Skocz do zawartości
xevrator

Którą wersje gtx560 ti wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym bym o zasugerowanie i złożenie mi komputera :P... Wiem że macie zestawy proponowanie na listopad itp. Tylko że nie bawię się w podkręcanie a tak są dobierane tam komponenty, dlatego według mię zmienia to obrót sprawy. Płyta główna może być wtedy tańsza czy proc i więcej funduszy przeznaczone na grafe czy tam kości pamięci.

Prosiłbym o złożenie sprzętu z obudową, zasilaczem, nagrywarka DVD, i HDD normalnie full komputer + jakiś monitor, żeby zamknąć się w cenie 4000 zł.

 

Komputer ma być przeznaczony do gier i coś tam przy obróbce multimedialnej. Więc grafa pokroju GTX560(słyszałem ze jak brac to tylko werjsa tą TI) czy radk HD6850, i chyba już trochę więcej ramu... Słyszałem że kości DDR3 brać tylko 1333Mhz. 2 x 4GB ? za dużo?

 

Prosiłbym bym o złożenie czegoś z monitorem za 4 tys zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie chcesz overclockingu to polecam ci coś takiego:

 

Intel Core i5 2500 - 750zł

Asrock P67 Pro3 B3 (może kiedyś skusisz się na OC a płyta jest tania) - 370zł

Palit GeForce GTX 570 - 1200 zł

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333mhz - 170zł

Western Digital Caviar Green 1TB - ok. 600zł (wstrzymaj się z kupnem bo ceny oszalały)

Samsung SH-223C - 90zł

XFX 550W

SilentiumPC Gladius 800 - 190zł

Benq G2420HD - Dobry monitor 24" - ok. 700zł

 

To jak najbardziej rozsądny zestaw.

Polecam ci dopłacić 30zl do procka w wersji 2500K na wypadek OC

Edytowane przez mikas34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw polecany w zestawach polecanych na listopad za 3800 zl jest moim zdaniem odpowiedni nawet jesli nie zamierzasz podkrecac. Mozesz zakupic procesor bez "k". Jesli zmiescisz sie w cenie/stac Cie to polecam jednak do gier 27 calowy monitor.

 

Masz racje ale te pamięci Kingstona i dysk 640 GB to lepiej nie kupować. Zgadzam się z podsunięciem dysku SSD na system tego Cruciala 4 GB;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale te pamięci Kingstona i dysk 640 GB to lepiej nie kupować. Zgadzam się z podsunięciem dysku SSD na system tego Cruciala 4 GB;)

 

Ale dysk dali najtanszy jaki w danym momencie byl dostepny na sata z dyskow o sensownej pojemnosci, a w polaczeniu z ssd zakup najtanszego dysku bez specjalnego porownywania parametrow jest moim zdaniem jedyna sluszna dzisiaj decyzja. Pamieci mozna kupic dowolne, kingston akurat sa tanie jesli chodzi o zestawy 2x4 gb, a 1.65V nie ma co sie przejmowac, jesli nie rusza na 1.5 V @ 800 mhz i/lub nie przejda testow to nalezy je ustawic na 667 mhz @ 1.5 V. Maja w profilach jedec nawet ustawione, ze do 690 mhz dzialaja na napieciu 1,5V. Slowem - brac co sie w danej chwili oplaca. Jesli cos sie uda zaoszczedzic to mozna dolozyc do wiekszego ssd albo lepszego monitora.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zaproponowany przez mikasa34 jest całkiem sensowny, jedynie jako kartę graficzną przydałoby się wziąć jakiś lepszy, niereferencyjny model. Jako dysk lepiej wziąć jakąś używkę z allegro, ewentualnie szukać okazji. Dyski z serii Green są wolne w porównaniu do normalnych HDD. Ponadto oczywiście warto mimo wszystko dopłacić do i5-2500k. Nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości możliwość dużego OC procesora może się przydać.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski z serii Green są wolne w porównaniu do normalnych HDD.

Sa wolniejsze, ale przy duzej gestosci zapisu na najwiekszych modelach mozna tego nie zauwazyc, przy czym rzeczywiscie ten green caviara nie najlepiej w testach wypada. Mam teraz caviara blue 500 gb i sredni odczt 113 mb/s a czas dostepu 15,4 ms dla mojego dl003 odpowiednio 109 mb/s i 17 ms. Roznica w glosnosci mi osobiscie w pelni rekompensuje wolniejsza prace dysku. Ciezko sie przyzwyczaic ponownie do tego archaicznego terkotanie przy otwieraniu programow - roznica w glosnosci i kulturze pracy naprawde jest gigantyczna. A w szybkosci? Coz ciezko to odczuc...

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie chcesz overclockingu to polecam ci coś takiego:

 

Intel Core i5 2500 - 750zł

Asrock P67 Pro3 B3 (może kiedyś skusisz się na OC a płyta jest tania) - 370zł

Palit GeForce GTX 570 - 120 zł

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333mhz - 170zł

Western Digital Caviar Green 1TB - ok. 600zł (wstrzymaj się z kupnem bo ceny oszalały)

Samsung SH-223C - 90zł

XFX 550W

SilentiumPC Gladius 800 - 190zł

Benq G2420HD - Dobry monitor 24" - ok. 700zł

 

To jak najbardziej rozsądny zestaw.

Polecam ci dopłacić 30zl do procka w wersji 2500K na wypadek OC

 

z jakiego sklepu masz te ceny?

 

Procek i5 2500 nie ma chłodzenia w paczce? Musze kupować dodatkowy wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ja myślałem SilentiumPC Gladius 800 to jest nazwa chłodzenia a to obudowa... ale niech mię ktoś oświeci te chłodzenia co podajecie w zestawach to gdzie są montowane na procku zamiast tego chłodzenia z paczki czy gdzieś indziej w środku obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiego sklepu masz te ceny?

 

Procek i5 2500 nie ma chłodzenia w paczce? Musze kupować dodatkowy wentylator?

 

Ceny są z Ceneo.pl uśrednione. Tak procesor ma na pewno chłodzenie BOX czyli jest z nim w pudełku.

Z dyskiem na prawdę się jeszcze wstrzymaj bo ceny tragiczne.

 

@BlackMachine Przecież ten Palit ma całkiem dobre taktowania, chyba 3800 na pamięci i 732 na rdzeniu, ale jak autor chce może kupić droższą i lepszą kartę od MSI

Edytowane przez mikas34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlackMachine Przecież ten Palit ma całkiem dobre taktowania /.../

 

Tu nie chodzi o taktowania, tu chodzi o chłodzenie. Jak mniemam, gdy pisałeś o modelu Palita, miałeś na myśli model referencyjny. Lepiej zaś jest kupić jakiś model niereferencyjny z lepszym i cichszym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się trochę ceny pozmieniały i produkty w sklepiku który mam na oku gdzie chce kupić nowego PC'ta. Zastanawiam się przed dwiema wersjami GTX560 TI:

 

pierwsza to: VGA Gigabyte GTX560 Ti 1GB GDDR5 256b 2DVI+mHDMI PCI-E za 892,00 zl

 

druga to : VGA Gainward GTX560 Ti 2048MB Phantom VGA+2DVI+HDMI PCI-E za 1127,00 zł

 

Opłaci się kupować GTX560TI z 2048MB... gdzieś czytałem że ta karta i tak tego nie wykorzysta bo ma zasłaby chipset czy układy itp, i że to marnowanie kasy... True?

Tą pierwszą poleca mi sprzedawca nie wiem czemu, twierdząc ze gigabyte to bardziej markowy sprzęt niż jakieś pality... Mam jeszcze inne wersje do wyboru, nie wiem którą się opłaca wybrać w stosunku ceny do wydajności.

 

Mam jeszcze takie do wyboru:

 

VGA Palit GTX560 Ti 1024MB 256BIT DDR5 VGA+2DVI+HDMI 927,00 zł

VGA ASUS GTX560 Ti DC 1024MB GDDR5 256b 2DVI+mHDMI PCI-E 945,00 zł

VGA Palit GTX560 Ti Sonic 1024MB GDDR5 VGA+2DVI+HDMI PCI-E 986,00 zł

VGA Gainward GTX560 Ti 1GB Golden Sample VGA+2DVI+HDMI PCI-E 1003,00zł

VGA Palit GTX560 Ti Twin Light Turbo 1GB VGA+2DVI+HDMI PCI-E 1012,00zł

VGA ASUS GTX560 Ti DCII TOP 1GB GDDR5 2DVI+mHDMI PCI-E + BF3 1060,00zł

 

Chyba że mam sobie w ogóle darować GTX560TI i wybrać inną kartę :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilka 560TI i polecić mogę Asusa w wersji TOP (900MHz) z chłodzeniem DirectCu ewentualnie MSI Twin Frozr II w wersji OC (szum wentylatorów był dla mnie mniej denerwujący niż ten z Asusa) ewentualnie coś z Gigabyte chłodzonych Windforce. Skup się raczej na tych producentach i ich niereferencyjnych wersjach - często lepsza sekcja zasilania i chłodzenie - poza tym te modele które wymieniłem mają 3 lata gwarancji. Co do 2GB w kartach typu 560TI czy R6950 to testowałem w kilku grach, gdzie wykorzystanie pamięci Afterburner wskazywał w okolicy 1200Mb (na wersjach 2GB) i nie było żadnej różnicy ani spadków FPS w tych momentach na kartach 1GB. Wnioskuję z tego, że wąskim gardłem jest pewnie magistrala lub wydajność GPU, który nie nadąża otrzymywać/przetwarzać takich ilości danych. Czytając testy w internecie, również nie zauważyłem przewagi kart 560Ti czy R6950 z pamięcią powyżej 1GB nad tymi ze standardowym 1GB.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...