Skocz do zawartości
Uhorek

Jak uciszyć wentylator na GPU - HD4670 IceQ

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oka gpu siedzi zbyt blisko śledzia i S1 nie da się zamontować bez cięcia, gięcia.

Proponuję rozebrać chłodzenie, zdemontować ten plastik i wentylator, zamontować ram radiator, przymocować opaskami zaciskowymi wentylator 80mm/92mm, wystarczy coś wolnego, ok 1000obr/min.

120mm troszkę trudniej zamocować ale oczywiście też się da.

 

http://mybroadband.co.za/vb/showthread.php/158009-80mm-GPU-fan-customization

Ten http://forum.purepc.pl/Modyfikacje-f15/Galeria-GFX-t17566.html temat dowodzi, że pomysłowość ludzka nie zna granic.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero S1 powinien wystarczyć pasywnie. a jak nie, to można na nim zamontować paskami cichy wentylator 120mm.

 

Dzięki za sugestię, ale to za drogo (no i jeszcze jakby cięcię gięcie miało być to za trudno :)), te 80zł MZ lepiej dołożyć do nowej karty.

 

Proponuję rozebrać chłodzenie, zdemontować ten plastik i wentylator, zamontować ram radiator, przymocować opaskami zaciskowymi wentylator 80mm/92mm, wystarczy coś wolnego, ok 1000obr/min.

 

Tak też chyba będę musiał zrobić, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym 9800 PRO IceQ miałem taki sam problem, wystarczyło rozebrać wentylator, dobrze wyczyścić i przesmarować rzadkim olejem np. do mechanizmów precyzyjnych/maszyn do szycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie często przynosi efekt krótkotrwały. Smarować, oliwić trzeba gdy słyszymy pierwsze objawy nieprawidłowej pracy wentylatora.

 

Z racji tego, że jest to zabieg beznakładowy, zawsze można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w moim iceQ jak juz dlugo chodzi to tylko go tak ledwie slychac tak "mruczy" ale jak odpalam komputer z rana to warczy wyje jak oszalaly, juz go demontowalem smarowalem ale nic to nie dalo. zna ktos moze wymiary wiatraka? bo moze bym wymienil sam wiatrak tylko nie mam pojecia jakiego szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego wentylka nie wymienisz, bo tam jest zazwyczaj takie "cuś" z łopatkami ;)

Więc albo musisz się pozbyć plastików zostawiając sam radiator i kombinować coś z normalnym wentylkiem. Albo wymienić całe chłodzenie.

IceQ miały często Silencery Arctic Cooling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...