Jump to content

effect

Stały użytkownik
 • Posts

  128
 • Joined

 • Last visited

effect's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Hej, coraz częściej pojawia się u mnie problem z blokowaniem się różnych przycisków, paneli, pozycji menu w różnorakich programach - od Adobe, poprzez ThunderBird, Edytory kodu itd. (jedynie przy chrome nie zauważyłem problemu). Całkowita losować - przykładowo ikona ukrywania warstwy działa, ale już nie można dwuklikiem zmienić nazwy warstwy. Czasami pomoże ręczne manipulowanie oknem aplikacji w rezultacie można zmienić nazwę, ale już nie da się ukryć warstwy (to na przykładzie Illustratora) 😉 taki. rollercoster. Czasami też pomaga restart systemu, czasami zmiana skalowania wszystkich aplikacji z poziomu Ustawień systemowych (domyślę pracuje na 100% skali dla 2560x1440). Tylko, kończy się to tym, że nie jestem w stanie ruszyć z pracą i bawię w hakowanie interfejsu. Zdążyłem doczytać, że "tak czasami się dzieje" 🙂. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i mógłby podzielić się doświadczeniem. Pozdr.
 2. Obecnie pracuje z dwoma systemami: W7 i W10 na 2 dyskach, oba z obsługą NVMe, niestety płyta (B450) nie jest w stanie ich obsługiwać na raz i zostaje mi żonglowanie dyskami. W7 udało mi się zmusić do pracy z NVMe na chipsecie B450. Rozglądam się za płytą z obsługą 2x NVMe, jakby znalazł się jeszcze 1 slot m.2 to byłoby elegancko. Konfig przewidywałby: 2x NVMe na m.2 1 fizyczny dysk SATA RTX 2060 Super Ryzen 7 2700 W oko wpadł mi MSI MEG B550 UNIFY - ale cena dosyć wysoka - jest coś sensowniejszego w mniejszej cenie w obszarze B450 - B550 (preferowane)? Przyznam, że nie wiem czy ten scenariusz ma sens pod względem bootowania??? - nie wiem jak dzisiaj wygląda łączenie systemów na nowym sprzęcie. Wyobrażam sobie to tak: mam 2 różne systemy na 2 różnych dyskach i raczej problemów nie powinno być. Na poziomie UEFI wybieram system. Pozdrawiam
 3. Hej, pojawiło się kilka potrzeb w moim domu: 1. Odtwarzanie płyt CD 2. Nagrywanie danych na BR disc z PC 3. Trochę mocniejszy dźwięk dla TV Pomyślałem o tanim soundbarze Creative 2.1 + nagrywarka zewnętrzna BR. Soundbar połączyłbym z TV via HDMI / ewentualnie optycznie, a nagrywarka BR via USB do soundbara: 1. nie wiem czy soundbar odczytałby dźwięk z takiego napędu. 2. O ile pamiętam zewnętrzne napędy mają po 2 wtyki USB z powodu zasilania. Także nie wiem czy takie połączenie jest w ogóle możliwe. Nie znam rynku zew. nagrywarek BR - może ktoś by coś polecił pod taki dziwny konfig? Ps. Na jakości dźwięku, basach... mi nie zależy.
 4. Dzięki reyden. Też doczytałem manual, dzięki za sprawdzenie. Spróbuje updejtu, ale wątpię, że to coś da. RMA płyty to dla mnie problem, ponieważ muszę wcześniej kupić coś nowego (komp zarabia na siebie). Wątpię że płyta jest uszkodzona, choć na to wskazuje, czuje że bardziej chodzi o "dysorganizacje" ;) Są jakieś sensowne modele mobo pod 2x M.2 na b450 (brak wentyla na chipsecie jest ważne)? Ps. A, oczywiście do Asrocka też napiszę.
 5. Hej dzięki za podpowiedź, niestety fiasko. Tak jakby slot M2_2 był nieaktywny. 1. Odpiąłem 2 pozostałe SATA i zgodnie ze wskazówką zamieniłem miejscami obydwa dyski M.2 - BIOS wykrył tylko dysk w slocie M2_1 - czyli ten nowy dysk (przynajmniej wiem, ze "działa"). 2. Następnie wypiąłem ten nowy dysk ze slotu M2_1 i pozostawiłem stary w M2_2 (na którym jest OS) i dalej nic. Zero sprzętu w BIOSie. Wątpię, aby coś było uszkodzone, zakładam że można coś w BIOSie zdziałać, ale od kilku lat nie śledzę spraw związanych z nowym sprzętem, więc się nie znam. Jakieś pomysły? Może jest jakaś opcja "dodawania" / "przydzielenia" dysku? Pozdr
 6. Mam 2 dyski NVMe, podpinam do 2 slotów M.2, z tym, że ten drugi slot nie wspiera NVMe (ale zakładam, ze to nie przeszkoda).
 7. Ok dzięki. Kupiłem ten 2-gi dysk, wpiąłem i BIOS go nie widzi. Nie wiem czy się bawić w cokolwiek czy od razu odsyłać. Normalne zjawisko. Jak napisałem wyżej, zakupiłem drugi dysk ze wsparciem NVMe, ten drugi slot na płycie nie jest NVMe - czy to może być powód tego, że BIOS go nie widzi?
 8. Hej, mam płytę MSI B450 Steel Legend + R 2700. Podłączyłem sobie dysk do 1-go slotu m.2 i chciałbym dołożyć 2-gi dysk m.2; ale nie wiem jakie będą konsekwencje w kontekście linii. W manualu piszą, że użycie drugiego slotu wyłącza jeden SATA3_3 (i ok, ja potrzebuje max 2 slotów SATA3). Ale nie ma scenariusza użycia dwóch dysków m.2 + konsekwencje dla linii. Prosiłbym o oświecenie :) Pozdrawiam.
 9. Jak w tytule, ukończyłem dathomire, zamknąłem Exitem, wyłączyłem kompa. Na 2-gi dzień uruchamiam kompa, odpalam grę, widać ją w zadaniach, zajmuje ok 600 MB Ramu i gra się zamyka; system nie zgłasza w dzienniku żadnych zdarzeń, tryb naprawy nic nie daje; nic się w soft/hard nie zmieniło. Po prostu przestała działać. Jakieś pomysły?
 10. Widzę, że Biostar udostępnia sterowniki pod W7 dla C-Lake, więc chyba problemu nie będzie.
 11. Dzięki, chciałbym, ale muszem seven. A sterowniki do "wszystkiego"? To jest też takie pytanie teoretyczne, czy tam czegoś sprzętowo/programowo nie uniemożliwili.
 12. Proste pytanie: da się zainstalować pod taką platformę Windowsa 7?
 13. Hej, pojawiło się coś dziwnego na dole ekranu TV i nie wiem czy mogę cokolwiek z tym zrobić, czy to już nadaje się na serwis? Byłbym wdzięczny za ocenę tych efektów specjalnych.
 14. Hej, próbuje uruchomić Dooma za pośrednictwem klienta steam i mam popularny problem z czarnym ekranem. Próbowałem typowych rozwiązań z pierwszych stron dr Google'a, bez rezultatu. Program uruchamiam na podobnej konfiguracji (YT). Pytanie jest takie: czy mogę w jakiś sposób zdiagnozować przyczynę błędu? Zerkałem do podglądu zdarzeń, ale nie znajduje tam żadnego wpisu powiązanego z aplikacją Doom - może patrzę w złym miejscu lub są narzędzia, które umożliwią podejrzenie tego co się dzieje pod maską podczas uruchamiania?
×
×
 • Create New...