Skocz do zawartości
Gumili

Modernizacja prawie 2 letniego komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam nastepujący, prawie 2-letni, zestaw:

CPU: Intel Core i5 750

Chłodzenie: Scythe Mugen II Rev.B

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz

MB: MSI P55-GD65

PSU: OCZ ModXStream Pro 500W

GPU: MSI Radeon HD5850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP (R5850-PM2D1G-OC) = 1099zł

HDD: Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB (HD502HJ)

DVD: LG GH22LS50

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred

 

Powyższego zestawu używam głównie do grania. Ostatnio, po wyjściu Skyrima, odczułem pewien niedosyt w ustawieniach graficznych. (Tak, wiem, mam po**ane w głowie, ale nie posiadanie najwyższych detali bardzo mnie irytuje.)

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zestawu, chociaż ostatnio wydaje mnie się, że jedynym elementem zmniejszającym jego wydajność jest HDD, lecz przy obecnych cenach dysków wolę chwilę poczekać, zanim kupię drugi, aby zrobić RAID0.

 

Ostatnio w mej głowie zrodziło się kilka pytań, na które chciałbym, żebyście pomogli mi odpowiedzieć:

1. Czy w ogóle warto modernizować ten zestaw, czy lepiej poczekać jakiś dłuższy czas, aby różnica w wydajności była większa?

2. Czy opłaca się dokupić drugi dysk i zrobić RAID0, czy zebrać większe fundusze na dysk SSD?

3. Czy warto dokupić więcej pamięci? (Podejrzewam, że jednak nigdy nie wykorzystuje tych 4gb)?

4. Czy lepiej dokupić druga kartę graficzną i złączyć je w crossfire, czy kupić jedną, dobrą? (Zdaje sobie sprawę, z tego że druga karta to prawdopodobnie też nowy, lepszy PSU)

5. Czy próbować bawić się w OC? (Mam obawę, że jednak źle zamontowałem chłodzenie albo mam jakiś wadliwy CPU, bo nie podobają mnie się czasem jego temperatury w stressie)

 

I na koniec najgłupsze pytanie:

6. Czy dokupić do swojej obudowy więcej, cichszych wiatraczków (zapełniając wszystkie możliwe miejsca), aby poprawić chłodzenie i zwiększyć możliwości OC albo spróbować ustawić niższe obroty i modlić się aby było ciszej.

 

Ach, jeśli chodzi o ewentualne fundusze, to oczywiście chciałbym aby to było jak najmniejszym kosztem, lecz ustawiłbym górną granicę na 1-2k, aby mieć jakieś możliwości.

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, uwagi :)

 

Pozdrawiam,

Gumili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile faktycznie chcesz wydać :

 

~ 1000 zł - kupujesz HD6950 lub GTX560Ti , a procka kręcisz .

 

~ 2000 zł - możesz się szarpnąć na I5 2500K + Asrock P67 Pro3 za jakieś ~ 1 300 zł , potem jak sprzedasz obecne cpu i płytę to kupujesz HD6950 albo HD7850 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile faktycznie chcesz wydać :

 

~ 1000 zł - kupujesz HD6950 lub GTX560Ti , a procka kręcisz .

 

~ 2000 zł - możesz się szarpnąć na I5 2500K + Asrock P67 Pro3 za jakieś ~ 1 300 zł , potem jak sprzedasz obecne cpu i płytę to kupujesz HD6950 albo HD7850 .

 

No tak, tylko z tego co widze w testach, to te karty graficzne, które mi zaoferowałeś, według mnie nie dają dużych zysków wydajności. IMHO 2x hd5850 w crossfire da więcej, ale to tylko moje zdanie.

 

Co do proca, to na prawdę jest potrzeba jego wymiany? Zwiększy to wydajność?

 

Wybacz, że zadaje takie durne pytania, ale po prostu nie chce zmieniać czegoś, co takiej zmiany nie wymaga, a jedyną różnicę jaką zauważę to mniejszy stan konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle warto modernizować ten zestaw, czy lepiej poczekać jakiś dłuższy czas, aby różnica w wydajności była większa?

 

Ja bym poczekał, a jak na razie go kręcił.

2. Czy opłaca się dokupić drugi dysk i zrobić RAID0, czy zebrać większe fundusze na dysk SSD?

 

Zdecydowanie lepiej brać dobre SSD.

3. Czy warto dokupić więcej pamięci? (Podejrzewam, że jednak nigdy nie wykorzystuje tych 4gb)?

 

Hm, RAM tani jak barszcz, więc możesz do 8GB rozbudować. Niby wydajność nie jest większa, ale sporo userów raportuje, że przy 8GB przy wysokich ustawieniach gra się bardziej komfortowo.

4. Czy lepiej dokupić druga kartę graficzną i złączyć je w crossfire, czy kupić jedną, dobrą? (Zdaje sobie sprawę, z tego że druga karta to prawdopodobnie też nowy, lepszy PSU)

 

CF w takim wypadku nie ma sensu. Jak już co to lepiej wziąć na maksa wykoksianą kartę z jednym GPU i z dobrym chłodzeniem. Np GTX580 Sparkle Calibre czy Zotac AMP2.

5. Czy próbować bawić się w OC? (Mam obawę, że jednak źle zamontowałem chłodzenie albo mam jakiś wadliwy CPU, bo nie podobają mnie się czasem jego temperatury w stressie)

 

OC? Jak najbardziej. To zdecydowanie coś da i to pewnie sporo.

I na koniec najgłupsze pytanie:

6. Czy dokupić do swojej obudowy więcej, cichszych wiatraczków (zapełniając wszystkie możliwe miejsca), aby poprawić chłodzenie i zwiększyć możliwości OC albo spróbować ustawić niższe obroty i modlić się aby było ciszej.

 

Z tego co wiem Antec ThreeHundred ma miejsce na 5 wentylatorów. Dobrze by było je wszystkie obsadzić.

Ach, jeśli chodzi o ewentualne fundusze, to oczywiście chciałbym aby to było jak najmniejszym kosztem, lecz ustawiłbym górną granicę na 1-2k, aby mieć jakieś możliwości.

 

A więc wszystkie wyżej wymienione rzeczy można zrobić oprócz kupna nowej karty graficznej :wink: I tak będzie chyba najrozsądniej.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, RAM tani jak barszcz, więc możesz do 8GB rozbudować. Niby wydajność nie jest większa, ale sporo userów raportuje, że przy 8GB przy wysokich ustawieniach gra się bardziej komfortowo.

 

Czy, w takim razie według Ciebie, lepiej będzie zrobić 4x2gb czy 2x4gb?

 

CF w takim wypadku nie ma sensu. Jak już co to lepiej wziąć na maksa wykoksianą kartę z jednym GPU i z dobrym chłodzeniem. Np GTX580 Sparkle Calibre czy Zotac AMP2.

 

Oj. Mógłbyś mi wytłumaczyć czemu CF nie ma sensu? Bo ja widze w tym sens jedynie taki, że jest to troszkę tańsze rozwiązanie niż kupno karty graficznej za prawie 3k ;)

 

Z tego co wiem Antec ThreeHundred ma miejsce na 5 wentylatorów. Dobrze by było je wszystkie obsadzić.

 

Dokładnie tak. Ta obudowa posiada miejsce na 1x 14cm i 4x 12cm.

 

Czy byłbyś w stanie polecić mi jakieś dobre i ciche wentylatory?

Przeglądając allegro znalazłem jakieś AAB rzekomo generujące nie więcej niż 10dB, tylko z kolei nie wiem, czy 40m3/h dla wentylatora 12cm będzie wystarczające w moim wypadku. (Załóżmy, że uda mnie się podkręcić CPU do 4Ghz.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy, w takim razie według Ciebie, lepiej będzie zrobić 4x2gb czy 2x4gb?

 

W sumie nie powinno być większej różnicy. Ale jak masz możliwość spylenia obecnego zestawu, a wzięcia 2x4GB w dobrej cenie, to można to zrobić. Zasze to niby lepiej.

Oj. Mógłbyś mi wytłumaczyć czemu CF nie ma sensu? Bo ja widze w tym sens jedynie taki, że jest to troszkę tańsze rozwiązanie niż kupno karty graficznej za prawie 3k ;)

 

1) CF powoduje narzut na procesor. Zakładając, że moc obliczeniowa dówch słabszych kart w CF jest IDENTYCZNA jak jednej mocniejszej karty, to w CF będziesz miał mniej FPS, bo procek jest dodatkowo obciążony faktem, iż musi zarządzać dwiema kartami.

2) Mikroprzycięcia (microstuttering) - niektórzy tego nie zauważają, niekiedy to się nie zdarza, ale fakt faktem, że takie zjawisko może występować i podobno jest irytujące

3) Duże wymagania co do zasilacza oraz niepotrzebne podgrzewanie reszty komponentów oraz kart przez siebie nawzajem

4) multi-gpu nie skaluje się dobrze we wszystkich grach, a czasem nie działa wcale

Podsumowując - CF/SLI ma tylko sens jak masz bardzo silnego i dodatkowo podkręconego procka i do tego najlepszą kartę graficzną (obecnie GTX580 bądź HD6970) i wciąż brakuje Ci mocy. A więc bądź w 3D Vision, bądź w Eyefinity, czy też 2560x1600 + AF + AA + wszystko na maksa.

Kupno pojedyńczej mocnej karty ZAWSZE będzie dużo lepszym pomysłem niż dokupywanie do kompletu drugiej "słabej" do multi-gpu.

Dokładnie tak. Ta obudowa posiada miejsce na 1x 14cm i 4x 12cm.

Czy byłbyś w stanie polecić mi jakieś dobre i ciche wentylatory?

Przeglądając allegro znalazłem jakieś AAB rzekomo generujące nie więcej niż 10dB, tylko z kolei nie wiem, czy 40m3/h dla wentylatora 12cm będzie wystarczające w moim wypadku. (Załóżmy, że uda mnie się podkręcić CPU do 4Ghz.)

 

Proponuję inwestycję w prawdziwie dobre i uznane "śmigła".

te i te bądź te i te

Ewentulanie NB w wersji o "oczko" szybszej.

Gwarantuję, że nie będziesz żałował tak wydanych pieniędzy. Zarówno w testach wypadają dobrze, jak i jako posiadacz jednych i drugich mogę się o nich pozytywnie wypowiedzieć.

Pamiętaj, że przy zastosowaniu tak dobrych i cichych wentylatorów trzeba też na cooler CPU założyć odpowienią jednostkę nawiewającą. Inaczej inwestycja psu na budę; wentylatory BQ jak i NB występują też w wersjach PWM.

 

PS Jaką masz pastę termoprzewodzącą na procku? Bo może to ona powoduje wysokie temperatury.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień chłodzenie na procka, podkręć go do 3,6-4GHz (okolice tego przedziału), a następnie podkręć grafikę, bo referent od MSI miał dobry potencjał (okolice 1GHz na rdzeniu). Powyższe zabiegi na pewno poprawią komfort gry.

Podkręcając swojego phenoma o 400MHz czuję różnicę w najbardziej krytycznych momentach, ale mam znacznie słabszą kartę niż Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) CF powoduje narzut na procesor. Zakładając, że moc obliczeniowa dówch słabszych kart w CF jest IDENTYCZNA jak jednej mocniejszej karty, to w CF będziesz miał mniej FPS, bo procek jest dodatkowo obciążony faktem, iż musi zarządzać dwiema kartami.

2) Mikroprzycięcia (microstuttering) - niektórzy tego nie zauważają, niekiedy to się nie zdarza, ale fakt faktem, że takie zjawisko może występować i podobno jest irytujące

3) Duże wymagania co do zasilacza oraz niepotrzebne podgrzewanie reszty komponentów oraz kart przez siebie nawzajem

4) multi-gpu nie skaluje się dobrze we wszystkich grach, a czasem nie działa wcale

Podsumowując - CF/SLI ma tylko sens jak masz bardzo silnego i dodatkowo podkręconego procka i do tego najlepszą kartę graficzną (obecnie GTX580 bądź HD6970) i wciąż brakuje Ci mocy. A więc bądź w 3D Vision, bądź w Eyefinity, czy też 2560x1600 + AF + AA + wszystko na maksa.

Kupno pojedyńczej mocnej karty ZAWSZE będzie dużo lepszym pomysłem niż dokupywanie do kompletu drugiej "słabej" do multi-gpu.

 

Przekonałeś mnie :)

Ja w sumie zawsze myślałem, że to nie wpływa na obciążenie procesora i opłaca się przy właśnie takiej modernizacji jak moja, że kupując dwie słabe, tanie karty mam wydajność jednej średniej dużo droższej.

 

Zapomniałem wcześniej dodać, a może być to istotne, że obecnie gram w rozdzielczości 1920x1200 (Największe ustawienia jakie pozwalają na grę w >30fps), ale planuje w najbliższym czasie zmienić monitor na jakiś o proporcjach 16:9, FullHD, z podświetleniem LEDowym, ale co do tego to wrócę trochę później i pewnie w innym temacie.

 

Pamiętaj, że przy zastosowaniu tak dobrych i cichych wentylatorów trzeba też na cooler CPU założyć odpowienią jednostkę nawiewającą. Inaczej inwestycja psu na budę; wentylatory BQ jak i NB występują też w wersjach PWM.

 

Tzn, mówisz tu o wymianie tylko wiatraczka z mojego mugena (na np. jeden z tych, które polecasz), czy o wymianie całego zestawu (radiator + wiatraczek)?

 

PS Jaką masz pastę termoprzewodzącą na procku? Bo może to ona powoduje wysokie temperatury.

 

Teoretycznie Arctic Silver 5. Tzn, taką kupowałem i taką mam jeszcze w domu.

 

A z temperaturami to mi chodzi dokładnie o to, że dość szybko one skaczą i dość szybko spadają. Wydawało mi się, że zmiana temperatury powinna być bardziej "płynna".

No i wydaje mi się, że nie rozkładają się one równomiernie na rdzenie. (Ale też nie wiem czy powinny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, mówisz tu o wymianie tylko wiatraczka z mojego mugena (na np. jeden z tych, które polecasz), czy o wymianie całego zestawu (radiator + wiatraczek)?

 

Mówię tylko o wymianie wentylatora. Mugen 2 jest naprawdę całkiem dobrym schładzaczem.

Teoretycznie Arctic Silver 5. Tzn, taką kupowałem i taką mam jeszcze w domu.

 

AS5 jest całkiem ok, tyle że (jak każdą pastę) trzeba go dobrze rozprowadzić. Myślałem, że może użyłeś ten szajs co dołączają do Mugena.

A z temperaturami to mi chodzi dokładnie o to, że dość szybko one skaczą i dość szybko spadają. Wydawało mi się, że zmiana temperatury powinna być bardziej "płynna".

No i wydaje mi się, że nie rozkładają się one równomiernie na rdzenie. (Ale też nie wiem czy powinny)

 

To w 100% normalne, że temperatura szybko wzrasta, gdy obciążysz procka i szybko spada, gdy obciążenie CPU zanika.

Nigdy nie uzyskasz w pełni równomiernego rozłożenia temperatur na rdzeniach. A już na pewno nie na 1 i reszcie. Pierwszy rdzeń jest zawsze cieplejszy, bo na nim "siedzi" system.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle warto modernizować ten zestaw, czy lepiej poczekać jakiś dłuższy czas, aby różnica w wydajności była większa?

 

Jesli chodzi o plyte i procesor to zalezy. To co masz mozna jeszcze bardzo dobrze sprzedac z niewielka strata, a dokladajac relatywnie malo przesiasc sie na i5 2500k. Wystaw na allegro, a jesli cena bedzie satysfakcjonujaca to... Twoj wybor. Nie zyskasz wiele na wydajnosci, ale roznica powinna byc odczuwalna.

 

Warto podkrecac i5 760 i podkrecony powinien byc w zupelnosci wystarczajacy do kazdej gry. i5 2500k - w sumie tez warto, ale pod warunkiem ze posiadasz naprawde mocna karte lub cf/sli w innym przypadku zysk jest niewielki, na hd5850 podkrecanie i5 2500k NIC nie daje w grach.

 

Problemy z plynnoscia przy najwyzszych detalach masz z powodu karty. Trudno jednak polecic cos duzo szybszego, a zarazem oplacalnego. GTX570 tez nie kazdej grze podola przy abolutnie najwyzszych ustawieniach i ogranizca Cie nieco zasilacz. Wskazane byloby podkrecenie hd 5850 - to da najwiecej w skyrim i to za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Podkręć procesor,3.6-3.8ghz to nie problem dla tego modelu,szczególnie że masz Scythe Mugen(problem z temperaturami nie powinien występować absolutnie),nie widzę sensu zmiany na i5 2500k,ponieważ obecny procesor po podkręceniu nadal doskonale będzie się nadawał do gier i nie spowolni praktycznie żadnej karty graficznej.

2.Dysk ssd to podstawa,najbardziej polecany jest crucial m4 i to będzie najrozsądniejszy wybór,64gb starczy spokojnie na system,programy i ze 2 duże gierki,od ciebie zależy czy ci to wystarczy,czy może chcesz dołożyć do wersji 128gb.

3.Co do karty graficznej to zdecydowane minimum żeby odczuć różnice to Radeon 6970/gtx 570 tu nasuwa się pytanie czy zasilacz podoła,w przypadku 6970 na pewno tak,lecz przy gtx hmm... Obecna karta oczywiście na sprzedaż,jak masz gwarancję to 550zł na nią weźmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Dysk ssd to podstawa,najbardziej polecany jest crucial m4 i to będzie najrozsądniejszy wybór,64gb starczy spokojnie na system,programy i ze 2 duże gierki,od ciebie zależy czy ci to wystarczy,czy może chcesz dołożyć do wersji 128gb.

 

Dysk wygląda ciekawie, tylko jedno pytanko. Czy warto?

 

Kontroler sata, jaki jest na mojej płycie głównej to SATA2. Chyba, że to miałby być przyszłościowy zakup i uważasz, że ten dysk wytrzyma do momentu aż zmienie płytę główną z SATA3, ewentualnie dokupie kontoler do obecnej płyty?

 

3.Co do karty graficznej to zdecydowane minimum żeby odczuć różnice to Radeon 6970/gtx 570 tu nasuwa się pytanie czy zasilacz podoła,w przypadku 6970 na pewno tak,lecz przy gtx hmm... Obecna karta oczywiście na sprzedaż,jak masz gwarancję to 550zł na nią weźmiesz.

 

Gwarancja to chyba jest do stycznia/lutego 2012, więc raczej tak, jakby jej w ogóle nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się że masz sata2,ograniczyć się może ewentualnie transfer maksymalny,z tym że wykorzystać można go tylko w przypadku np. kopiowania pojedynczych plików co czasochłonne dla dysków nie jest ,liczy się czas dostępu i transfer małych i licznych plików(w tej kwestii ssd zostawia hdd lata świetlne w tyle)

Edytowane przez Adrian_Culés

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem porobiłem testy OC. Próbowałem podkręcić samego proca do 4GHz (Vcore = 1.4V).

 

Mój problem polega na tym, że po minucie pracy w stresie temperatura rdzenia nr. 2 osiąga już 99 stopni.

 

Czyli jak rozumiem zapełnienie wszystkich slotów wentylatorami BeQuiet i wymiana wentylatora z Mugena również na BeQuiet powinno pomóc? Czy powinienem również, na wszelki wypadek, wymienić pastę?

 

Stabilność mojego OC sprawdzałem za pomocą LinXa. Na jego podstawie udało mi się oszacować, że mogę się spodziewać wzrostu GFlopów/s aż o 25/30% (z 40 do 50-55). Czy dzięki temu wzrostowi mocy obliczeniowej odczuję duże przyspieszenie?

 

Pozostaje jeszcze kwestia RAMów. Wg mnie moje goodramy nie dają rady w OC. Jakie RAMy byście polecili mnie do OC? Czy GoodRamy Play (2x4gb) będą dobrym wyborem?

 

Podsumowując cały temat, oto czynności jakie postanowiłem poczynić w celu poprawienia wydajności mojego komputera:

1. Odkurzenie całego wnętrza komputera ;)

2. Poprawienie chłodzenia poprzez dokupienie i wymianę wentylatorów.

3. (Opcjonalnie) Przepastowanie CPU.

4. Wymiana ramów na 2x4GB, które da się trochę podkręcić (nie będą mnie blokowały przy OC CPU).

5. OC CPU i jak się uda to też OC RAMów.

6. (Opcjonalnie) OC GPU.

 

Jeśli chodzi dysk SSD to się jeszcze wacham. Może jest jakaś tańsza, ale również dobra opcja? W najgorszym wypadku wstrzymam się z tym zakupem o miesiąc, dwa.

 

Słyszałem również, jeśli chodzi o SSD, że jeśli zapełnie dysk w więcej niż 50% to spada jego wydajność, czy to prawda? (Bo jak dla mnie to jest bzdura, ale ja się nie znam na SSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o ssd, nawet zapełniony położy wszystko mechaniczne na łopatki przez niski czas dostępu :wink:

 

Kręć wszystko co się da i kup ssd. Po takim zabiegu poczujesz jakbyś kupił nowego kompa za 5k (ssd spowoduję takie uczucie) :D

 

Co do ram'u to obojętnie jaki szybki, aby było go dużo. Słaby ram oczywiście spowolni, ale tylko w syntetykach w normalnym użytkowaniu niezauważalnie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że po minucie pracy w stresie temperatura rdzenia nr. 2 osiąga już 99 stopni.

 

Czyli jak rozumiem zapełnienie wszystkich slotów wentylatorami BeQuiet i wymiana wentylatora z Mugena również na BeQuiet powinno pomóc? Czy powinienem również, na wszelki wypadek, wymienić pastę?

Coś jest nie tak zamontowane albo masz walnięty czujnik. Powtarzam takie chłodzenie wystarczy do każdego proca z mocnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak zamontowane albo masz walnięty czujnik. Powtarzam takie chłodzenie wystarczy do każdego proca z mocnym OC.

 

Nawet jak mam w budzie standardowe wiatraki? :o

 

Może rzeczywiście coś zwaliłem z montażem...

Edytowane przez Gumili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepastowałem procesor i rzeczywiście jest troszkę lepiej. Teraz max temp to 77-78 stopni, na średnich i wysokich obrotach fabrycznych wiatraków z mojej obudowy.

 

Sprawdziłem jeszcze przy okazji ten wiatrak co dostałem z mugenem i wydaje się on lepszy pod względem CFMów od Be Quieta... Czy ten BeQuiet nie spowoduje zbyt dużego wzrostu temperatury?

 

PS. Sorry za post pod postem, ale chciałem zaznaczyć jakoś zmiany w temacie, a nie wiedziałem, czy edit to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...