ultra faktycznie nie są znaczące. To bardziej kosmetyka niż skok jakościowi. Dobrze jest czasem zmniejszyć rozdzielczość o ile komuś nie przeszkadza gra w 720p np. Zawsze to parę FPS więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...