Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

troche juz pojezdzilem na moim nowo nabytym rowerku i wiem jedno :D hamulce terko i amor mz comp to nie jest szczyt marzen :P neidlugo ham. zmienie na shimmano deore.

i teraz kilka pytan :D ktore mnie nurtuja.

1 jakbym chcial zmienic kasete to czy przezutka tylnia musi byc tej samej fimy ? :D

2 czy ma znaczenie jakiej fimy jest korba (nie chodzi o jakosc :P) ? czy moze byc korba sram a przezutki shimmano

3 po co sa boostery ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche juz pojezdzilem na moim nowo nabytym rowerku i wiem jedno :D hamulce terko i amor mz comp to nie jest szczyt marzen :P neidlugo ham. zmienie na shimmano deore.

i teraz kilka pytan :D ktore mnie nurtuja.

1 jakbym chcial zmienic kasete to czy przezutka tylnia musi byc tej samej fimy ? :D

2 czy ma znaczenie jakiej fimy jest korba (nie chodzi o jakosc :P) ? czy moze byc korba sram a przezutki shimmano

3 po co sa boostery ? :D

1466696[/snapback]

1. Nie musi, choc niektorzy prefaruja naped homogeniczny (zlozony z komponentow jednego producenta)

2. taka kombinacja jest jak najbardziej dopuszczalna

3. Boostery wzmacniaja prace hamulcow typu V-brake, takie hamulce potrafia rozginac widelki ramy a nawet amortyzator, zwlaszcza w bardziej tandetnych produktach (Giant. RS) gdzie wystepuje pogon za mozliwie najnizsza masa kosztem innych wlasciwosci mechanicznych.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aktualnie rower jest czyszczony i rozebrany bo idzie do lakierowania ;)

Jakis ładny czarny albo co...

Mat? czy połsyk?

Mysle nad połyskiem i perła czarna :D

Ale nie wiem jakie koszta musiałbym sie zorientowac

Jak bedzie zrobiony dam foty

Ogolnie taki se ten rowerek...

 

Ale teraz inna sprawa

Jakie polecacie rekawiczki?

Moze pytanie banalne ale zawsze :D

 

Nie za drogie nie za tanie

Mam nawet duża łape

Idzie lato wiec zeby miały dobra wentylacje

Nie za drogie nie za tanie

Ewentualnie jakiej firmy

Nie chce na cała dłon tylko takie z krótkimi palcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeli- nie lakieruj roweru na mat, bo szybko zniszczy sie ten efekt. Bedziesz mial ciagle brudny rower, powloka bedzie wygladala jak w poplamiona...

Najlepiej rame oddac lakeirnikowi samochodowemu, umowic sie z nim na odpowiednio wytargowaną zaplate + jakas flaszeczka :).

 

Rekawiczki- mialem kilka róznych firm. W dobrej cenie sa rekawiczki Merida. Bardzo wygodne, pewny chwyt, nie czuc ich na dloniach. Ale nie mają zadnej siateczkowej wentylacji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52154204

 

Jednak materiał z ktorych sa wuszyte nie powoduje nadmiernego pocenia sie, czy odparzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeli- nie lakieruj roweru na mat, bo szybko zniszczy sie ten efekt. Bedziesz mial ciagle brudny rower, powloka bedzie wygladala jak w poplamiona... 

Najlepiej rame oddac lakeirnikowi samochodowemu, umowic sie z nim na odpowiednio wytargowaną zaplate + jakas flaszeczka :).

 

Rekawiczki- mialem kilka róznych firm. W dobrej cenie sa rekawiczki Merida. Bardzo wygodne, pewny chwyt, nie czuc ich na dloniach. Ale nie mają zadnej siateczkowej wentylacji:

1471788[/snapback]

Ok...Na mat nie bedzie :D

 

 

no co do rekawiczek to sa dwie sprawy: dlugie palce?, no i najwazniejsze - przeznaczenie :)

1471930[/snapback]

Nie chce na cała dłon tylko takie z krótkimi palcami

;)

Przeznaczenie? :lol:

Róznie to bywa...

Zazwyczaj miedzy pachołkami(ludzmi) i po ulicach

Z elementami szutru i piasku

Głównie chodzi mi o dobra "przyczepnosc" do kiery i troche wypełnienie miejsca miedzy kiera a dłonia bo troche mała jest i trzeba miec mocno zgiete palce

 

 

Moze ktos jeszcze poleci jakies rekawiczki?

Takie max do 45zł ;)

Edytowane przez zeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych podzespołach?

 

Sram Centera (9-tka)(gripshift)

Shimano LX przód

Shimano LX tył

Shimano XT (v-brake)

Shimano LX HBM 570 36 otwory (piasta przód)

Shimano LX tył grafit 36 otwory (piasta tył)

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sram Centera (9-tka)(gripshift)

Shimano LX przód

Shimano LX tył

Shimano XT (v-brake)

Shimano LX HBM 570 36 otwory (piasta przód)

Shimano LX tył grafit 36 otwory (piasta tył)"

 

wszytsko ok oprocz hamulcy, ja bym zmienil na avidy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zabieram sie za składanie rowerka :D Poradźcie mi jakieś manetki "gripshift"które by pasowały do LX ( uparłem się na gripshift, bo zawsze go używałem). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. przerzutki LX i manetki SRAM (i na odwrot) nie wspolpracuja ze soba :P

1476740[/snapback]

z tego co wiem i widziałem to manetki shimano nie współpracują z przerzutkami srama, za to manetki srama współpracują z przerzutkami shimano, przynajmniej przednimi, ja polecam gripy srama x-7, bo za x-9 nie ma sensu przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zabieram sie za składanie rowerka :D Poradźcie mi jakieś manetki "gripshift"które by pasowały do LX ( uparłem się na gripshift, bo zawsze go używałem). :)

1477590[/snapback]

musisz wybrac takie, ktore nie mają prowadzenia linki w systemie 1:1

Szukaj SRAMów z 1:2, czyli MRX itp, (te lipne trochę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w temacie jednośladów jestem dość zielony. Co sądzicie o takim rowerku: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52379048

 

Nie jestem bardzo wymagający, chodzi mi o to, czy kupując ten rower nie przepłacę ?

Można dostać coś lepszego w polsce za taką cenę ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Merida nie jest taka zła, tylko mam kilka zastrzeżeń:

 

1) Nie ma kół wzmacnianych, jak miałem w starym rowerze normalne koła to chwila moment i scentrowane były :?

2) Z przodu przydałby się jakiś amortyzator

3) Nie wiem czy nie lepsze są tarczowe hamulce. Spotkałem się z opinią że V-brake są lepsze od tarczowych - dlaczego ? Teoretycznie tarczówki działają w każdą pogodę, i np. gdybym nawet scentrował trochę koło, to nie wpływa to na wydajność hamulców (może się myle :) ). Jakie są wady "tarczówek" ?

 

A Author ponad 2 razy droższy, a też nie ma wzmacnianych kół ani amortyzatorów.

Jak już miałbym kupić rower, to wolałbym go nie rozwalić za miesiąc :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hamulców to v-braki są lepsze od mechaniczych tarczówek bo te są słabe.

trexstar sie rozlatuje "po miesiącu" kolega rozwalił w nim korbe po miesiącu ostrzejszej jazdy, później tylne koło, a w całym czasie hamulców wogule niemiał :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vki sa lepsze od tarczowek w rowerach do 1500zl bo w nich tarcze sa godne pozalowania

 

nieprawda jest ze Vki sa lepsze od mechanicznych tarczowek :P:P doskonaly przyklad BlackBoxy (239zl) ktore posiadam z przodu i z tylu :) hamuje caly czas jednym palcem i w kazdej sytuacji/predkosci zatrzymam rower

 

wady tarczowek? hmm tych w tanich rowerach: na poczatku moze hamuja... potem juz nie :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcę sobie kupić rowerek a że mam na prawde mało kasy to jade po najmniejszej linii oporu ... ten jest znośny? 1457850[/snapback]

Za te kase to najlepszy choice... :D

Lepszego nie kupisz... Bierzta i upgradeujta!

 

 

Witam

Aktualnie rower jest czyszczony i rozebrany bo idzie do lakierowania ;)

Jakis ładny czarny albo co...

Mat? czy połsyk?

Mysle nad połyskiem i perła czarna :D

Ale nie wiem jakie koszta musiałbym sie zorientowac

Jak bedzie zrobiony dam foty

Ogolnie taki se ten rowerek...

 

Ale teraz inna sprawa

Jakie polecacie rekawiczki?

Moze pytanie banalne ale zawsze :D

 

Nie za drogie nie za tanie

Mam nawet duża łape

Idzie lato wiec zeby miały dobra wentylacje

Nie za drogie nie za tanie

Ewentualnie jakiej firmy

Nie chce na cała dłon tylko takie z krótkimi palcami

1469203[/snapback]

Co do rekawiczek to polecam Ziehnera, mam takowe zelowe i jestem bardzo zadowolony...

Rece mnie praktycznie nie bola, nawet po calym dniu jazdy... Maja doskonala wkladke zelowa, oraz idealny system schladzania dloni, wiec sie reka w nich tak jak w jakichs pasciach nie poci.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee no ja to mam ostatnio same problemy ;[[[[[[[[[

mialem niemily wypadek przelecialem przez kierownice mi sie niby nic nie stalo ale rower upad na bok, przerzutka udezyla w ziemie i troche sie porysowala. Na poczatku myslalem ze nic sie nie stalo ale teraz jak jade to przezutka sama przeskakuje mi na inna. Po probie wyregulowania jej jest jeszcze gorzej ;[[[[[[[[[ nie moge wjechac na zadna gorke bo poprostu przy wiekszym nacisku przezutka sama zmienia sie ;/ . Zeby bylo smieszniej teraz jak wocilem do domu to zauwazylem ze dwa czy trzy zabki na kasecie sa wygiete ;/ (wczesniej nie byly) :

chyba nie bedzie problemu z wyprostowaniem ich....

i takie pytanie czy to jest wina zje... przezutki czy zlego wyregulowania;/ i czy ma moze ktos instrukcje jak regulowac przerzutke ;/ (przod tez moze byc :P :P :P :P :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze z te rowerki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54109216 mają pozytywne komentarze i szybko się sprzedają.

 

Mam 190 wzrostu, lepsza będzie rama 22" czy 24" ?

Możecie polecić jakiś "w miarę" amortyzator do tego roweru ? (tylko zeby nie był droższy od całego rowerku :P )

Edytowane przez yanek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze z te rowerki 1491074[/snapback]

Na twój wzrost to raczej 22'', ale najlepiej byłoby gdybyś się przymieżył do obu rozmiarów.

22" jest bardziej poręczna, więc lepsza w teren.

A 24" jest napewno wygodniejsza na szose, w terenie gorzej.

 

A co do amorów: ten rower ma główkę 1'', czyli tylko RST ( np. Capa ) lub SunTour ( XC-60) będzie pasował.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...