Skocz do zawartości
Kinda

Komputer do +/- 3800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję kupić sprzęt do grafiki 2D oraz 3D.

 

Chciałbym oprzeć cały zestaw o procesor i7-2600k.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, możliwe, że do projektowania 3D lepszą karta graficzną będzie ta z rodziny nVidia (Quadro nie jestem zainteresowany). Zapewne głównie obciążałbym sam procesor, a nie gpu, dlatego nie ma to być najnowsza karta graficzna pokroju gtx 580.

Jeśli chodzi o OC to nigdy tym się nie interesowałem, ale przewiduję taką możliwość przy i7-2600k (oczywiście nie mam na myśli dążenia do ekstremalnych osiągów).

 

Zestaw nie powinien zawierać: systemu, monitora, myszy, klawiatury itd.

 

- Minimum 8GB (16GB mile widziane ;)) bardzo dobrego RAMu (znajomy z branży polecał Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series, czy słusznie?).

- wejście FireWire

- przewidywana w przyszłości praca na dwóch monitorach

- preferowana obudowa Zalman z9 / Zalman z9 Plus (oczywiście jeśli macie lepsze propozycje to poznam, ale do wyglądu obudowy nie przykładam wagi)

- dysk SSD - mam wrażenie, że przy kulturze mojej pracy może być niezbędny. (60GB powinno starczyć. Lepszy mniej pojemny i szybki niż np. 120Gb itd, a przecież muszę zmieścić się w limicie cenowym. Słyszałem dobrą opinię o OCZ Vertex3 60GB)

- HDD. Tak samo jak w przypadku SSD potrzebuję bardzo dobrego dysku. Problemem na dzień dzisiejszy są ceny (tragedia w Tajlandii). Dlatego pomyślałem, żeby albo kupić od razu zalecany dysk, albo najpierw kupić mniej pojemny (a zatem tańszy) a w następnym roku po obniżce cen kupić nowy dysk i ewentualnie je jakoś połączyć? Jakieś rady na to rozwiązanie?)

 

Chcę kupić komputer na długi czas, a w razie gdyby trzeba było w dalekiej przyszłości zamienić którykolwiek z podzespołów, aby nie wiązało się to wymianą pozostałych ;).

 

Części nowe.

 

Nie mam preferowanego sklepu.

 

Od wielu lat nie interesowałem się w ogóle hardware dlatego uważam się za laika w tej dziedzinie.

 

Na zestaw przeznaczyłem +/- 3800zł (tak, aby nie przekroczyć 4000zł ;) )

 

Bardzo proszę Was o pomoc i z góry dziękuję!

Edytowane przez Kinda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej zapoznałem się z tym linkiem. Również z zestawami na poprzednie miesiące dla porównania.

Zauważ jednak, że w zupełności nie spełniają one moich wymogów. Ja potrzebuję zestawu do grafiki, a nie do gier.

U mnie kładzie się nacisk na bardzo dobry RAM i szybki dysk (a sam przedstawiony tam SSD Crucial podobno jest słabszy niż przedstawiony przeze mnie OCZ), HDD zapewne nie 5400 jak tam a 7200, do tego potrzebowałbym również porady odnośnie karty graficznej bo nie widzę sensu pakowania prawie 1300zł w gtx 570 (proponowanego w Twoim linku), którego nie będę tak wykorzystywał i byłoby to tylko bezsensownym podnoszeniem sobie limitu cenowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w wydajnosci dyskow SSD sa znikome - zauwazalne w testach syntetycznych (http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy-dvd-pendrive-f55/Wszystko-SSD-FAQ-1-t270332.html). Szybkosc pamieci RAM na platformie 1155 praktycznie nie ma znaczenia, bo przyrost wydajnosci na szybkich pamieciach w porownaniu do 1333 jest bardzo maly.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja sklep Agito sprawdzony polecam.

 

Dołączona grafika

 

 

Komputer pod obróbkę grafiki z zastrzeżeniem o grafice dlaczego napisałem dalej.

Mam wątpliwości co do obudowy sugerujesz Zalmana Z9 jest to za ta cenę dobra obudowa, ale nie ma FireWire .Ja zaproponowałem z FireWire, ale ten model nie jest rewelacyjny (dość stary).

Druga kwestia karta grafiki, jest GTX560 ale pamiętaj iż Adobe wspiera oficjalnie CUDA od serii GTX570. Jednak z serią GTX570 nie mieszczę się w budżecie. Według mojej wiedzy na GTX560 CUDA w Photoshopie na tą chwile działają.

Kolejna sprawa to dysk, dałem bardzo szybki REVO 120 GB na PCI-EX (płyta ma 2 x PCI-EX) bez HDD nie starczy budżetu. Można dokupić taniego na Allegro. Te 120 GB REVO powinno wystarczyć do pracy.

RAM 16 GB jeśli nie będziesz kręcić wiozłem najtańszy wystarczy.

 

Nie ma lepszego chłodzenia procesora brak PLN

Edytowane przez Sturmovik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sturmovik.

Nie wiedziałem o braku FW w Zalmanie. Między innymi sugerowałem się TYM artykułem. Jaka obudowa mogłaby być Twoim zdaniem lepsza? Czy może jest jakieś inne rozwiązanie na FW w kompie?

 

Dysk preferowałbym np OCZ Agility 3 60GB (371zł) a do tego HDD np. na 250-500GB (czyli mniej pojemny HDD, ale jakiś bardzo dobry), a np. za rok ewentualne dokupienie jeszcze HDD 1TB, gdy ceny spadną.

 

CUDA to naprawdę fajna rzecz. Jednak na początek będę zapewne obciążał wyłącznie procesor i dokładanie paruset złotych do grafiki (co za tym idzie przekroczenie limitu 4k) nie byłoby najlepsze w tej chwili. Już lepszym rozwiązaniem byłoby za parę lat przy modernizacji kupić nową grafikę lub gdy poczuję po jakimś czasie, że kupiłem za słabą to może dokupić wtedy dopiero drugą i je jakoś połączyć?

Oczywiście jeśli faktycznie proponowana przez Ciebie karta wspiera CUDA to cena za nią wydaje mi się rozsądna.

 

OC przewiduje w niewielkim stopniu (bez ekstremalnych osiągów). Nigdy się tym nie interesowałem, ale przy 2600k, jeśli kiedyś stwierdzę, że potrzebuje go nieco podkręcić to wtedy bym się tym zajął. Bo jak wspominałem komputer chciałbym na długi czas nabyć ;).

Edytowane przez Kinda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie w jakich programach będziesz pracować.

 

Ten OCZ Agility 3 60GB będzie wyraźnie wolniejszy od REVO. Dochodzą do tego problemy z nowym kontrolerem, te dyski potrafią często padać jest coraz lepiej dzięki nowym firmware , ale nadal gorzej niż w REVO. Dla mnie 60 GB to za mało. Sam mam VERTEX 2 120 GB (po sformatowaniu 107GB jakoś OCZ dziwnie liczy GB...). Amatorsko zajmuję obróbka fotografii PS. SSD bardzo podnosi szybkość pracy w PS. Na 120 GB (praktycznie 107 GB) mam system WIN 7 64 ultimate, office, OO, PS, GIMP i kilka gier. Jeśli boisz się tego REVO to sugeruję zakup VERTEX 3 120 GB.

 

Obudowa najtańsza sensowna z FW w Agito, tu nie jestem na bieżąco i trzeba poszukać czy to najlepsza opcja.

 

Do OC konieczne będzie wymiana chłodzenia.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to dobry pomysł, ale w praktyce: kupisz np. używkę za 200zł "byle by był" gdy w sklepie masz ją po 450zł. W następnym roku ceny się ustabilizują i kupujesz już dysk w normalnej cenie np 200zł. Więc w ostatecznym rozrachunku wydasz prawie tyle samo lub czasem nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bardzo dziwnie. Powinno być ponad 111 GB dla dysku 120 GB. Czy drążyłeś temat i u innych też brakuje 4 GB przy dysku 120 GB?

 

OCZ we wszystkich SSD tak dziwnie liczy GB cześć portali na zachodzi zarzucała oszustwo.

 

Teoretycznie to dobry pomysł, ale w praktyce: kupisz np. używkę za 200zł "byle by był" gdy w sklepie masz ją po 450zł. W następnym roku ceny się ustabilizują i kupujesz już dysk w normalnej cenie np 200zł. Więc w ostatecznym rozrachunku wydasz prawie tyle samo lub czasem nawet więcej.

 

Teoretycznie masz rację ale będziesz miał SSD o wystarczającej pojemności i HDD, który potem może służyć jako backup lub mgazyn.

Jeśli tańszy SSD to kup Cruciual M4 zdecydowanie m,niej awaryjny od OCZ: Crucial m4

Ja jednak sugeruje tańszego REVO + używane HDD choć model 110 GB ma gorsze kości od modelu 120 GB REVO 110 GB

 

Za 209 PLN można kupić nowy HDD HDD 250 GB a ja sugeruję używany HDD.

 

Kupując w Agito REVO110 GB + ten HDD 250 GB mieścisz się w budżecie.

Edytowane przez Sturmovik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze spadkiem wydajności tych Revo w dłuższej perspektywie użytkowania? Z tego co wiem są to dyski oparte o RAID (i nie działa TRIM).

 

 

Znam 2 osoby mające REVO (jedna ma model X2) i u nich nie ma spadku wydajność po zapełnieniu w 95%.

 

Co do TRIM to te dyski mają hardwarową technologię garbage collection, która działa jak TRIM więc to nie jest problemem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sobie Twoje rozwiązanie, ale chyba jednak wolałbym zostać przy jakimś SSD 60GB z szybkim zapisem i odczytem + szybki HDD.

 

Czy karta graficzna, którą podałeś jest lepsza w tym wypadku od Asus GTX 550Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sobie Twoje rozwiązanie, ale chyba jednak wolałbym zostać przy jakimś SSD 60GB z szybkim zapisem i odczytem + szybki HDD.

 

Czy karta graficzna, którą podałeś jest lepsza w tym wypadku od Asus GTX 550Ti?

 

Jeśli tak to bardzo mocno sugeruję zakup Crucial M4 linkowałem wcześniej. Jest prawie tak szybki jak VERTEX 3, w niektórych zastosowaniach szybszy, a dużo mniej awaryjny.

 

Co do karty to zdecydowanie GTX 560 ma 336 rdzeni CUDA vs 192 rdzenie CUDA w GTX 550Ti. W grach także model 560 jest szybszy od 550Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś szybkość zapisu Cruciala mnie nie przekonuje. Crucial m4 64GB 95 MB/s, OCZ Vertex3 60GB 480 MB/s, OCZ Agility3 60GB chyba 475 MB/s. Dlaczego, jeśli zależy mi na szybkim odczycie i zapisie polecasz mi właśnie Cruciala, który jak widać ma o wiele mniejszą wartość zapisu?

 

Zainteresowałem się polecaną przez Ciebie kartą graficzną. Nie mogę jednak znaleźć informacji czy posiada ona Fermi 2.0. Czy wiadomo Ci coś na ten temat?

Próbuję również dotrzeć do informacji dotyczących wspierania CUDA przez Adobe dla tej płyty, ale póki co nieskutecznie.

 

Co sądzisz o TAKIM zasilaczu CORSAIR?

Edytowane przez Kinda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś szybkość zapisu Cruciala mnie nie przekonuje. Crucial m4 64GB 95 MB/s, OCZ Vertex3 60GB 480 MB/s, OCZ Agility3 60GB chyba 475 MB/s. Dlaczego, jeśli zależy mi na szybkim odczycie i zapisie polecasz mi właśnie Cruciala, który jak widać ma o wiele mniejszą wartość zapisu?

 

Zainteresowałem się polecaną przez Ciebie kartą graficzną. Nie mogę jednak znaleźć informacji czy posiada ona Fermi 2.0. Czy wiadomo Ci coś na ten temat?

Próbuję również dotrzeć do informacji dotyczących wspierania CUDA przez Adobe dla tej płyty, ale póki co nieskutecznie.

 

Co sądzisz o TAKIM zasilaczu CORSAIR?

 

Co do SSD to nie chce mi się linkować wielu testów więc napiszę tak OCZ podaje wartości maksymalne czyli właściwie przy zapisie/odczycie wielkiego np 2 GB pliku .

Natomiast w normalnym uzytkowaniu liczy się zapis małych plików i ty Crucial jest lepszy lub nie gorszy. Niedawno Crucial udostępnił nowy firmware do M4 i polepszyły się wyniki.

 

Ogólnie im dysk SSD mniejszy (GB) tym ma gorsze wyniki i dlatego ja bym radził kupić większy dysk choćby starszej generacji np Vertex 2 120 GB zamiast nowej generacji 60 GB. Vertex 2 120 GB jest w codziennym życiu szybszy od Agility 3 60 GB.

 

Zalinkuję tylko jeden test TEST pamiętaj iż to wyniki przed nowym firmware i C4 się poprawił. Przeczytajk komentarza pod artykułem.

 

Co radzą na zachodzie:

 

LINK

Test porównawczy 60 GB i120 GB Agility 3 TEST

 

Czasem niech Ci nie wpadnie do głowy kupować SOLID 3 to już totalna tragedia.

 

Jeszcze jedna spawa przy Crucial M4 64Gb dostanie kilka GB więcej niż OCZ Agility 3 60 GB....

 

 

Co do zasilacza to aż za dobry. Ten XFX to bardzo dobry zasilacz. Jakiś czas temu Corsair dawał 5 lat gwarancji ale teraz już mniej i moim zdaniem nie warto. Znacznie lepiej różnicę w cenie dołożyć do lepszego SSD.

W sprawie dysków to w Tajlandii wzrasta produkcja i po nowym roku zapewne szybko spadną ceny.

Edytowane przez Sturmovik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SSD to nie chce mi się linkować wielu testów więc napiszę tak OCZ podaje wartości maksymalne czyli właściwie przy zapisie/odczycie wielkiego np 2 GB pliku .

Natomiast w normalnym uzytkowaniu liczy się zapis małych plików i ty Crucial jest lepszy lub nie gorszy. Niedawno Crucial udostępnił nowy firmware do M4 i polepszyły się wyniki.

 

Ogólnie im dysk SSD mniejszy (GB) tym ma gorsze wyniki i dlatego ja bym radził kupić większy dysk choćby starszej generacji np Vertex 2 120 GB zamiast nowej generacji 60 GB. Vertex 2 120 GB jest w codziennym życiu szybszy od Agility 3 60 GB.

 

Zalinkuję tylko jeden test TEST pamiętaj iż to wyniki przed nowym firmware i C4 się poprawił. Przeczytajk komentarza pod artykułem.

 

Co radzą na zachodzie:

 

LINK

Test porównawczy 60 GB i120 GB Agility 3 TEST

 

Czasem niech Ci nie wpadnie do głowy kupować SOLID 3 to już totalna tragedia.

 

Jeszcze jedna spawa przy Crucial M4 64Gb dostanie kilka GB więcej niż OCZ Agility 3 60 GB....

 

Jestem bardzo usatysfakcjonowany Twoją wypowiedzią. Obroniłeś Cruciala. Ale z drugiej strony uświadomiłeś mi, żeby na razie nie inwestować w SSD i sobie jeszcze trochę poczekać. Póki co bym pracował na samym HDD i gdy poczuje, że to zdecydowanie za mało to mogę wybrać się na zakupy po SSD.

 

Czyli w moim przypadku XFX, nawet przy podkręceniu do 4Ghz i pracy przez parę lat się spisze wystarczająco?

 

Co powiesz na poniższy zestaw:

Procesor: i7 2600k (1239zł)

Ram: Kingstony które podałem w pierwszym poście. Wziąłbym 8GB-16GB. (188zł lub 376zł). Słyszałem o spadku jakości/awaryjności osatatnich Geilów i nie chciałbym ryzykować.

Nagrywarka: dowolna

Płyta główna: Asus P8P67 R3.1 (513zł)

Obudowa: Zalman Z9 (188zł)

Zsilacz: XFX, ten sam co w Twoim screenie (264zł) lub Corsair z mojego poprzedniego postu (355zł) - choć jeśli uważasz, że to zbędny wydatek to pewnie XFX?

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 560 1GB GV-N56GOC-1GI (678zł) lub słabsza Gigabyte GTX550 Ti 1GB (GV-N550OC-1GI)(465zł)

SSD: nie wezmę (może w przyszłości dokupię)

HDD: jakiś do 500zł

 

+ może dodać wiatrak Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev.2 (79zł) ?

 

 

Czy taki zestaw spełniłby moje wymagania 2D i 3D oraz starczyłby na lata?

Edytowane przez Kinda
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Stary model obudowy bardzo mocno odstający od współczesnych konstrukcji (i nie mówię tutaj o USB 3.0 ;)). Zdecydowanie lepiej Zalmana Z9 Plus, Fractal Design Core 3000 a najlepiej poczekać na SilentiumPC Regnum L50 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to jak pisałem jest to stary model ale jak chcesz używać FW to poszukaj takiej obudowy. Co do Zalmana to sa dwa modele Z9 i Z9 plus z wiatrakami niewielka różnica w cenie. Ten Regnum L50 też nie ma FW.

Jedyna znama mi obudowa nowoczesna mająca USB 3 i FW to ten drogi Corsair Corsair Graphite Series 600T ale ja jak pisałem nie jestem na bieżąco może ktoś Ci poleci Tańszą obudowę z USB 3 i FW.

 

Nie wiem dlaczego wywnioskowałeś iż to nie pora na SSD ,jak dla mnie właśnie teraz jest pora lepsza niż kiedykolwiek. Za 547 PLN kupisz w Agito 110 GB REVO przecież te 100 GB po sformatowaniu wystarczy do komputera do pracy. Za 350 PLN kupisz 500 GB przyzwoitego HDD. Piszesz o wydaniu 500 PLN za HDD (o zgrozo) Zupełnie nie widzę tu logiki. No cóż zrobiłem co mogłem. Napisze tak ja odkąd kupiłem SSD nigdy bym nie wrócił do HDD jako dysk systemowy, komfort pracy nieporównywalny. Jestem w 100% pewien iż nigdy nie pracowałeś na komputerze z SSD, gdybyś pracował to nigdy być nie rozważał zakup za 500PLN HDD, jeśli można za 550 110 GB bardzo szybkiego SSD. Ale koniec o dyskach.

 

Co do zasilacza to ten XFX zupełnie wystarczy nawet z OC na poziomie 5 GHz, nawet wystarczy jeśli włożyć mocniejszą grafikę - GTX570.

 

RAM może być Kingstone bardzo mało awaryjna marka. Pamiętaj iż gwarancja wieczysta to znaczy niewiele bodajże 2 lata po zakończeniu produkcji.

 

Co do Collera to ja bym raczej wybrał coś innego. NP to LINK

 

Płyta główna ten Asus OK, ale zaproponowany tańszy MSI poradzi sobie przy zakładanym normalnym (nie ekstremalnym) OC tak samo dobrze, a ma jeden plus wyjście optyczne na karcie muzycznej gdybyś kiedyś chciał podłączyć komputer pod amplituner, a warto wiem to mam tak u siebie. To jednak detal.

 

Co do grafiki to jeśli CUDA działają to zdecydowanie GTX 560. Jeśli zamierzasz używać tylko procesora to ja bym kupić zupełnie inną płytę główną zna chipsecie Z68 i nie kupował grafiki. Zakładam tu iż to komputer tylko do p[racy a nie doi grania. Te płyty mają możliwość wykorzystania grafiki z procesora, ale w takim przypadku nie zagrasz w nic na takim komputerze. Oczywiście na Z68 także można włożyć dowolna kartę graficzną.

Edytowane przez Sturmovik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia jeszcze moja wzmianka o dysku to taka, że w dużej części zgadzam się z tym co piszesz, jednak około 100GB na moje użytkowanie to bardzo mało i już po około 3 miesiącach pewnie bym to odczuł. Racja, nigdy nie korzystałem z SSD, ale jestem świadom korzyści z niego płynących. SSD zawsze będę mógł sobie dokupić, a ich ceny nie zapowiadają się na wzrost.

 

Do zasilacza mnie przekonałeś.

 

O gwarancji wieczystej nie miałem pojęcia, że tak to działa.

 

Czy w przypadku podlinkowanego przez Ciebie Arctica mogę liczyć na bardzo cichą pracę?

 

Co do możliwości amplitunera to nie przewiduje tego w ciągu najbliższych nawet 10 lat ;). Nie jestem melomanem, a słoń nadepnął mi na ucho :).

 

Ogółem to dziękuję Ci za wszystkie Twoje wypowiedzi bo nie dość, że podpowiesz to i nauczysz ;).

Edytowane przez Kinda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Na tle SilentiumPC Regnum L50 Pure Black będzie ona wypadać bardzo blado ;)

 

Mam propozycje przeczytaj to napisał autor wątka i co ja już pisałem wcześniej pisałem do Ciebie i potem wyciągnij wnioski. Napisze dużymi literami ponieważ jak widać nie nawykłeś czytać całych wątków. AUTOR WĄTKA POTRZEBUJE OBUDOWY Z FIREWIRE! ten L50 wygląda dobrze choc na razie tylko na zdjęciach, ale nie spełnia wymagań więc polecanie go jest nie na miejscu.

 

Ostatnia jeszcze moja wzmianka o dysku to taka, że w dużej części zgadzam się z tym co piszesz, jednak około 100GB na moje użytkowanie to bardzo mało i już po około 3 miesiącach pewnie bym to odczuł. Racja, nigdy nie korzystałem z SSD, ale jestem świadom korzyści z niego płynących. SSD zawsze będę mógł sobie dokupić, a ich ceny nie zapowiadają się na wzrost.

 

Do zasilacza mnie przekonałeś.

 

O gwarancji wieczystej nie miałem pojęcia, że tak to działa.

 

Czy w przypadku podlinkowanego przez Ciebie Arctica mogę liczyć na bardzo cichą pracę?

 

Co do możliwości amplitunera to nie przewiduje tego w ciągu najbliższych nawet 10 lat ;). Nie jestem melomanem, a słoń nadepnął mi na ucho :).

 

Ogółem to dziękuję Ci za wszystkie Twoje wypowiedzi bo nie dość, że podpowiesz to i nauczysz ;).

 

Szczerze nie mogę przeboleć iż planujesz kupić HDD za 500 PLN. Mam propozycję kup tego REVO a mogę Ci sprzedać HDD Samsunga 250 GB 7200 RPM w dobrej cenie (na dzisiejsze czasy). Dysku uzywany jak tuż przed wzrostem cen kupiłem 1TB to wyjąłem go z obudowy i obecnie służy jako dodatkowy backup na zdjęcia rodzinne. Ponieważ mam już i tak te zdjęcia na stacjonarce i laptopie to mogę go sprzedać. Dysk po gwarancji ale w pełni sprawny. Daj znać jeśli jesteś zainteresowany.

 

Płyta główna jak pisałem wyjście optyczne to detal ale dla mnie nie warto wydawać więcej za tego ASUSA lepiej dołożyć do lepszego chłodzenia CPU.

 

Chłodzenie CPU dla mnie ten Arctic którego proponowałem nie jest najlepszym rozwiązaniem z 2 powodów.

1. Nie ma możliwości wymiany wiatraka, wiec jak się zużyje to do wymiany całe chłodzenie.

2. Wydajność wystarczająca do niepodręczonego procesora. Jak podkręcisz to będzie głośno i dość gorąco.

 

Ja bym jeśli budżet pozwoli szukał czegoś na 120 MM z wymiennym wiatrakiem.

Polecam szczerze u kolego pracuję na i5 2500K @ 5 GHz i daję radę tak podkręconemu procesorowi choć jeśli obciążyć procesor maksymalnie to po pewnym czasie jest zaczyna być słyszalny myślę iż na niepodkręconym 2600K będzie absolutnie niesłyszalny Thermalright HR-02 - Macho

 

Jego test TEST

 

Jeśli chcesz kupisz ten cooler to najpierw sprawdź kompatybilność płyt głównych LINK zakładka support link 1116 pdf na dole.

 

Jeśli płyta ASUS to pamiętaj o tym MOCOWANIE

Edytowane przez Sturmovik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze dużymi literami ponieważ jak widać nie nawykłeś czytać całych wątków.AUTOR WĄTKA POTRZEBUJE OBUDOWY Z FIREWIRE! ten L50 wygląda dobrze choc na razie tylko na zdjęciach, ale nie spełnia wymagań więc polecanie go jest nie na miejscu.

Przyznam się bez bicia, że faktycznie tutaj wyjątkowo się pospieszyłem...Mea Culpa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się również TAKIM SilentiumPc. Tak jak pisałeś 120MM, ale czy wymienny wiatrak to tego akurat nie odnalazłem (oprócz informacji o możliwości montażu drugiego wiatraka 120MM). Po recenzji, którą znalazłem wydaje się w sam raz. Cichy i spokojnie na moje nieekstremalne OC powinien wystarczyć. Tak przynajmniej mi się zdaje.

 

Poczytałem trochę o Macho, który podałeś, ale wydaje mi się, że jest on wręcz za dobry na moje potrzeby (dzięki za zwrócenie uwagi z tymi mocowaniami bo jak wspominałem nie mam dużej wiedzy i taki dodatek do chłodzenia to dla mnie zaskoczenie). Więc myślę, że nie warto dopłacać na coś, czego potencjał wykorzystam tylko w pewnym procencie.

 

Jeśli chodzi o obudowę to jednak pozostanę przy tanim Zalmanie, a FireWire zawsze mogę puścić z tyłu.

Edytowane przez Kinda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się również TAKIM SilentiumPc. Tak jak pisałeś 120MM, ale czy wymienny wiatrak to tego akurat nie odnalazłem (oprócz informacji o możliwości montażu drugiego wiatraka 120MM). Po recenzji, którą znalazłem wydaje się w sam raz. Cichy i spokojnie na moje nieekstremalne OC powinien wystarczyć. Tak przynajmniej mi się zdaje.

 

Poczytałem trochę o Macho, który podałeś, ale wydaje mi się, że jest on wręcz za dobry na moje potrzeby (dzięki za zwrócenie uwagi z tymi mocowaniami bo jak wspominałem nie mam dużej wiedzy i taki dodatek do chłodzenia to dla mnie zaskoczenie). Więc myślę, że nie warto dopłacać na coś, czego potencjał wykorzystam tylko w pewnym procencie.

 

Jeśli chodzi o obudowę to jednak pozostanę przy tanim Zalmanie, a FireWire zawsze mogę puścić z tyłu.

 

Ten Fortis HE1225 to dobry wybór. Masz racje ten macho to górna półka, ale ma naprawdę dobrą cenę. Ten Fortis wystarczy. Ma wymienne wiatraki.

 

Obudowa to Ci się nie dziwię koszt za duży aby miała FW.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym nauczyć się samemu składać zestaw to jaką pastę musiałbym dokupić? Domyślam się, że z dodatkowych zakupów byłaby tylko ona. W linku, który podałem do chłodzenia jest tylko uwaga, aby pasta była gęsta oraz jakich past nie używać.

 

Czy podane przeze mnie podzespoły wejdą śmiało do Fractal Design Core 3000? Bo możliwe, że zamieniłbym Zalmana na tego Fractala.

 

W którym miejscu na morele należy wpisać kod promocyjny?

Edytowane przez Kinda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...