Skocz do zawartości
ded

Zlozyc jeden komp z dwoch + 3000zl na update

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zlecona nastepujaca misje.

 

Sa 2 kompy na 775, mam z nich zrobic jeden. Kasa przeznaczona na update to 3 tys zlotych, w tym bedzie monitor za ok 900zl.

 

Z 2 kompow wybieram najlepsze czesci co nam daje:

Obudowe chieftec

Asus p5b-e na 775

2 dyski 160gb sata, pewnie pojda w raid 0

Ramu sa 3 kosci, w sumie 5gb, max jest 8 wiec zameirzam dokupic 2gb.

2 napedy dvdrw

 

 

Zamierzam kupic nastepujace graty

PROCESOR CORE 2 DUO E7600 3,06GHz LGA775 BOX

SCYTHE KATANA 3 (SCKTN-3000) S478 / 775 / 1155 / 1156 / 1366 / 754 / AM2+ / AM3

GAINWARD GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI/DP PCI-E (750/3900) (chłodzenie systemu Phantom)

GOODRAM DDR2 2GB PC800 CL5

 

Ma byc cicho i wydajnie. Procka mocniejszego w hurtowni nie mieli. Goodramy dlatego, ze sa niezawodne a o kreceniu i tak nie ma mowy. Karta jest dosyc wypasiona i tu mam watpliwosci... Zasilacze, ktore mam do dyspozycji to 6cio letnie chiefteki o mocy 400 i 410W. Domyslam sie ze zaden z nich osobno nie pociagnie tego sprzetu, ale moglbym przeciez podlaczyc obydwa :)

 

Zakladajac ze sie na to zdecyduje, prosze o info gdzie mam umiescic zasilacz. Pod grafa na dnie obudowy raczej nie da rady (grafa ma rozbudowane chlodzenie), nad zasilaczem tez za malo miejsca. Do glowy przychodzi mi albo wywalenie zatok na dyski albo montaz "na boku" i usuniecie zaslepek 5cali. Co prawda panel przedni jest zamykany ale jest z perforowanej blachy.

 

Co mam podlaczyc do ktorego zasilacza? Jeden ma ogarniac grafe a drugi cala reszte?

 

Ponizej foto obudowy, slabe ale widac o co chodzi.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zrobić jednego kompa i masz 3000 zł, to taka zabawa nie ma sensu i prościej złożyć coś od zera. Za 3 tysiące już jest duże pole manewru, a będzie zdecydowanie lepiej. Polecam zajrzenie do Zestawów na luty na portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i powodzenia z tymi dyskami w raid :> o ile w ogole są w na tyle dobrym stanie że będzie dało się coś z nimi zrobić to i tak transfery zapewne nie przekraczają 60MB/s ... więc wyjdzie ci z tego zwykły dysk tylko 2x bardziej awaryjny.

 

sprzedaj wszystko i zrób jak pisze poprzednik :)

jak HDD będą w dobrym stanie to za te 2 kupisz jakąś 500GB :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 z monitorem = ok 2200zl. Wtedy zostalaby tylko obudowa i zasilacz. Naped jest na ata, wiec musialbym zmienic. Poczatkowo myslalem zeby skonfigurowac wlasnie jeden z zestawow na luty, ale za 2200 to szalu z grafika nie bedzie. Co do dyskow to sa sprawne- ile pociagna nie wiem, ale dane na nich nie beda szczegolnie istotne. W kazdym razie jedna partycja bylaby raid0, druga raid1 wlasnie dla bezpieczenstwa. Duzy dysk zawita tutaj gdy ceny wroca do poziomu sprzed pol roku.

 

Jesli mozecie polecic mi zestaw za 2200 lepszy od tego co przedstawilem to chetnie przemysle temat ale prosze o jakies konkrety.

 

Kompy nie sa moje, ja tylko mam zrobic ten update. Wlasciciel stwierdzil ze sie nie zna i nie interesuje, na pewno sprzetu nie bedzie sprzedawal na allegro, ja tym bardziej.

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie jedna partycja bylaby raid0, druga raid1 wlasnie dla bezpieczenstwa.

 

Sprzedać wszystko w allegro i składać nowego kompa. Twoje pomysły nie trzymają kupy ani ...

Za płytę można dostać fajne pieniądze, za ddr2 też.

 

Powinieneś dać radę podkładać H61 + i5 2400 + GTX560ti + zasilacz (np XFX Core 550W) + 2x4GB ddr3. Na to pójdzie ok 2000-2200zł. Zostawiasz jednego hdd na system. Sprzedajesz całą resztę. Kupujesz SSD 64GB (Crucial m4 lub samsung 830). Wydajność miażdży twór który chciałeś stworzyć.

 

Kompy nie sa moje, ja tylko mam zrobic ten update. Wlasciciel stwierdzil ze sie nie zna i nie interesuje, na pewno sprzetu nie bedzie sprzedawal na allegro, ja tym bardziej.

Właściciel popełnił błąd, błąd w wyborze osoby która ma modernizować sprzęt. Przykre może, ty się też na tym nie znasz i nie masz w dodatku serca do tego co masz robić. Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus, uwagi na temat mojej osoby zatrzymaj dla siebie.

 

Wracajac do tematu, moj konfig:

2380 (CPU)

5940 (GPU)

6000 (Total)

 

Konfig klausa

6940 (CPU)

4680 (GPU)

4870 (Total)

 

Komputer skomponowany na stronie 3d marka. Wiem ze program "promuje" nowe karty ale promuje tez nowe procesory mimo ze ich wplyw na wyniki w grach jest mniejszy niz by sie zdawalo. Do tego przy propozycji Klausa nie ma kasy na nowy naped i wentylator. O dysku nie rozmawiajmy wiecej, bo doradzilem wlascicielowi kompa kupienie go pozniej. Po co placic 400 teraz jak mozna dac 200 za pol roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wypisuj głupot w stylu jedna partycja na raid 0 a druga raid 1 dla bezpieczeństwa.

Wentylator jest w zestawie z cpu. Zaraz mi napiszesz, że box jest głośny? Tia, głośniejszy od dwóch zdezelowanych zasilaczy, dwóch siedmioletnich dysków.

Napęd kosztuje aż 60zł.

Chcesz mi powiedzieć, że nie masz ochoty bawić się w sprzedaż starych elementów, masz czas, chęci i umiejętności upakować dwa zasilacze w obudowie. Interesujące.

 

Możesz napisać ile chcesz dać za tego E7600 i dlaczego chcesz zapłacić więcej za stary procesor niż kosztuje nowszy i wydajniejszy G530 z płytą?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory w zasilaczach wymienie- normalna sprawa, innej opcji nie bralem pod uwage.

 

Koszt procka C2D 439zl

 

Koszt i5 571zl

ASROCK P67 PRO3 SE Intel P67 LGA 1155 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) 254zl

 

Wszystkie ceny netto z hurtowni, wiec + moja marza

 

Oczywiscie moge kupic plyte za 150zl ale nie wiem czy to taki dobry pomysl...

 

Chcesz mi powiedzieć, że nie masz ochoty bawić się w sprzedaż starych elementów, masz czas, chęci i umiejętności upakować dwa zasilacze w obudowie. Interesujące.

Od kilku lat prowadze sklep/serwis komputerowy a skladaniem kompow zajmuje sie odkad pamietam :rolleyes: Robilem kilka ciekawych projektow zaczynajac od kompow kosztujacych nawet 13 tys bez oprogramowania po chlodzenie wodne, o ktorym udalo mi sie napisac prace dyplomowa :lol2: Obudowa jest spora a ja jestem kreatywny, wiec mysle ze z tym nie bedzie problemow.

 

Na sprzedawanie starych gratow na allegro nie mam czasu, bo wliczajac wklad pracy, ewentualne problemy i bujanie sie z tym dosyc dlugo kwota, ktora moglbym zaproponowac klientowi za stary sprzet jest wrecz symboliczna.

 

Do tej pory kompy skladalem kierujac sie wlasnie zestawami sugerowanymi na ppc, bo jak klient chcial update to zwykle kasa byla tak mala ze starczalo jedynie na ram, dysk i ewentualnie nie za szybka grafe. Tutaj przypadek jest nieco inny dlatego zapytalem o alternatywne pomysly.

 

Za czasow szkolnych duzo siedzialem na forum i ostro podkrecalem z calkiem niezlymi rezultatami. Teraz brak czasu i checi, skierowalem moje zainteresowania na motoryzacje, kompy to tylko robota. Wiekszosc klientow mniejsza uwage przyklada do wydajnosci (nie maja porownania) stad staram sie skladac sprzety jak najbardziej bezawaryjne.

 

Ten klient ma akurat calkiem dobra baze na update. Obudowa dobrej firmy a nie jakas pozolkla skrzynka z cienkiej blachy, zasilacze tez porzadne, tyle ze jeden moze nie pociagnac tej karty ale glupio je wyrzucac. Zostawiajac plyte glowna moge wlozyc 2 napedy dvd, ktore sa na ata. Od dyskach pisalem, klient meczyl sie na jednej 160tce z niekorzystnym spartycjowaniem, wiec 2 sztuki w raid juz beda namiastka nowego dysku, ktory trafi do kompa nie dlugo. Aha, plyty glowne w kompach to Asus p5b i p5b-e wiec jak by ktoras sie poddala, to jak najbardziej bedzie na co wymienic choc z moich doswiadczen sa malo awaryjne. Pamieci ddr2 faktycznie sa w niekorzystnej cenie, ale wystarczy dokupic stosunkowo tania kosc zeby miec 7gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

540zł z vat. za E7600. Za te pieniądz jest G530+ mobo + 2x4GB. Trzeba upaść na mózg aby brać E7600. Wierzę, że potrafiłeś poskładać kompa za 13tyś zł. Teraz szalejesz za 2100 a wyjdzie kompa słabszy od takiego za 1500zł.

Weź nie wypisuj głupot o tym co to nie robiłeś.

Za stare części można kupić dobre ssd ale jak się ma takich jeleni to po co bawić się w sprzedaż.

 

Czytałeś może jaką kulą u nogi są dwurdzeniowe cpu dla Windows 7 i kart nvidi?

 

Gość przyszedł do ciebie jako do fachowca a ty chcesz go zwyczajnie wyruchać.

 

Tylko jak gościu powie, że mu gry marnie chodzą, to nie mów mu przypadkiem, że konsultowałeś się na PurePC i tak ci doradzili :damage_wall:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ded - uparłeś się bez sensu na stworzenie jakiegoś Frankensteina za absurdalne pieniądze, zamiast posłuchać dobrej rady i zrobić coś, z czego klient będzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj te stare graty na allegro. Kupować nowy e7300 (sry e7600) za 500zł, który na allegro chodzi po 150zł (na forach po 100zł) z takim budżetem to głupota. Do tego kupujesz Katane i piszesz, że nie będzie kręcenia, więc po co wydawać pieniądze skoro box da rade a i tak zostanie zagłuszony przez stare dyski i zasilacz. Nie patrz na 3d marki, z takim budżetem możesz kupić i5 które "zje" 3 takie e7300.

 

W tydzień sprzedałem stare graty począwszy od socket A po lga775 i złożyłem bratu sprzęt na i3 nie dokładając ANI ZŁOTÓWKI. Chcesz się bawić w reanimację trupa, Twoja sprawa. Jesli to co piszesz jest prawdą, to w życiu bym nie kupił u Ciebie Pc'ta.

 

PS. Swoją drogą dobrze to ująłeś cyt. "Zamierzam kupic nastepujace graty"

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus, wstrzymaj sie ze swoimi osadami bo zamiast dyskutowac to popisujesz sie tylko swoim brakiem kultury.

 

Wydajnosci g530 nie znalazlem na futuremark, ale podobny dual core o nieco wiekszym zegarze ma 1710 punktow, czyli mniej niz to co ja proponuje. Dalej uwazasz ze warto go kupic zamiast e7600? Pewnie tak, wiec uzasadnij to :mur: popierajac sie jakimikolwiek wynikami w stosunku do kosztow.

 

kaijitsu, ja nie wystawiam starych czesci na aukcjach, juz o tym pisalem wiec nie skupiajmy sie na tym. Mowa jest o procku e7600 (doczytaj) a cena ktora podalem jest w hurtowni, ktora nie marudzi gdy trafi on na gwarancje. Nie kupuje czesci na allegro a na pewno nie uzywane.

 

Gość przyszedł do ciebie jako do fachowca a ty chcesz go zwyczajnie wyruchać.

Jak by mnie to nie obchodzilo, to chyba bym tu nie pytal, prawda? Nie upieram sie zeby zrobic "po mojemu", upieram sie zeby miec max wydajnosc za ta kase ale bez mozolnego sprzedawania czesci na aukcjach. Jak by to byl moj komp i chodzilbym do gimnazjum a rodzice by wiecej na nowego nie mieli to pewnie zrobilbym tak jak mowicie ale niestety tak nie jest.

 

Weź nie wypisuj głupot o tym co to nie robiłeś.

Pytales czy sobie poradze z montazem 2 zasilaczy, wiec mialem nadzieje, ze po krotce opisze moje umiejetnosci w tym zakresie :lol2:

 

Wszystkich wypowiadajacych sie w tym topicu bardzo prosze zeby konfiguracje przez nich opisywane miescily sie w zakladanym budzecie, nie uwzglednialy sprzedawania czesci na allegro, byly poparte jakimikolwiek testami wydajnosciowymi w stosunku do konfiguracji zaproponowanej w pierwszym poscie. Komputer typowo do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie G530 a g620 i nie E7600 a E7500.

 

Ja w żadnym wypadku nie każę ci kupować G530 tylko mówię, że ma taką sama wydajność. Możesz spokojnie kupić i5 2400 + H61 + 2x4GB ddr3 + XFX Core 550W + GTX 560ti. Będzie znacznie wydajniej.

Szukaj rzeczywistych testów a porównań na ORBie. To co zostanie oddaj biednym dzieciom. Będą naprawdę szczęśliwe.

 

Nie chcesz odzyskiwać kasy z tego co jest, nie odzyskuj. Za 2100 można zbudować znacznie lepszy komp niż ten Frankensteina za absurdalne pieniądze z wykorzystaniem lga775.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-u3s3-381465/ 234zł

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-2400-3-1ghz-bx80623i52400-box-361402 700zł

2x http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462 razem 140zł

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx560-ti-1gb-gv-n560ud-1gi-411014 800zł

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ 255zł

 

Razem 2129 brutto.

 

Znacznie lepszy zestaw + dwójka dzieci z biednych rodzin uszczęśliwiona.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziales do porownania procki, ktore odbiegaja wydajnoscia "na Twoja korzysc", mysle ze wydajnosc sie pokryje.

 

Daj link do "Orba" o ktorym piszesz, bo wg futuremark moj konfig za ta kase bedzie wydajniejszy, chetnie zobacze jak wyglada porownanie w innym serwisie.

 

Nie chcesz odzyskiwać kasy z tego co jest, nie odzyskuj. Za 2100 można zbudować znacznie lepszy komp

Puki co to na podstawie znalezionego porownania pokazalem ze jednak nie, ale chetnie przeczytam jakikolwiek poparty pomiarami argument z Twojej strony. Ja chetnie zloze kompa wg waszych rad, ale jak na razie to mnie nie przekonaliscie bo dopiero w Twoim ostatnim poscie padl jakis konkret i to nie taki, ktory by mnie przekonal...

 

Edyta:

Super ale dalej daje mi to wynik w grach 4870 (Total) w porownaniu do 6000 (Total) z mojej propozycji.

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wchodził na futuremark bo widać, że wprowadza on w błąd.

Dokładnie takich cpu tam dobrać się nie da. Zresztą wskazałem to tylko po to aby wykazać, że E7600 ma zbliżoną wydajność do G530. Proponuję ci zestaw na i5 który jest znacznie wydajniejszy.

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/87?vs=363 i nie wybrałem celowo E7500 tylko E7600 nie ma tam w ofercie.

 

Test Core i5 2400 i Core i3 2100 - Sandy Bridge dla Kowalskiego | PurePC.pl e7600 będzie miał wydajność zbliżoną do phenoma II x2/x3.

Zobacz jak i5 2400 miażdży i5 660 które ma tylko dwa rdzenie Intel Core i5-2500, Core i5-2400 and Core i5-2300 CPU Review. Page 7 - X-bit labs

 

Mozesz dać linka do tego symulatora na futuremark ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Best Graphics Cards February - 2012

 

Dodajesz sobie graty do porownania przyciskiem po prawej stronie listy, ja nie dodawalem plyt glownych ale i tak wyswietlal wyniki.

 

Ja rozumiem, ze procek, ktory proponujesz jest wydajniejszy od tego, ktory proponuje ja, ale za to nadrabiam grafa. Z reszta gdybym nawet skladal Twoja konfiguracje, to pomyslalbym nad zastosowaniem 2 zasilaczy, ktore mam. Obudowa na to pozwala a z nowymi wentylatorami mysle ze nie beda glosne. Koszt wentylatora to 10zl szt a mocy starczyloby na na prawde mocna konfiguracje, ktora wylonduje w tym kompie za kolejne 6 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to co pokaże ci ta stronka wiele gier na dwóch rdzeniach jest niegrywalna lub słabo grywalna i GTX570 nie pomoże tutaj.

 

 

Edit

e7400 2240 (CPU) ---> E7600 nie widziałem.

GTX570 5940 (GPU)

 

4090 (Total)

 

Nie wiem skąd wzięło Ci się:

Wracajac do tematu, moj konfig:

2380 (CPU)

5940 (GPU)

6000 (Total)

i5-2400 6940 (CPU)

GTX 560 Ti 4680 (GPU)

4870 (Total)

 

Wynik total to kompletna ściema i nie oddaje wydajności w grach.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Nie nadrabiasz grafiką. To są marki a nie rzeczywiste odzwierciedlenie wydajności platformy w grach. Przecież ten e7600 będzie bardzo ograniczał tego gtx'a. Nie wspominam o grach, w których liczy się procesor. Wsadzasz karte za 1300zł, klient uruchomi choćby BF3 i się mocno zdziwi, że gry słabo chodzą. Za rok czasu zechce mu się wymieniać procka i będzie musiał zmieniać całą platformę. Chyba, że wtedy zaproponujesz mu q6600 z hurtowni za 1200zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ze procek, ktory proponujesz jest wydajniejszy od tego, ktory proponuje ja, ale za to nadrabiam grafa.

 

Żeby taka grafika mogła pokazać pelnię swoich możliwości musi zostać zestawiona w parze z bardzo mocnym procesorem. Z tym szrotem do którego chcesz ją wsadzić to będzie prezentować w porywach do 1/10 swojej mocy. Zestaw klausa z potencjalnie słabszą grafiką zmiażdzy Twojego szrota pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie tego drugi raz zestawiac ale nie pisalem tego zeby sciemiac tylko tak mi wyszlo.

 

Zakladajac, ze macie racje z ta wydajnoscia c2d i bedzie problem w grach, to bardzo mnie ciekawi na czym wy opieracie swoja wiedzie, bo zakladam ze nie na osobistych doswiadczeniach i pomiarach. Wiele razy slysze, ze na benchmarkach nie mozna sie opierac, wiec pytam, na czym mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat prowadze sklep/serwis komputerowy a skladaniem kompow zajmuje sie odkad pamietam :rolleyes:

Na sprzedawanie starych gratow na allegro nie mam czasu, bo wliczajac wklad pracy, ewentualne problemy i bujanie sie z tym dosyc dlugo

 

 

Jak na kogoś kto prowadzi sklep i serwis od kilku lat to się nijak kupy nie trzyma. Do tego przygważdżasz się swoim brakiem wiedzy. Interesujące.

 

Intel Core i5 2300 659,-

Gigabyte GA-H61M-DS2 182,-

Patriot DDR3 8GB 157,-

Gigabyte GeForce GTX 560 OC 624,-

XFX Core 550W 253,-

Seagate Barracuda 500GB 295,-

Samsung SH-222AB 69,-

 

Razem : 2239 zł

 

Ceny brane z Agito.pl , przy Twoich zniżkach z hurtowni możesz zejść jeszcze niżej.

 

 

 

 

Zakladajac, ze macie racje z ta wydajnoscia c2d i bedzie problem w grach, to bardzo mnie ciekawi na czym wy opieracie swoja wiedzie, bo zakladam ze nie na osobistych doswiadczeniach i pomiarach.

 

Bardzo źle zakładasz. Mam w sumie 4 platformy - dwie na dwóch różnych C2D , jedną na i3 i jedną na i7. W międzyczasie przewinęły mi się przez ręce bardzo dokładnie Quad i i5. Jeśli mówimy tylko o Intelu... Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys przelozyl najfajniejsza grafe do kazdego z kompow i zrobil pomiar w jakiejsc grze przy takiej samej ilosci pamieci ram to mysle ze moglibysmy sie czego ciekawego dowiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet to narzędzie daje inny wynik, przy E8400 jest dla cpu 2380.

Przy GTX570 total dostajemy 4200.

Rzeczywistość jest dużo bardziej brutalna dla c2d.

Opierać można się na opinii zaufanych użytkowników, którzy twierdzą np że BF3 na c2d był niegrywalny. Po wymienia cpu na c2q są zadowoleni z wydajności w tej grze. To przy kartach pokroju GTX460 lub HD5770.

Równie cenne są testy uznanych portali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys przelozyl najfajniejsza grafe do kazdego z kompow i zrobil pomiar w jakiejsc grze przy takiej samej ilosci pamieci ram to mysle ze moglibysmy sie czego ciekawego dowiedziec :)

 

Biegnę. Wszystkie wnioski napisał kaijitsu :

 

słabsze procki ograniczaja karte i w efekcie otrzymujemy mniej fps?

 

Pytałeś o ile fps i o ile procent. No to przy C2D w BF3 zagrać nie mogę na średnio-wyższych ustawieniach. Na i5/i7 z palcem w nosie.

 

Zresztą tutaj : http://www.anandtech...oduct/87?vs=363 na samym dole masz porównanie przy FarCry i5: 76fps , C2D : 39fps i to mniej więcej właśnie tak się przekłada.

 

Co więcej, i3 @ 2.1GHz w każdej grze, w każdym teście wsysa mojego C2D @ 2.8GHz. Dopiero puszczając C2D w okolice ponad 3.0GHz uzyskujemy podobną wydajność, jednak wystarczy rozkręcić i3 do 2.5GHz i C2D leży i kwiczy. i5 wciąga nosem każdego C2D, nie mówiąc o i7. :)

 

EDIT : Napisaliśmy posty w tym samym czasie, więc jedynie mój post potwierdza, że :

Opierać można się na opinii zaufanych użytkowników, którzy twierdzą np że BF3 na c2d był niegrywalny.

 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takiej konfiguracji, to co zaproponowal maciek, ale

 

Intel Core i5 2300 659,-

Gigabyte GA-H61M-DS2 182,- - cos od asusa z raid i bez wbudowanej grafy

Patriot DDR3 8GB 157,-

Gigabyte GeForce GTX 560 OC 624,-

XFX Core 550W 253,- - 2 zasilacze, ktore mam

Seagate Barracuda 500GB 295,- - 2 dyski ktore mam ale tylko do chwili az nowe potanieja

Samsung SH-222AB 69,-

 

W takim przypadku na razie zostaje boxowy wentylator. Byloby wiecej kasy na lepsza grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat asus? Najtańsza płyta asusa z raid jest za ~340zł. I dlaczego bez wbudowanej grafy? chipset H umożliwia wykorzystanie grafy w procku. Jako sprzedawca komputerów chyba powinieneś wiedzieć takie rzeczy? Ten seagate będzie szybszy niż te dwa dyski spięte w raid.

 

XFX Core 550W 253,- - 2 zasilacze, ktore mam

Co mamy przez to rozumieć?

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...