Skocz do zawartości
Kunor

Komputer AMD z perspektywami za 1100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Potrzebuję porady dotyczącej komputera. Chciałbym kupić komputer jak najtaniej, ale na tyle porządny, żebym mógł go potem rozbudować lepszymi podzespołami jak przyjdzie potrzeba i będą fundusze. Mam już na oku pewien typ. Mam do Was prośbę o zweryfikowanie, czy to będzie dobre

 

Chciałbym kupić zestaw: płyta główna + procesor + układ graficzny w procesorze na allegro za 670zł:

- MSI USB3 SATA3 A75MA-G55 BOX

- AMD FUSION APU A6 3650 4 X 2,6GhZ

Do tego RAM 4GB, pewnie GoodRam, to będzie ok 100zł. Najwygodniej byłoby mi kupować wszystko u jednego sprzedawcy, wiec znalazłem też taką obudowę

OBUDOWA MODECOM LOGIC B35,34 CZARNA

ZASILACZ ATX R-LPM16-25PFC FAN 120MM (550W)

Brakuje mi jeszcze jakiegoś napędu, myszy i klawiatury, dysku na razie nie chcę kupować, ceny są kosmicznie wysokie, a mogę się wstrzymać.

 

Co o takim zestawie myślicie? Znajomy kupił właśnie tą płytę główną z procesorem i układem graficznym i bardzo chwali, mówi, że nawet Fallout 3 chodzi mu płynnie na wysokich delatach na fullhd, mi wystarczy jak pociągnie na razie Wiedźmina (jedynkę), a jak przestanie wystarczać, to po prostu bym dokupił zewnętrzną kartę graficzną Cena jaka mi wychodzi za taki zestaw to ok 1100zł i mniej więcej tego chciałbym się trzymać.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień budę i zasilacz bo to co podałeś to totalne padaki .

 

Buda - zależnie od upodobań i kasy to : SilentiumPC Brutus 310/410 , Fractal Design Core 1 000 , Zalman Z9 , SillentiumPB Gladius 800 , Fractal Design 3 000 .

 

Zasilacz - Dołoż trochę do Seasonic ET 400W - jakieś 120-150 zł , albo kup używanego Fortrona HLN 350W/400W za 55-100 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień budę i zasilacz bo to co podałeś to totalne padaki .

 

Buda - zależnie od upodobań i kasy to : SilentiumPC Brutus 310/410 , Fractal Design Core 1 000 , Zalman Z9 , SillentiumPB Gladius 800 , Fractal Design 3 000 .

 

Zasilacz - Dołoż trochę do Seasonic ET 400W - jakieś 120-150 zł , albo kup używanego Fortrona HLN 350W/400W za 55-100 zł .

 

 

Drogi kolego,

Co myślisz o tym? SilentiumPC Brutus 410 2xFAN + Seasonic 500W 80+ (1945079859) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesel, kirdy AMD wprowadzi nowe płyty główne? Zastanawiam się, czy nie kupić procesora zwykłego + płyty głownej ze zintegrowaną kartą graficzną, a za jakis czas kupić zwykłą. Ale jak tak przeglądam oferty na allegro, to cały czas mam wrażenie, że ten zestaw który jako pierwszy mi się spodobał byłby najlepszy na razie(amd fusion). Procesor chyba ok, ta karta graficzna w procesorze na razie też ok, a płyta główna ma np usb 3.0 i wychodzi to dosyć niedrogo.

 

Zastanawiam się też nad kupieniem procesora AMD A8-3850. To też wersja z wbudowanym układem ale lepszym, bo radeonem HD 6550D który jest dużo lepiej oceniany. Procesor kosztuje ok 550zł, do tego jakaś płyta główna i nie powinienem dopłacić do tego A6-3650 więcej niż 100zł.

Edytowane przez Kunor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tesel za pomoc.

 

Może najpierw wymagania: komputer ma służyć głównie do pracy (programowanie, czasem coś w PS) i oglądania filmów (kupiłem niedawno monitor 21,5" FullHD). Czasem na pewno chciałbym pograć, ale szczytem wymagań na tą chwilę jest Wiedźmin 2, prócz tego pierwsza część, Fallout 3 i na pewno jakieś rajdówki/wyścigówki, ale to akurat nie muszą być nowe tytuły. Gry nie muszą chodzić na full detalach i na pełnej rozdzielczości monitora, ale wiadomo - im lepiej tym... lepiej ;) Generalnie mam wielki sentyment do starych gier i bardzo często wracam do takich gier jak Heroes 3, Fallout 1/2 czy Colin McRae Rally 2006.

 

Budżet: aktualnie dysponuję budżetem ok 1100-1200zł, wiadomo, 50 czy 100zł więcej zawsze się znajdzie, ale nie można tak w nieskończoność (niestety). W tym chciałbym aby zmieściła się porządna obudowa i zasilacz który pozwoli później dokupić grafikęi pozwoli też na troszkę OC, 4GB ramu, procesor, który mi wystarczy na dłuższą chwilę (w tej chwili wystarcza mi nawet nawet core 2 duo T7300 w laptopie) i kartę graficzną, czy to zintegrowaną w procesorze czy płycie głównej. Na razie grafika nie musi ciągnąć gier, i taki stan rzeczy utrzyma się mniej więcej do lutego. Po lutym zapewne będę mógł pozwolić sobie, żeby wydać 300-400zł na kartę graficzną, wątpię, żebym chciał więcej wydać.

 

W związku z tym, że chciałbym oglądać filmy itd itp to chcę, aby w płycie głównej był port HDMI.

 

W tej chwili skłaniam się mocno do takiego zestawu:

obudowa: SilentiumPC Brutus 410

zasilacz: Seasonic 500W SS-500ET OEM (bronze) (razem 349zł z aukcji allegro z przesyłką)

ram: tu nie wiem, byle 4GB ;)

procesor: AMD A8-3850 (ok 550zł)

płyta główna: również nie wiem, ale jak pisałem wcześniej chciałbym HDMI i USB 3.0

 

Suma tego co wiem: 900zł, pozostaje 200-300 +- 100zł

 

Po takim długim poście jak zapatrujesz się na taki zestaw do takich potrzeb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad kupieniem procesora AMD A8-3850. To też wersja z wbudowanym układem ale lepszym, bo radeonem HD 6550D który jest dużo lepiej oceniany.

Wydajnosc ukladu graficznego w LIano zalezy w duzym stopniu od szybkosci systemowego ramu. Wysoce rekomendoeane jest zastosowanie dwoch kosci pc1866, pojedyncza kosc wlasciwie nie wchodzi w gre jesli zamierzasz wykozystywac zintegrowany uklad graficzny. Kupujac plyte glowna zwroc uwage na dostepne dzielniki pamieci i kup 2 dobre kosci pc1600, goodram i kingston raczej odpadaja, te pierwzse zazwyczaj sie nie podkrecaja powyzej 800 mhz, drugie dodatkowo wymagaja wyzszych napiec. Ostatnio malo sie pisze o pamieciach i ich oc, bo na podstawowych i high endowych platformach kozysci wynikajace ze stosowania "lepszych" kosci praktycznie nie wystepuja. Chcac jednak uzywac APU warto zainteresowac sie tematem, albo zaplacic za defaultowo szybsze kosci, w tym przypadku wazna jest mozliwosc osiagniecia wysokich czestotliwosci.

 

Widze, ze wybrales drogi zasilacz wiec pewnie bedziesz chcial solidne chlodzenie do tego procesora, kupujac pamieci + plyte zwroc uwage czy grzebienie radiatorow na pamieciach nie beda kolidowaly z chlodzeniem procesora, najlepiej kupic kosci bez grzebieni.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki login206 za poruszenie kwesti ramu, zupełnie o tym nie pomyślałem.

 

Tesel, trochę mi głupio ciebie tak fatygować, zestawy które podałeś wyglądają bardzo obiecująco i to co napisałeś w sumie pokrywa się z tym co chciałbym osiągnąć. Zintegrowana grafika na razie jest dobrym kompromisem i chyba będzie lepiej zrobić tak i dokupić kartę graficzną później, niż teraz ograniczać się APU którego pewnie nie wykorzystam w najbliższym czasie w pełni. Do tego to zamieszanie z ramem, wolę chyba kupić tego zwykłego goodrama i mieć to z głowy.

 

Jak przedstawia się wydajność tego i3? Da radę jakbym kupił później kartę graficzną za powiedzmy 400zł, czy będzie trzeba myśleć nad zmianą?

 

I jeszcze jedno, iść w stronę Intela tak jak napisałeś, czy może spróbować wziać coś AMD? JAk by to się kalkulowało cenowo, wydajnościowo i pod względem późniejszej rozbudowy? Do AMD czuję sentyment, bo mój pierwszy komputer posiadał procesor tej właśnie firmy.

Edytowane przez Kunor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przedstawia się wydajność tego i3? Da radę jakbym kupił później kartę graficzną za powiedzmy 400zł, czy będzie trzeba myśleć nad zmianą?

 

Nie, do tego procesora mozna smialo dolozyc radeona 6870 albo nawet cos mocniejszego z zastrzezeniem, ze nie w kazdej grze przyniesie to wymierne kozysci. Wydajnosc tego procesora w niemal wszystkich grach jest troche wyzsza od Phenoma II 3,2-3,4 ghz. Nawet OC phenoma do 4 ghz nie we wszystkich grach zrekompensuje gorsza wydajnosc. Jesli chcesz uzywac zintegrowanej grafiki mozesz rozwazyc doplate do i3 2105, bo posiada on zintegrowana znacznie lepszy (choc nadal dosc slaby) uklad graficzny intel hd 3000. Testy wydajnosci hd3000 z latwoscia znajdziesz. Ram wystarczy pc1333 zreszta i tak h61 nie obsluguje szybszego. Jesli nie zalezy Ci na tym szybszym ukladzie graficznym, mozesz tez kupic szybciej taktowany i2120 (3,3 ghz), ale to juz w zaleznosci od roznicy w cenie, na ta chwile w morele doplata do 2120 wynosi 20 zl i pewnie z czasem bedzie spadac, ale w agito to ciagle 50 zl. Uzywam tej integry hd 3000 w laptopie ale wersja mobilna ma nizsze taktowania - da sie zagrac w czesc nawet nowych gier, ale o komforcie ani chocby srednich detalach niestety nie ma mowy.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba się zdecydowałem na zestaw, na ten:

 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 70,00

Płyta główna ASRock H61M/U3S3 248,79

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410 135,00

Zasilacz XFX Core 450W 135mm 80+ ( P1-450S-XXB9 ) 206,05

Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX 460,01

 

Kasowo ok, z tego co piszecie procesor da sobie dzielnie radę, RAM ok, obudowa i zasilacz ok, płyta główna - nie znam się w ogóle, ale ma wszystko co bym chciał - więc też ok ;)

 

Nie widzę sensu kupować i3 z HD3000 skoro i tak wydajnością nie grzeszy a grafikę będę na razie miał przez zintegrowaną w płytę główną, a 0.2GHz na rdzeń więcej w sumie może się przydać.

 

Do tego muszę jeszcze dobrać sobie napęd (na morele widziałem po ok 70zł więc coś się znajdzie) i osobno poszukam klawiatury i myszy, ale to wolę pójść do sklepu i wymacać przed kupnem.

 

Jeśli jeszcze macie jeszcze jakieś uwagi lub porady, to walcie śmiało, najprawdopodobniej będę to wszystko zamawiał jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) już złożyłem zamówienie w sklepie, na morele.net ;) dobrałem tylko nagrywarkę i mysz+klawiature, łącznie wyszło mi 1281,52 zł, więc nieco przekroczyłem budżet, ale co tam ;) Ostatecznie wyszło mi jakieś 230zł wiecej niż jakbym kupował tego AMD i obudowę+zasilacz co na początku chciałem, a jednak i obudowa i zasilacz i procesor są zdaje się lepsze, tylko grafika na razie słabsza, ale to tymczasowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...