Skocz do zawartości
AdamDyczkowski

Wieża, głośniki i wzmacniacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Pisz tutaj inni tez z checia poczytaja i moze dowiedza sie czegos nowego. Chyba po to wlasnie jest forum... Przypadkiem tez by mnie to interesowalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośniki... hmm... podaj cene, moc itp. wzmacniacze najlepsze są Uniitra fonica... oczywiście z tych tanich... są bardzo dobre jakościowo... jesli chcesz oszczędnie złożyć sprzet to polecam kupic właśnie wzmacniacz unitry i kawał sklejki i kilka głośników montażowych np fifrmy "888"

 

wszystkie moje kolumny śa robione własnoręcznie i uważam że to najlepsze rozwiązanie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Slaveblade, chce sę skombinować sprzęt, tzn. wzmacniacz, i pare kolumienek, a że nie jestem za bogaty, a mam zdolności techniczne, chce sę złożyć w miarę niezły sprzęcik. Tylko nigdzie nie mogę dorwać jakiegoś szczegółowego schematu i dokładnie oznaczonego, dotyczącego budowy wzmacniacza. A jeśli nie znajdę takiego, to co jeszcze polecacie za małe pieniądze (100-150zł). Kolumny będe robił sam.

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak kolumienki samodzielnie i to tego wooferek? moj mlodszy brat sobie cos takiego zrobil... podlaczone do wzmacniacza 4*120... i sasiedzi dzien dobry nie mowia:)

 

ogolnie co do wzmacniacza: zajrzyj na elektroda.pl dział audio (jakby sie ktos nie domyslil) tam sa roznego rodzaju artykuly schematy itd jak sie poszuka mozna znalezc cos ciekawego np: Wzmacniacz na tranzystorach HEXFET o mocy 400W

 

ps. zawsze mozna cos samemu zaprojektowac? bawi sie ktos w cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie i dobre ... np. Unitra PW7011 czy Diora WS 442 czy Diora WS 303 lub 503 czy Unitra PW9000 czy .... no wybor masz ogromny ... ceny (na Allegro) od 60-120 zł ... jakos dzwieku jest zadowalajaca (dla kogos kto nie ma 3 stopnia umuzykalnienia) lub zajebista (jak ktos ma >=3 stopien umuzykalnienia) ... po wlaczeniu bassu na full mozna tymi wzmacniaczami (po podpieciu odpowiednio dobrych kolumn) sciany przesuwac ....

 

kolumny ... moze Altus 75 ?? (cena kolo 150 zeta za pare)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kolumny samodzielnie!

Tylko, że na takich tanich głośnikach to projektuje się raczej na oko ;-) Bo te parametry są do [gluteus maximus]. No chyba, że tonsil, albo TVM, to jeszcze w ostatecznośći ujdzie :?

Nie ma to jak Vifa :twisted: :twisted: :twisted:

http://www.akkus.com.pl/glosniki/vifa/m18wo09.html

+

http://www.akkus.com.pl/glosniki/vifa/xt25tg30.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Slaveblade, chce sę skombinować sprzęt, tzn. wzmacniacz, i pare kolumienek, a że nie jestem za bogaty, a mam zdolności techniczne, chce sę złożyć w miarę niezły sprzęcik. Tylko nigdzie nie mogę dorwać jakiegoś szczegółowego schematu i dokładnie oznaczonego, dotyczącego budowy wzmacniacza. A jeśli nie znajdę takiego, to co jeszcze polecacie za małe pieniądze (100-150zł). Kolumny będe robił sam.

 

Adam

Uważasz, że to dobry pomysł? Grać to może i będzie, ale jak to już inna sprawa. Nie lepiej kupić coś porządnego? Gotowe zestawy DVD z amplitunerem + głośniki 5.1 można kupić już za 800-900zł, a na pewno będą grać o niebo lepiej niż sprzęt własnej roboty. Sorry, ale jeśli ma to dobrze grać, a nie bzyczeć, to lepiej kupić produkt firmy, która ma doświadczenie w tej dziedzinie (Yamaha, Onkyo, Denon). Ja bym wolał kupić nawet na raty coś dobrego niż pakować się w zabawki. Ale to jest tylko moje zdanie.

Ostatnio kumpel zrobił sobie wzmacniacz i cztery głośniki, kosztowało go to jakieś 300-400zł. Dla kogoś z drewnianym uchem będzie to dobre, ale jak porównał to z moją Yamahą 540 i głośnikami Kody, to się załamał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosciu bedziesz mistrz swiata jak kupisz dobra Yamahe 5.1 + Glosniki Kody za 800-900 zeta (i mowimy o pelnym legalu)

 

ja jak mialbym qpowac to gwono w zestawach za 800 czy 900 to juz wolalbym qpic sobie 2xWS442 + 4xAltus 75 + Mivoc Active = ~900 zeta ;D a gra i buczy tak, ze z pokoju Cie wydmucha ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARECZEK - ale jaka to jest przyjemnosc jak sluchasz muzy na wlasnym sprzecie swego czasu z kumplem projektowalismy wzmacniacz zeby sobie zbudowac, niestety w pewnym momencie dodalismy do niego tyle udogodnien (korektory niekorektoy przedwzmacniacz, przelaczniki stykowe, dobranie obudowy) i okazalo sie ze lepiej faktycznie jest kupic cos w komisie (ale zaden sprzet z komisu naszemu projektowi nie dorastal do piet.. chyba :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cidziej Tesla w tej chwili nazywa się TVM Acoustic!

Ja uważam tak samo jak bortas. Zaprojektowałem sobie kolumny komputerowo, zajęło mi to kuuuupe czasu, wziąłem pod uwage wszystkie aspekty i jestem w tej chwili na ukończeniu kolumn moich marzeń. Bezkompromisowe :!: :twisted:

A wyszły mnie koło 2500PLN, a w sklepi podobne stoją koło 4-5Kzł.

A do tego ta satysfakcja, że grają tak jak ja chce!

Jeśli masz na tyle ambicji i cierpliwości to składaj sam!

Ale nie mówie, że będzie to proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa. i podepne się do tematu.

Czy ktoś z was mógłby mi polecić jakiś głośnik wysokotonowy, o raczej łagodnym brzmieniu, który mógłby pracować razem z moimi Vifami M18WO przy obcięciu 2Khz, 12db/oktawe. Jestem już praktycznie zdecydowany na Vife Xt, ale może ktoś z was miał jakieś miłe doświadczenia z innymi kopółkami np:Morel, mogą byc ciekawe, ale jeszcze nigdy nie miałem okazji ich słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Slaveblade, chce sę skombinować sprzęt, tzn. wzmacniacz, i pare kolumienek, a że nie jestem za bogaty, a mam zdolności techniczne, chce sę złożyć w miarę niezły sprzęcik. Tylko nigdzie nie mogę dorwać jakiegoś szczegółowego schematu i dokładnie oznaczonego, dotyczącego budowy wzmacniacza. A jeśli nie znajdę takiego, to co jeszcze polecacie za małe pieniądze (100-150zł). Kolumny będe robił sam.

 

Adam

Jezeli mieszkasz w poblizu mnie, a bylbys zainteresowany skrzyniami kompletnymi (jutro podam wymiary, mam je w pracy) to moge oddac gratis 2 szt, dosc duze, na biurko sie nie zmieszcza, a raczej nie zostanie juz na nic miejsca na nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa. i podepne się do tematu.

Czy ktoś z was mógłby mi polecić jakiś głośnik wysokotonowy, o raczej łagodnym brzmieniu, który mógłby pracować razem z moimi Vifami M18WO przy obcięciu 2Khz, 12db/oktawe. Jestem już praktycznie zdecydowany na Vife Xt, ale może ktoś z was miał jakieś miłe doświadczenia z innymi kopółkami np:Morel, mogą byc ciekawe, ale jeszcze nigdy nie miałem okazji ich słuchać.

Patrzyles na www.akustyka.com.pl ?

W sumie skladaja zestawiki z w miare dobrych teili, moze cos dla ciebie tez znajda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eloł ... ja miaUem na początq Unitra Tosca 303 ... tylko słabiutke głośniczki do tego ... :/ jak dorobiUem się czegoś lepszego zmieniłem go na Unitra RADMOR 5102-TE dałem za niego 130 zł i jestem zadowolony tym bardziej ze w tosce zaczęły padać potencjometry i pare innych drobny "tajli" Teraz mam podpięte do radmora góśniczki 2x300 W z RaveLandu wysokie i średnie kopułki i do tego duży bass i bardzo mi to teraz wystarczy wzmachol podpiąłem do kompa i wszystko gro i bucy mmmm :] poZdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam unitra pw 9013 ??? cos takiego do tego altony 110 (odpowiednik a nawet mocniejsze od altusow 140) bass 30 cm gra wszystko pieknie :) cenowo to wychodzi 300 za kolumny wzmacniacz mnie nic nie kosztowal dostalem za nagranie 3 plyt kolega plyty dal swoje ;) ale bylo trzeba wymienic wlacznik (wsadzilem od zasilacza at) 2x potencjometr - sily glosu i balans koszt za oba okolo 30 zl i bezpieczniki popalone byly wszystkie od zaroweczki zaczynajac na glownym konczac koszt jakies 1 zl za wszystkie :)

Niestety wymieniony potencjometr powoli zaczyna domagac sie kolejnej wymiany :/ i wymiany domaga sie isostat od loudness - niestety nie moge nigdzie ich w elblagu dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt jest faktem ... polskie audio wymiata :DDD

 

ps. choc ja tak naprawde w tej chwili korzystam z Kenwood'a Ka-1060, 2 x TDA2005 + TDA7269, Tonsili i glosnikow 2.1 ;D unitra R8040 i Diora WS4421 leza akutalnie na szafie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie to tylko kolumienki mam, wymiataja (zwlaszcza sasiadow :lol: ) wlasnie z Akustyki (zestawik Cantaro)

Amplituner jednak wolalem z Panasonica, 5 x 80 okazalo sie za duzo jak na moja chate :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...