Skocz do zawartości
Rycho1971

prosze o opinie o ECS K7S5A

co Bys zrobil z ECS K7S5A  

  1. 1. co Bys zrobil z ECS K7S5A

    • a) reanimowac,
      1
    • b) pozbyc sie,
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję złożyć kilka kompów na tej płycie. Niestety co do jakości to jest tak, że losowo trafiają się egzemplarze stabilne jak skała ( może taka bardziej wapienna ) a są takie, co to włożyć można najwyżej do szuflady. Pomijając niewielkie możliwości podkręcenia czegokolwiek na tej płycie ( w końcu też nie każdy musi ) głównym mankamentej tej płytki jest karta dźwiękowa. Na 10 egzemplarzy 4 mają tą kartę strzeloną na dzień dobry i nie wiem, czemu, ale nawet jej wyłączenie w BIOSie powoduje niebieskie ekraniki pod windowsem. Przekładając procek, pamięć i grafikę z Abita czy Shuttle wynik w 3d mark jest około 10-15% niższy, więc wydajnościowo też jest taka sobie. W niektórych egzemplarzach zauważyłem problemy ze wstawaniem BIOSu po włożeniu czegokolwiek nowego do PCI. Ogólnie płyta jest fajna jeżeli ma w niej być tylko grafika i ewentualnie dźwięk (dodatkowy) i ma służyć aplikacjom biurowym (zresztą do tego zdaje się była stworzona). Moim zdaniem lepiej zainwestować w jakąś inną płytę. To taka moja skromna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam to cudo od miesiaca i nie powiem zebym byl zadowolony 

czy jest mozliwosc doprowadzenia jej do ludzi  czy tylko ja sprzedac na gieldzie

jedyną sensowną rzeczą jaką możesz z nią zrobić, to sprzedać ją i kupić porządną płytę 8)

polecam Epoxa , lub Abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt nie kupuje tego szajsu (chyba że ma szczęście i trafi na udany egzemptlarz) ja mam w firmie już ok 10 kompów z tą płytą, teraz nawet juz athlon 1,33 ghz, wczesniej były już a1000 i powiem szczerze z nikomu nie rzyczę aby musial sie opiekować tymi kompami( a ja to robie m.in./ chyba że kogos nie lubicie) Jeśli ktoś ma to niech sprzedaje... U mnie dzialy się takie rzeczy:

 

1. samoczynnie restuje sie bios

2. ciagle zwiechy

3. myszki działają "skokowo", szczególnie w pionie

4. nie działa muza

5. problemu z sieciówką

6. barzdzo czułe na pamięci no name (jedynie kingstony dzialaja w miare na tym czymś )

7. na magistrali 133 jest totalny !#%^* , czyli na athlona w ogóle sie nie nadaja , w "miarę " chodzi na duronie i najlepiej nie szybszym niż 800 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam to cudo od miesiaca...

wiec chyba masz jeszcze gwarancje - najlepiej udaj sie do sklepu gdzie kupowales i sprobuj wymienic np na Shuttle DOT-AK31-2 na KT266A (pewnie bedziesz musial doplacic jakies 100-150zl) to chyba bedzie najlepsze wyjscie

najwyzej cos posciemniasz - pomocna moze byc lista wad "kolegi" Andrz3j'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna taka w domu i to nie jest tylko wina tej plyty. D850 byl juz na paru plytkach ECS (kt133 x 2 i K7s5a) i zachowywal sie podobnie tzn zwis na filmach. Dopiero najnowszy bios na K7S5A dal rade i plytka dziala stabilnie. Co do reklamacji: plyta sprawna (wsadzaja innego durona i dziala super), procek tez (wsadzaja w cos innego nic ECSshit i dziala super) a z ecs-em dziala roznie. U mnie akurat byla wina procka (trafil sie jakis slabszy ezemplarz). Ogolnie duron + ecs (athlon+ecs) to komplet dla prawdziwych twardzieli :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak upgrjdowałem Bios na nieoficjalny i chcę wymienić płytę w sklepie to będą się czepiać?

Jeżeli płyta działa i jest taka możliwość wymiany, to raczej wątpię żeby się czepiali, bo razczej nikt nie spisuje wersji biosu - a mogę się założyć, że 60% sprzedawców nawet nie wie, że bios można zmieniać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mowa o tej płycie, to ciekawe jak sprawuje się inna podobna płytka, na tym samym chipie i podobnej scenie, a mianowicie Mercury KOB735SFX ?

O ile można jeszcze trafić ECS stabilnego ( o tyle o ile takie coś jest w stanie) to z Merkury wogóle mi się to jeszcze nie zdażyło. Ostatni z jakim miałem do czynienia u znajomego np. na jednym pci spalił 3 modemy po kolei...i nie pytajcie jak i dlaczego, bo tego nawet serwis nie wiedział ( im też załatwiło modem;) ...ale to juz skrajny przypadek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie do ECSK7S5A, posiadam ta plyte 2 razy w ciagu 3 miesiecy mi sie zawiesil sytem w tym raz z mojej winy procek to Duron 1200 Morgan pracuje na FSB 112/112 nie oficialny bios praca stabilna i nic sie nie kopie wiec nie wiem co sie u was dzieje :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Co to jest ACPI???Gdize to można wyłączyć i co daje wyłaczenie tego ACPI??

2. Ten ecs w miarę chodzi na magistrali 100 mhz(durak) na 133mhz (athlon ) totalny schit. A poza tym to zależy od egzemptlarza, na 10 2 chodzą stabilnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oszczedzanie energii i te inne shity w stylu power menagement(blablabla), a co do stabilności przy 133 to nie wiem bo mam D1000@1133, ale pewnie to wina kiepskich pamieci, bo u kumpla na DDR (nie wiem dokładnie jakich, ale firmowki) XP pocina spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te K7S5A z Lan-em, chodzi stabilnie, a jak sie zwiesi to prawdopodobnie z mojej winy :lol:

Krecic tym za bardzo nie mozna, ale przeciez nie kazdy chce sie w to bawic.

U siebie wylaczylem dzwiek i lan na plycie, korzystam z osobnych kart, mam tez na tym nagrywarke i wszystko chodzi OK, wiec nie narzekam :)

LEE_SHY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ECS K7S5A to plyta ta faktycznie nie yest zbyt udana ...

... czeste zaviechy i samoczynne resetowanie biosu to obyavy z jakimi sam osobiscie sie spotkalem ...

... dlatego tez plyte odrazu wymienilem na ... ECS'a : ) ...

... ale tym razem na KT266A, czyli ECS K7VTA3-A i yestem z tey plyty BARDZO zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zagorzali przeciwnicy płyt ECS ( zwłaszcza K7S5A ) !!! Albo ja jestem w czepku rodzony ( znajomi tego nie potwierdzaja ) albo sa wśród Was pechowcy po prostu. W/w płytkę posiadam od prawie 3 miesięcy. Chodzi z Athlonem XP 1700+ , na 133 Mhz i przy tym na starych Sdramach ( no name z reszta ) - nie mam najmniejszych zastrzeżen ( raz tylko zresetował się - przy odpalaniu - CMOS, ale co to za problem ? ). Prawda - jeśli chodzi o podkręcanie, to zero możliwości. Nie każdemu to jednak potrzebne, a poza tym, co tu kręcic, jak się ma Atlohna 1700+. Jasne, że nie jest to płyta dla overclockerów. Ale - na Boga - chłopaki, nie piszcie, że ta płyta to wielkie G..., bo to po prostu nieprawda. Nie każdy ma pier...ca na punkcie podkręcania itp. ( piszę tak, choc sam się w to bawiłem na Abicie ) - dla takich ludzi ( z niewielka ilościa kasy ) spokojnie poleciłbym Ecs. ( jasna dusza, ale się napisałem ?! ). Pozdrowiam wszystkich. Hawk !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropuch jestem za a nawet przeciw :wink:

Mam prawie taki sam konfing jak ty tylko ze Athlon 1Ghz. Mam ta plyte od 4 miesiacy i nie mialem z nia problemow. Fakt ze na poczatku byly problemy ze sie nie uruchamiala ale to byla wina tego ze ktorys z lutow na ktoryms z PCI albo na AGP dotykal obudowy. Wystarczylo podlozyc gabke (z opakowania) i dziala OK.

Co do podkrecania to jak widac w konfigu jest to mozliwe. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i głu[io zabrzmi ale wy maci po jednym kompie a ja w pracy opiekuję się 10 kompami athlon 1 GHz, z 512 mb ramu, ECS k7s5a, GF mx 400 tv-out i można powiedzieć,że tylko 2 z 10 chodzą jako tako. ECSa płyty są chyba niedokładnie robione i niektóre egzemptlarze zdarzają się działać ok na 133 fsb , ale w większości przypadków (80 %) na fsb 133 wszytsko się sypie. Poza tym nie wiem kto wam wcisnol taki konfig athlon xp 1700 i ten G.... ECS. toż to zakrawa na ................. To tak jakby silnik od porsche wstaawić do trabanta. Też będzie zapieprzał do przodu a w jaki sposób on to będzie robil, sprawdź swoje wyniki na tym XP 1700 i porówanaj z wynikami na innych płytach , to zobaczysz co znaczy mieć dobrą płyte główna a co płyte firmy ECS.

 

Sorry ale ale jestem troche wkurzony na ludzi,. którzy robią takie konfigi, przez to mam kupe roboty te ECS zdarza się że 3 sztuki wysyłam tygodniowo do serwisu i to stale te same, juz nawet płyty główne wymieniaja, procesory, pamięci a to dalej się je#$^&.....

 

 

Na dobre (czyt. wyjątkowe egzemptlarze) trafiliście. Np. na nowym takim (po wymianie praktycznie wszystkiego) przy zaawansowanych pracach w autocadzie wyskakują błedy zapisu do pamięcię, itp. cały system od nowa instalowany, orginalne oprogramowanie !!!!! a tu dalej du....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... sprawdź swoje wyniki na tym XP 1700 i porówanaj z wynikami na innych płytach , to zobaczysz co znaczy mieć dobrą płyte główna a co płyte firmy ECS .......

ANDRZEJ ... co Ty mash do plyt ECS ? mam jush 4 plyte tey firmy i tylko z K7S5A mialem problemy ...

... reshta plyt dzialala [ i dziala ] bardzo dobrze ! ...

... po co mam wydawac kase na ABiTa albo inne drogie plyty, jak ECS K7VTA3-A dziala praktycznie identycznie ? [moze 5% roznicy w wydaynosci - ale raczey nawet tyle niebardzo ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dopłacić te pareę groszy i qpic ak31 rev3.1 stabilna jak skała kręcić sie da, wydajnośc dobra a jedyny minus to slaby went na mostku i ciut niskawy zakres podnoszenia napięcia

a zresztą mam niemiłe wspomnienia z paroma ecs'ami i nie moge o niech nic poqwoiedzieć dobrego poza tym że jak się trafi dobra sztuka to pracuje stabilnie w zestawie minimum czyli grafika + modem i nic więcej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie lepiej dołożyć troszkę grosza do AK 31..

 

Jeśli chodzi o ECS to miałem juz ECS p6bat na celku i po 14 dniach wymieniłem na zwykłego Acorpa 6bx81 . na tamtym ecs nie mozna było nawet windy zinstalować.... na czystym sformatowanym HDD ...

Uważam że najgorsze dwa egzemptlarze ECS to P6BAT i K7S5A (zalezy na jaki egzemptlarz się trafi). O niebo lepszy jest K7VZA.. Po prostu miałem wiele problemów konkretnie z tymi płytami, nie miałem i nie mam żadnych problemów np. z Soltekiem 75 kav , czy MSI 6380... Poza tym nie pracuję na jednym egzeptlarzu K7S5A tylko "opiekuję " się 10 takimi kompami ( czy nawet uz 11, bo znowu to badziewie przywieźli) ..

 

 

 

A poza tym dziwię się " overclockerom" i dyskutantom tego forum , że niby tacy overclockerzy (nie obrażając co poniektórych) a kupują ECS?? ("overclockerzy opowiadacze" na papierze). Przecierz na tych płytach za bardzo sobie nie @... Wolę dodać kilka zlotych i mieć swietyspokuj.

 

Poza tym wydajnośc na wspomnianym wcześniej Acorpie w orównaniu do ECS P6bat wzrosła od 10-30% 8O . A pza tym był stabilny jak skała , czego nie moge powiedzieć o produktach ECS. (chyba że ktoś jest w czepu urodzony i trafi na dobry egzemptlarz, lub urzywa kompa tylko do pisania tekstow w Wordzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS pod celka chodza oki (zawsze znajda sie jakies egzemplarze niedzialajace poprawnie i to nawet asusowi sie zdarza)

natomiast co do ecs pod durona to loteria, traficie dobrze - cieszcie sie. Traficie zle bedziecie sie bujac z nia dlugo (wymieniac itp).

Co do overclockerow, mialem abita BX133 RAID (plytka jak najbardziej overclockerska) ale padl i teraz wole miec ecsita za 240 zl na sis635 i miec kompa niz zbierac na kolejna overclockerska plytke i nie miec kompa, zgodzicie sie ?

ps. dobra plyta to taka, ktorej wiekszosc egzeplarzy dziala poprawnie

-----------------------------------------------------------------------------------

life is cruel abit is dying too.....

C1.1T ECS P6S5AT live 2x40GB itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...