Skocz do zawartości
termosu

Ja grafika do mojego zestawu do 300zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Idle= w spoczynku.

Natomiast.... podczas grania i tak będzie wyło.

Podaj link do karty którą kupiłeś... tak żeby było widać chłodzenie.

Prawdopodobnie będziesz musiał podwiesić jakiś wentyl większy, wtedy nie bedzie tak hałasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.ne...502-9191-436170

Oto ona

 

W spoczynku... Hmm dalej nie rozumiem :D zmiejszam w gpu fan i jest troche ciszej. Żadna z opcji mi nie podchodzi pod to słowo, jedynie myśl, ze w spoczynku najcześciej jest wyłączony :)

Sorry chlopaki, ale nie znam całego 'slangu' komputerowego :)

Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grasz tylko piszesz listy w outlooku, spamujesz na forum, oglądasz fotki na twarzoksiążce czy brzydkie filmiki to nie stanowi to nadmiernie dużego wysiłku (wręcz żaden) dla karty graficznej. Można wtedy obniżyć obr. wentylatora na karcie graficznej, aby nie wyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle= w spoczynku.

Natomiast.... podczas grania i tak będzie wyło.

Podaj link do karty którą kupiłeś... tak żeby było widać chłodzenie.

Prawdopodobnie będziesz musiał podwiesić jakiś wentyl większy, wtedy nie bedzie tak hałasowało.

 

Podmiana wetylatora była by wskazana, bo i tak wyje - troche mniej ale jednak. Problemem moze byc brak miejsca w odbudowie. Co do temperatur to tak jak na zdjeciu, lecz przy wlaczeniu np diablo dochodzi do 80-85 stopni.

Jest jakieś maksimum, ktorego nalezy nie przekraczac? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś maksimum, ktorego nalezy nie przekraczac? Dołączona grafika

 

Ok. 90*. Wyższe temperatury mogą już skracać żywotność karty, niemniej, wytrzyma ona i 100*. Tyle, że potem krócej pożyje. Ogólnie mówiąc, im niższa temperatura karty, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle= w spoczynku.

Natomiast.... podczas grania i tak będzie wyło.

Podaj link do karty którą kupiłeś... tak żeby było widać chłodzenie.

Prawdopodobnie będziesz musiał podwiesić jakiś wentyl większy, wtedy nie bedzie tak hałasowało.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do powrotu do tematu... Zmiana prędkości wentylka dalej przeszkadza w dużym stopniu, szczerzę to nawet wypiołem kartę bo nie dawałem rady w tym hałasie siedzieć... Zastanawiam się nad jej sprzedarza i zakupieniem nowej/cichszej.

Ale.. mam pytanie, czy jakbym na przykład zmienił wentyl na http://www.arctic.ac...ule.html?c=2182 bez wymiany całego chłodzenia (na Accelero S1 PLUS) ? Wentyl dałby radę i czy pracuje w poziomie?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używane Twin Turbo na allegro za 70 zł albo S1 rev.2 i do tego jakiś wentylator 12 cm. Vertexy nie mają plomby na chłodzeniu, dlatego jak je zdemontujesz a potem coś się stanie to zakładasz fabryczne chłodzenie i ślesz na gwarancje. Wymiana całego chłodzenia to prosta sprawa. Jest pełno tutoriali na youtube/www jak się sam boisz za to brać.

 

Po OC na moim Twin Turbo puszczonym na 7V mam w iddle 37 stopni, a w stresie po naprawdę długim graniu do 65. Poza tym totalna cisza ze strony karty Dołączona grafika

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki s1 rev. 2 to wydatek okolo 100zl + wetyl, który chciałbym żeby był cichy i pracował w poziomie (slyszałem ze zwykłe łożyska są kiepskim pomysłem).

Czyli taki wentylator nie pomoże, na ten radiator który jest fabrycznie zamocowany? Zawsze to tańsza opcja Dołączona grafika a i karta do energooszczędnych nie należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki s1 rev. 2 to wydatek okolo 100zl + wetyl, który chciałbym żeby był cichy i pracował w poziomie (slyszałem ze zwykłe łożyska są kiepskim pomysłem).

Czyli taki wentylator nie pomoże, na ten radiator który jest fabrycznie zamocowany? Zawsze to tańsza opcja Dołączona grafika a i karta do energooszczędnych nie należy

 

W aukcji nr 3151152216 masz za 70 zł z wysyłką. Ja na swojej starej 3870 miałem S1 rev.2 ze zwykłym wentylatorem 12 cm za kilkanaście złotych puszczonym na 5V (dokłądnie ten: alledrogo 3121122671). Wisiał tak dobre 2 lata do góry nogami, mam go do tej pory w swojej obudowie na przodzie i działa bez zarzutu.

 

Polecam Ci raz zainwestować i mieć spokój, kombinowałem z 3870 która też nieźle wyła i tak się skoczyło na tym, że kupiłem takie chłodzenie. Dlatego od razu jak dorwałem tego Vertexa to nowe chłodzenie już czekało.

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie chłodzenia za ~100pln do karty za 200 troche mija się z celem Dołączona grafika

lepiej dołożyć jeszcze te paredziesiąt zł i kupić HD7750 - zwróci się w rachunkach za prąd Dołączona grafika

 

no właśnie chyba tak będzie trzeba zrobić, coś takiego było by idealne (bo rachunki rachunki więcej rachunków Dołączona grafika )

właśnie czytam komentarze o hd7750 i piszą że cicha Dołączona grafika i energooszczędna to by mi pasowało Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby różnica 70zł (tyle że nie wiem czy mi aż taki potwór potrzebny Dołączona grafika ), z tego co patrzyłem to i 7770 i 7750 sa na ddr5... lecz najpierw będę musiał sprzedać 4850 i dołożyć parę groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...