Skocz do zawartości
Soviet

Dwa TP-Linki się nie lubią?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest następująca: miałem router Tp-Link TD-W8910G i wszystko na nim ślicznie śmigało - dwa kompy i Xbox. Zero problemów, włączyłem kabelki, wpisałem co trzeba w konfiguracji i działa. Kilka dni temu zakupiłem router Tp-Link TD-W8901G (różnica w trzech ostatnich znakach nazwy :P) i po podłączeniu jest źle. Mogę się podłączyć do Internetu (Netia na łączach tepsy), ale nie automatycznie za pomocą routera, pokazuje mi w opcjach internetowych "Połączenie szerokopasmowe" i chce mnie łączyć standardowo, z Windowsowskim okienkiem i wybieraniem numeru. Nie udało mi się także żadną mocą udostępnić tego netu na drugi komputer.

 

Co się dzieje? Czy stary router ma na komputerze jakieś pliki konfiguracyjne, które ze sobą kolidują? Czy po prostu ten nowy Tp-Link TD-W8901G ssie? Po powrocie do starego routera znów wszystko jest git malina - zero problemów, wystarczyło podpiąć kable.

 

Jak by ktoś pytał: używam Windows 7 64bit.

Edytowane przez Soviet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno byc ustawione:

Zwróć uwagę na ADSL Type, jesli nie zadziała zmieniaj na inne:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http-~~-//youtube.com/watch?v=T3vzfR9kzrw

 

 

Po co zmieniać jak to dwa niemal identyczne modele?

 

Znalezione na elektrodzie dla potomnych:

Parametry konieczne do zestawienia połączenia są następujące: Dla usługi świadczonej bezpośrednio na linii Netii: * VPI = 8 * VCI = 35 * Enkapsulacja – PPPoE LLC Dla usługi świadczonej z wykorzystanie infrastruktury Telekomunikacji Polskiej S.A. * VPI = 0 * VCI = 35 * Enkapsulacja – PPPoA VC-MUX
Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...