Skocz do zawartości
Breathless

Czy warto wentylator do i5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę wymienić swojego GTS250 na jakąś mocniejszą i cichszą kartę. Zależy mi właśnie bardzo na tym, żeby była najcichsza jak się da i do tego żeby osiągała niskie temperatury. Ważne są dla mnie też efekty PhysX, więc karta raczej z chipsetem GeForce. Coś w okolicach 400-500 PLN.

Edytowane przez Breathless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj konfig kompa oraz marke i moc zasilacza

 

 

karta ma być nowa czy używana ?

 

Procesor i5 750, ddr3 4gb, zasilacz BeQuiet 530W.

 

Karta raczej powinna być nowa ze względu na gwarancję, aczkolwiek jeśli byłaby uzywana jakaś sporo mocniejsza to wtedy można by się nad nią zastanowić.

Edytowane przez Breathless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć np. nad tym GTX 550 Ti:

Karta graficzna ZOTAC GeForce GTX 550 Ti AMP 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

W standardzie ma 1GHz na rdzeniu i 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta. Ewentualnie niewiele drożej masz model Gigabyte:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n550wf2-1gi-442054/

Powinien mieć lepsze chłodzenie niż Zotac.

Poza tym na PhysX się zbytnio nie nastawiaj, wiele gier tego nie wykorzystuje, a sama opcja zabiera bardzo dużo z płynności gry. W większości przypadków i tak będziesz więc pewnie grał z wyłączonym PhysX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Zotac na pewno jest dostatecznie cichy?

Tak teraz zastanawiam się też nad Radeonami, widzę że niektóre modele mają ciekawe pasywne chłodzenie. Co myślicie o tej karcie GIGABYTE HD6770 1GB 850/4800MHz SILENT CELL FV Wwa (2119462487) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?

 

Edit: Znalazłem kolejnego ciekawego Radeona http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-6770-directcu-silent-1gb-ddr5-pci-e-box-84-515469.html?utm_content=515469&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie prosilbym o opinie czy to dobra karta?

 

Czy nie lepiej byłoby kupić http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-460-se-1gb-ddr5-pci-e-box-84-427010.html która jest o klasę wydajniejsza, ale nie wiem jak z jej głośnością.

Edytowane przez Breathless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Breathless jeżeli chodzi o karty z aktywnym chłodzeniem to wśród 6770 zachwalanych na forach pod względem kultury parcy są te trzy karty:

 

Gigabyte Radeon HD 6770 (GV-R677D5-1GD) / 377 zł

 

Powercolor TUL Radeon HD 6770 1GB AX6770 - PCS+ VORTEX II / 431 zł

 

MSI HD6770 1GB DDR5 128bit PCI-e Twin Frozr II OC / 449 zł

 

 

jak z pasywnym chłodzeniem to:

Gigabyte ATI Radeon HD6770 1GB (GV-R677SL-1GD) / 455 zł

 

Asus EAH6770 DC SL/2DI/1GD5 / 497 zł

 

co do tego gtx460 którego zlinkowałeś to jest kastrat SE 288core , normalna wersja ma 336core

 

powyżej 500 zł proponowałbym zakup HD6850 z chłodzeniem Cyclone wersja Power Edition z zegarami 860 Mhz / 4400 Mhz - MSI Cyclone Power Edition Radeon HD 6850 1GB HDMI&DualDVI DisplayPort OC / 559 zł

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Byłem już zdecydowany na tego radeona z pasywnym chłodzeniem jednak po zmierzeniu okazało się, że nie wejdzie do mojej obudowy (ma aż 17cm szerokości, tyle co moja obudowa), więc wybieram dalej.

 

Może są jeszcze jakieś karty pasywne, ale z nieco mniejszymi gabarytami?

Ta karta Cyclone wydaje się bardzo ciekawa parametrami, ale czy jest cicha?

 

Co powiecie o tej karcie? http://www.ceneo.pl/11710101;0280-0.htm

Edytowane przez Breathless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta główna byłaby najbardziej optymalna do takiego zestawu:

 

- 1x i5 750

- 4gb DDR3

- 2x dyski SATA II

- 1x dysk ATA

- 1x dysk SSD SATA III

- 1x DVD ATA

- prawdopodobnie Radeon HD 6850 Cyclone

- BeQuiet 530W

- Sound Blaster Audigy II

 

Chipset płyty koniecznie bez wiatraka. W przyszłości być może będę dokładał jeszcze jakieś dyski SSD. Cena najlepiej w granicy 300-400 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to mój aktualny procesor. Płyta mi się spaliła i chciałem wymienić na nową, ale to już nieaktualne bo się dowiedziałem już, że nie obsłużę SATA3 na tym procesorze (chciałem kupić i zamontować tam taki dysk SSD), więc zostanę raczej przy mojej starej płycie MSI CD53.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę wymienić swojego GTS250 na jakąś mocniejszą i cichszą kartę. Zależy mi właśnie bardzo na tym, żeby była najcichsza jak się da i do tego żeby osiągała niskie temperatury. Ważne są dla mnie też efekty PhysX, więc karta raczej z chipsetem GeForce. Coś w okolicach 400-500 PLN.

 

Jak chcesz mieć gwarancję ciszy, to kup pasywny model i zamontuj dobry wentylator 12 cm @700RPM. Wydajne modele są nieco droższe:

PowerColor AX6850 1GBD5-S3DHG AMD (ATI) Radeon HD6850 - Karty graficzne - PowerColor AX6850 1GBD5-S3DHG AMD (ATI) Radeon HD6850 cena od 649.00zł

... czyli 150zł ponad Twój budżet. Zastanów się czy nie lepiej poczekać na nowe karty (będą w mniejszym procesie i łatwiej będzie wyrwać coś mało grzejącego się z wysoką wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna karta, bo mała i by mi się zmieściła, ale ma swoje wady. Po pierwsze cena 650 to już trochę za dużo, będzie raczej wolniejsza od tego Cyclone, bo ma 775MHz na rdzeniu a Cyclone 860MHz.

Nie za bardzo chcę czekać na nowe modele, bo mam już dość mojej aktualnej karty. Też chyba nie wiadomo jakie i kiedy te karty wyjdą.

Byłbym zdecydowany na tego MSI Cyclone Power Edition Radeon HD 6850 poleconego przez gando, tylko jeszcze żebym wiedział czy nie będzie mi buczał. Jeśli by był zauważalnie słyszalny to chyba jedynym wyjściem byłaby ta karta pasywna z PoweColor.

Edytowane przez Breathless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę zamawiał kartę graficzną z pasywnym chłodzeniem do komputera, ponieważ poprzednia m.in. strasznie dała mi się we znaki pod względem głośności. Na 90% to będzie ta karta http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/powercolor-ati-radeon-hd6850-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-ax6850-1gbd5-s3dhg,25530.html

 

I teraz zastanawiam się, czy warto zamienić także chłodzenie procesora. Mam w tej chwili Boxowe chłodzenie do i5 750. Nigdy nie miałem chłodzenia dedykowanego, więc nie wiem czy będzie jakaś różnica w hałasie, szczególnie że już budżet mam nadwyrężony kartą i myślę, że max co mogę dać to ok. 100zł na cichsze chłodzenie. Warto się pchać za tę cenęczy lepiej sobie odpuścić? Jeśli tak, to co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...