Jump to content

effect

Stały użytkownik
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About effect

 • Rank
  Uczestnik
 1. Widzę, że Biostar udostępnia sterowniki pod W7 dla C-Lake, więc chyba problemu nie będzie.
 2. Dzięki, chciałbym, ale muszem seven. A sterowniki do "wszystkiego"? To jest też takie pytanie teoretyczne, czy tam czegoś sprzętowo/programowo nie uniemożliwili.
 3. Proste pytanie: da się zainstalować pod taką platformę Windowsa 7?
 4. Hej, pojawiło się coś dziwnego na dole ekranu TV i nie wiem czy mogę cokolwiek z tym zrobić, czy to już nadaje się na serwis? Byłbym wdzięczny za ocenę tych efektów specjalnych.
 5. Hej, próbuje uruchomić Dooma za pośrednictwem klienta steam i mam popularny problem z czarnym ekranem. Próbowałem typowych rozwiązań z pierwszych stron dr Google'a, bez rezultatu. Program uruchamiam na podobnej konfiguracji (YT). Pytanie jest takie: czy mogę w jakiś sposób zdiagnozować przyczynę błędu? Zerkałem do podglądu zdarzeń, ale nie znajduje tam żadnego wpisu powiązanego z aplikacją Doom - może patrzę w złym miejscu lub są narzędzia, które umożliwią podejrzenie tego co się dzieje pod maską podczas uruchamiania?
 6. Dzień dobry, problem mam taki, instaluje sterownik, na etapie podłączania drukarki Windows instaluje swój sterownik - tak jakby uprzedzał instalator HP - następnie wyświetla komunikat, że drukarka została pomyślnie zainstalowana, ale instalator HP zatrzymany jest na etapie "Podłącz urządzenie" i właściwie już nie przechodzi dalej. Koniec końców mam w systemie 2 urządzenia - jedno to kopia i są szopki z drukowaniem. Sytuacja ta powstała po którejś aktualizacji Windowsa 7 i raczej nie dojdę do tego, która to była paczka. Być może mam jakiś śmietnik w sterownikach - czy mogę sprawdzić, czy w systemie mam jakieś pozostałości po sterownikach poprzednich drukarek? Może jest jakaś inna rada? PS. Dodam jeszcze że odinstalowanie sterowników, które Windows zainstalował oraz usunięcie urządzenia z "Urządzenia i drukarki" nic nie daje, każdorazowo po uruchomieniu kompa drukarka HP jest w systemie.
 7. Hej mam taką zagwozdkę. Czy przeglądarka internetowa w jakikolwiek sposób umożliwia sprawdzenie tego, czy plik wysłany za pośrednictwem aplikacji webowej dotarł na serwer docelowy (lub sama informacja o wysłaniu)? Podgląd zapytań i odpowiedzi? Problem wynika z tego, że pewna firma twierdzi, ze nie docierają do niej załączniki i jest klincz, gdyż uparcie twierdzą, że nie są wysyłane :) I tutaj niestety trzeba dowodu - rozmowy nie maja sensu.
 8. Hej. Sprawdziłem po stronie samego odbiornika i faktycznie - prop. były ustawione na 14:9 , musiałem chyba usiąść na pilocie i zmienić ustawienia proporcji obrazu, ale nie zauważyłem kiedy :) Dziwne jest też to, że pomimo 14:9 obraz z innych źródeł wyświetla się w 16:9. Także ku potomnym, przy okazji sprawdzać ustawienia TV za nim się post napisze :) Dzięki.
 9. Hej, odpaliłem sobie gierkę w trybie klonowania obrazu, aby popykać na TV. Gierka na TV odpaliła się w proporcjach 4:3 (pasy z boku i przycięty obraz u góry i na dole - zdeformowany, gdyż próbuje zmieścić rozdz. full HD w proporcjach 4:3) i tak już zostało w przypadku TV. W ustawieniach gierki była aktywna opcja "pełnego ekranu" i ustawiona prawidłowa rozdz. Żadna zmiana ustawień po stronie "Panel sterownia nVidia>Dostosuj rozmiar i proporcje pulpitu" nie pomaga. Niezależnie od tego, jaką rozdzielczość wybiorę proporcje są 4:3. Zmiany trybu skalowania nic nie dają, tzn mignie ekran i jest dokładnie tak samo, zaś "Włącz zmienianie rozmiaru pulpitu" także nic nie daje, tzn zmienia się rozdzielczość, ale w ramach propocji 4:3, czyli nie da się dopasować ręcznie. No trochę dziwne zachowania. Ktoś ma jakieś pomysły? Ps. generalnie system zachowuje się tak, jakby stracił kontakt z ustawieniami, może jest gdzieś jakiś plik, w którym można podejrzeć odpowiednie wartości i ręcznie coś wymusić, jak wymusił wg mnie program.
 10. Hej. Dzięki za podpowiedzieć, dopiero wersja 4.3 ruszyła maszynę.
 11. W logu znajduje coś takiego: "\Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\user32.dll c70.11f4: Error (rc=0):" I to właściwie wszystko co mogę dać. Fakt jest taki, ze przestrzeń dyskową utworzyłem na osobnym dysku SSD, a nie na tym, na ktorym jest instalowany VB (no ale to jeszcze sprawdzę). Niestety nie wiem co to znaczy "Bezgłowy start" - ale skoro odpala się w tym trybie to chyba dosyć znaczący ślad :)
 12. - zmniejszyłem RAM do 2GB, - czy "dysk" musi być 8? nie może być 30? - włączone VT-x/AMD-V oraz PAE/NX Odpalam na Skylake (i3) z Win7 + VB 5.1.18 I jak wspomniałem wcześniej maszyna odpala tylko w trybie "bezgłowym". Resztę opisałem w poście 6.
 13. No cóż, mi wyskakuje błąd "E_FAIL (0x80004005)" także nie jestem w stanie nawet maszyny odpalić (dałem 8GB Ramu i 30GB SSD). Fajne są te rozwiązania na ten błąd: jednemu pomaga włączenie sprzętowej wirtualizacji, drugiemu zmniejszenie pamięci ram dla maszyny, trzeciemu grzebanie w dll'ach :D ja tam zapewne znajde jakieś inne.. Ostatnie takie przygody miałem z plikami .bat w DOSie :D Ok. Wypróbowałem kilak propozycji, które znalazłem, ale nic nie pomogło, za to kliknąłem bezwiednie na "Bezgłowy Start" i maszyna wystartowała. Pytanie jest takie, co może być przyczyną, że nie da się wystartować, że tak to ujmę "normalnie"? - zmniejszyłem pamięć do 2GB, - wirtualizacja sprzętowa włączona - ustawienia hosta VB prawidłowe - USER32.dll jest obecny :) - antywirusa i zapory nie posiadam także na tej płaszczyźnie nie może być mowy o jakiś wzajemnych interakcjach - nie dysponuje innym softem wirtualizującym; u mnie PC startuje właściwie tylko ze standardowymi uslugami i nie dysponuje żadnym innym programem, zewnętrznym, który by operował w tle oprócz sterowników - mam tzw ubogą windę :) - obraz ISO pobrałem z linka powyżej, architektura 64-bitowa ale wątpię, żeby w tych okolicach tkwiła przyczyna skoro startuje w trybie "Bezgłowym" - jakieś pomysły?
 14. Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie - tak zrobię. Rozumiem, że w VB mogę zainstalować większość dystrybucji z formatu ISO? A wiadomo co się dzieje ze wspomnianą stronką, tzn jest sens na nią zaglądać, czy jest martwa od jakiegoś czasu? Hehe sypie błędami na dzień dobry; nie dziwię się że to niestrawny ekosystem - rozumiem że zaczynam przygodę z googlami :D
 15. Tak się złożyło, że chciałem zapoznać się z Ubuntu, niestety stronka virtualboximages przechodzi chyba jakiś kryzys, gdyż nie można pobrać żadnego pliku VDI dla VB. Jestem kompletnie zielony w temacie społeczności i serwisów linuxowych i chciałbym uniknąć klikania na stronkach, które podsuwają VDI + "problemy". Skąd mogę jeszcze pobrać pewne VDI dla VB; czy może jednak skorzystać z innego hipervisor'a?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.