Skocz do zawartości
keb

UPC 100Mbps, a router

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj zmieniłem internet na UPC 100Mbps. Pomyślałem (i względnie sprawdziłem), że mój zasłużony Linksys WRT54GL chyba tego nie uciągnie i wziąłem od nich modem + router wifi w jednym Thomson TWG870UG i mam pewne problemy.

 

1. Internet straszliwie skacze, speedtest.net pokazuje prędkość DL 30Mbps do 90Mbps (proszę zwrócić uwagę na małe "b") w zależności od widzimisię i UL 6Mbps do 8Mbps. Maksymalna prędkość ściągania przez przeglądarkę jaką osiągnąłem to ~6MB/s (duże "B" ;)).

 

2. Włączyłem dziś torrent aby sprawdzić prędkość łącza (zacząłem ściągać jakikolwiek darmowy plik tylko w celu sprawdzenia łącza, proszę nie krzyczeć o piractwie :)), okazało się że przeglądanie sieci w jakiejkolwiek przeglądarce podczas ściągania czegoś torrentem jest niemożliwe (strony się w ogóle nie wczytują). Na drugim komputerze przeglądarka w tym czasie działa w porządku. W programie torrentowym mam ustawione 500 połączeń i to działało doskonale na poprzednim routerze.

 

Teraz proszę Was o pomoc. Co może to powodować? Strzelałbym, że to wina routero-modemu ponieważ bardzo dużo osób na niego narzeka. Dodatkowo przekonuje mnie do tego fakt, że kiedyś miałem podobny problem jak w punkcie 1. Mianowicie miałem jakiś router Asmax i na łączu 5Mbps speedtest pokazywał cały czas 2,5Mbps do 3 Mbps. Po zmianie routera na Linksys WRT54GL wszystko było ok. Czy możliwe jest, że problem leży po stronie kart sieciowych (zintegrowana na płycie MSI 770-C45 i zintegrowana na MSI 870-C45)? Obie na stronie producenta pokazują, że obsługują 1000 Mbps. A może to problem ze skrętką RJ45 (8 kabelków w środku kabla)?

 

Jeśli moja "teoria" o marnej jakości routero-modemie się sprawdzi to planuję do nich po prostu zadzwonić i poprosić o odebranie tego Thomsona w zamian za zwykły modem (podobno dają całkiem niezły Motorola SBV6120V lub Cisco EPC3212), po czym dokupić router. Teraz pytanie jaki router kupić w okolicach 200zł? W domu z internetu korzystają 2 stacjonarne PC podpięte kablowo, smartfon WiFi i okazyjnie wpada kuzyn korzystający na laptopie z WiFi.

 

Ewentualnie jeśli nie będą chcieli mi zmienić sprzętu to jaki routero-modem (a może router i modem?) kupić (oczywiście potrzebowałbym dodatkowe wejście na ten okrągły kabel doprowadzający internet od providera, to ten kabel z metalową wtyczką i małym drutem wystającym z wtyczki, który ciężko odkręcić; przepraszam ale nie pamiętam jak się nazywa ;)).

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz wifi ustawione na kanale 1 lub 13 to zmien na jakis inny np 7

 

Ale czy to pomoże przy prędkości netu sprawdzanej na kablu? Na tym mi zależy i mogę się mylić, ale raczej wydaje mi się że chyba nie tu leży przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz wifi ustawione na kanale 1 lub 13 to zmien na jakis inny np 7

 

Nigdzie nie mogę znaleźć ustawień WiFi na tym "cudownym sprzęcie", naprawdę przeszukałem wszystko. Jedyne co znalazłem o kanałach to to pokazane na screenie, ale zdaje mi się że nie o to chodzi. Dodatkowo Google nic nie pomogło. Na naklejce jednak mam napisane, że WiFi działa na kanale 11.

 

 

Dodatkowo w ustawieniach wylacz w ustawieniach firewalla ip-flood i inne malo przydatne "zabezpieczenia" (tak odnosnie torrenta)

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Dzięki, pomogło i teraz strony działają jak mam torrenta odpalonego.

 

 

 

BTW. W pierwszym poście zapomniałem dodać, że wtyczka tego kabla od providera strasznie się grzeje. Jak się ją trochę dłużej potrzyma to aż lekko parzy.

 

EDIT: Właśnie odbyłem rozmowy z 3 konsultantami i każdy powiedział mi, że jeśli router jest sprawny to nie można go wymienić na modem. -_-

post-189397-0-85089800-1321438435_thumb.png

Edytowane przez keb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawien w Routerze to pragnę najpierw zwrócić uwagę na drobny komunikat o niezmienionych/nieustawionych opcjach logowania. Ustawienia WIFI powinny być jako menu Wireless po prawej od Parental Controll. Może ich nie widać z racji nie ustawionych haseł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...