Jump to content

effect

Stały użytkownik
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About effect

 • Rank
  Uczestnik
 1. Hej, pojawiło się kilka potrzeb w moim domu: 1. Odtwarzanie płyt CD 2. Nagrywanie danych na BR disc z PC 3. Trochę mocniejszy dźwięk dla TV Pomyślałem o tanim soundbarze Creative 2.1 + nagrywarka zewnętrzna BR. Soundbar połączyłbym z TV via HDMI / ewentualnie optycznie, a nagrywarka BR via USB do soundbara: 1. nie wiem czy soundbar odczytałby dźwięk z takiego napędu. 2. O ile pamiętam zewnętrzne napędy mają po 2 wtyki USB z powodu zasilania. Także nie wiem czy takie połączenie jest w ogóle możliwe. Nie znam rynku zew. nagrywarek BR - może ktoś by coś polecił pod taki dziwny konfig? Ps. Na jakości dźwięku, basach... mi nie zależy.
 2. Dzięki reyden. Też doczytałem manual, dzięki za sprawdzenie. Spróbuje updejtu, ale wątpię, że to coś da. RMA płyty to dla mnie problem, ponieważ muszę wcześniej kupić coś nowego (komp zarabia na siebie). Wątpię że płyta jest uszkodzona, choć na to wskazuje, czuje że bardziej chodzi o "dysorganizacje" ;) Są jakieś sensowne modele mobo pod 2x M.2 na b450 (brak wentyla na chipsecie jest ważne)? Ps. A, oczywiście do Asrocka też napiszę.
 3. Hej dzięki za podpowiedź, niestety fiasko. Tak jakby slot M2_2 był nieaktywny. 1. Odpiąłem 2 pozostałe SATA i zgodnie ze wskazówką zamieniłem miejscami obydwa dyski M.2 - BIOS wykrył tylko dysk w slocie M2_1 - czyli ten nowy dysk (przynajmniej wiem, ze "działa"). 2. Następnie wypiąłem ten nowy dysk ze slotu M2_1 i pozostawiłem stary w M2_2 (na którym jest OS) i dalej nic. Zero sprzętu w BIOSie. Wątpię, aby coś było uszkodzone, zakładam że można coś w BIOSie zdziałać, ale od kilku lat nie śledzę spraw związanych z nowym sprzętem, więc się nie znam. Jakieś pomysły? Może jest jakaś opcja "dodawania" / "przydzielenia" dysku? Pozdr
 4. Mam 2 dyski NVMe, podpinam do 2 slotów M.2, z tym, że ten drugi slot nie wspiera NVMe (ale zakładam, ze to nie przeszkoda).
 5. Ok dzięki. Kupiłem ten 2-gi dysk, wpiąłem i BIOS go nie widzi. Nie wiem czy się bawić w cokolwiek czy od razu odsyłać. Normalne zjawisko. Jak napisałem wyżej, zakupiłem drugi dysk ze wsparciem NVMe, ten drugi slot na płycie nie jest NVMe - czy to może być powód tego, że BIOS go nie widzi?
 6. Hej, mam płytę MSI B450 Steel Legend + R 2700. Podłączyłem sobie dysk do 1-go slotu m.2 i chciałbym dołożyć 2-gi dysk m.2; ale nie wiem jakie będą konsekwencje w kontekście linii. W manualu piszą, że użycie drugiego slotu wyłącza jeden SATA3_3 (i ok, ja potrzebuje max 2 slotów SATA3). Ale nie ma scenariusza użycia dwóch dysków m.2 + konsekwencje dla linii. Prosiłbym o oświecenie :) Pozdrawiam.
 7. Jak w tytule, ukończyłem dathomire, zamknąłem Exitem, wyłączyłem kompa. Na 2-gi dzień uruchamiam kompa, odpalam grę, widać ją w zadaniach, zajmuje ok 600 MB Ramu i gra się zamyka; system nie zgłasza w dzienniku żadnych zdarzeń, tryb naprawy nic nie daje; nic się w soft/hard nie zmieniło. Po prostu przestała działać. Jakieś pomysły?
 8. Widzę, że Biostar udostępnia sterowniki pod W7 dla C-Lake, więc chyba problemu nie będzie.
 9. Dzięki, chciałbym, ale muszem seven. A sterowniki do "wszystkiego"? To jest też takie pytanie teoretyczne, czy tam czegoś sprzętowo/programowo nie uniemożliwili.
 10. Proste pytanie: da się zainstalować pod taką platformę Windowsa 7?
 11. Hej, pojawiło się coś dziwnego na dole ekranu TV i nie wiem czy mogę cokolwiek z tym zrobić, czy to już nadaje się na serwis? Byłbym wdzięczny za ocenę tych efektów specjalnych.
 12. Hej, próbuje uruchomić Dooma za pośrednictwem klienta steam i mam popularny problem z czarnym ekranem. Próbowałem typowych rozwiązań z pierwszych stron dr Google'a, bez rezultatu. Program uruchamiam na podobnej konfiguracji (YT). Pytanie jest takie: czy mogę w jakiś sposób zdiagnozować przyczynę błędu? Zerkałem do podglądu zdarzeń, ale nie znajduje tam żadnego wpisu powiązanego z aplikacją Doom - może patrzę w złym miejscu lub są narzędzia, które umożliwią podejrzenie tego co się dzieje pod maską podczas uruchamiania?
 13. Dzień dobry, problem mam taki, instaluje sterownik, na etapie podłączania drukarki Windows instaluje swój sterownik - tak jakby uprzedzał instalator HP - następnie wyświetla komunikat, że drukarka została pomyślnie zainstalowana, ale instalator HP zatrzymany jest na etapie "Podłącz urządzenie" i właściwie już nie przechodzi dalej. Koniec końców mam w systemie 2 urządzenia - jedno to kopia i są szopki z drukowaniem. Sytuacja ta powstała po którejś aktualizacji Windowsa 7 i raczej nie dojdę do tego, która to była paczka. Być może mam jakiś śmietnik w sterownikach - czy mogę sprawdzić, czy w systemie mam jakieś pozostałości po sterownikach poprzednich drukarek? Może jest jakaś inna rada? PS. Dodam jeszcze że odinstalowanie sterowników, które Windows zainstalował oraz usunięcie urządzenia z "Urządzenia i drukarki" nic nie daje, każdorazowo po uruchomieniu kompa drukarka HP jest w systemie.
 14. Hej mam taką zagwozdkę. Czy przeglądarka internetowa w jakikolwiek sposób umożliwia sprawdzenie tego, czy plik wysłany za pośrednictwem aplikacji webowej dotarł na serwer docelowy (lub sama informacja o wysłaniu)? Podgląd zapytań i odpowiedzi? Problem wynika z tego, że pewna firma twierdzi, ze nie docierają do niej załączniki i jest klincz, gdyż uparcie twierdzą, że nie są wysyłane :) I tutaj niestety trzeba dowodu - rozmowy nie maja sensu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.