Skocz do zawartości
effect

Jaki zasilacz do ITX i czy HD6670 LP ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Składam małego kompika (ITX) na bazie 1155 (Dual Core G620) do pokoju i mam wątpliwości. Trochę przegapiłem ten czas kiedy pisano o Sandy Bridge. Czy jest sens wkładać do takiego zestawu HD 6670 Low Profile? Nie wiem za bardzo jak są wydajne te układy graficzne w procesorach i jaki skok wydajności uzyskałbym kupując tą kartę lub przynajmniej HD 5670 LP. W gierki gram sporadycznie i to w starsze, mało wymagające, przykł. Dark Corners of Earth; nie zależy mi na HD i efektach.

 

No i kwestia zasilacza. W zestawie będzie: Gigabyte H61N-USB3, Dual Core G620, 2x2GB DDR3 1033, HD/DVD i HD6670/HD5670 Low profile. Myślę nad Fortronem TFX 250W. Wystarczy? Czy spokojnie brać obudowę Chiefteca w komplecie z 200W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jaki w końcu ma być? Może SFX?

 

A nie lepiej kupić APU ?

 

Widzę, że A8 wyprzedza o kilka klatek G840, a kosztuje coś koło 500 - mało opłacalny zakup, prawie 2x tyle co G840.

 

Zasilacz TFX, z reguły wbudowane mają max 200W, ale można kupić 250W lub BQ 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zerknąłem na test na PurePC, teraz dokukałem i był z zew. kartą. Swoją drogą testy zintegrowanych GPU + zew trochę mijają się z celem, a z tego co widzę po googlach to jakaś tendencja. Chętnie bym poczytał jakiś test tylko zintegrowanych GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test AMD A8-3870K i A6-3500 APU - Athlon i Radeon w jednym | PurePC.pl

 

Brak niestety porównania do kart zewnętrznych.

 

No właśnie, dobrze byłoby zobaczyć jak się te procki sprawują bez zew. GPU, na niższych rozdzielczościach, ale tak jak pisałem gierki to nie najwyższy priorytet, kartę zew. mogę sobie kiedyś dorzucić dlatego myślałem o czymś słabszym, ale rozumiem że kupno A8 skreśla sens dokupowania później HD6670 - ok 370zł, które mogę włożyć w droższy procek?

Pozostaje też ewentualność: i3 550 na 1156. Już jeden zestaw mam na 1156, także w razie "W" mogę sobie przerzucać klocki. Ale znowu trudno mi określić wydajność samego i3 550 w gierkowych zastosowaniach - czasami jakiegoś NFS starszego lub UT3 odpalić by się chciało.

 

Coś się jednak znalazło:

http://www.anandtech.com/show/4448/amd-llano-desktop-performance-preview/3

 

Myślę, że faktycznie padnie na A8, odpada wtedy 1 urządzenie, pozostaje wolny slot i zasilacz 200W powinien styknąć. Dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście linkowanym wyżej widać, jak wydajność się skaluje względem częstotliwości pamięci. Warto brać pamięci 1600MHz. Są nie wiele droższe od 1333MHz. Zakup szybszych pamięci niż 1600MHz mógłby być nieopłacalny cenowo. Pamięci w dwóch modułach aby mieć DC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...