Skocz do zawartości
mhm

Macbook z usb 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Który model wybrac, zeby moc korzystac z USB 3.0

thunderbolt podobno obsluguje ten standard, ale przejsciowek nie widac nigdzie.

 

szukam jak najtanszego macbooka, ale konieznie z usb 3.0 do dysku zew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model wybrac, zeby moc korzystac z USB 3.0

thunderbolt podobno obsluguje ten standard, ale przejsciowek nie widac nigdzie.

 

szukam jak najtanszego macbooka, ale konieznie z usb 3.0 do dysku zew.

 

Hej, nie wiem jak radzisz sobie z angielskim ale zerknij na tę stronę:

USB 3.0 for Macbook pro? Isn't it 2012?: Apple Support Communities

 

Jest tam dość obszerna dyskusja na temat 3.0 a jak zerkniesz na stronę appla to MBP niestety wciąż mają usb 2.0.... oni po prostu wiedzą "swoje" i uznali że 3.0 jest "be" i dlatego wdrożyli thunderbolt.

 

Jeśli zastanawiasz się nad dyskiem do archiwizacji to rozważ też Firewire :) (Ja używam na 2.0 i nie narzekam, ale fakt że nie działa to z prędkością oszałamiającą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple wybrało ThunderBolt'a jako nowy superszybki interfejs. Możliwe, że tegoroczne modele będą miały USB 3.0 choć to raczej życzenia niż realna plotka.

Na chwilę obecną musiałbyś skorzystać z rozwiązań firmy LaCie która sprzedaje dyski zewnętrzne z interfejsem TB.

 

 

Siriland nie opowiadaj głupot, bo wybór bardziej przyszłościowego TB miał również związek z możliwością zastąpienia Display Portu i możliwości jakie oferuje.

To nie było uznanie, że USB 3.0 jest 'be' - po prostu uznali, że TB bardziej spełnia założenia i wymagania firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siriland nie opowiadaj głupot, bo wybór bardziej przyszłościowego TB miał również związek z możliwością zastąpienia Display Portu i możliwości jakie oferuje.

To nie było uznanie, że USB 3.0 jest 'be' - po prostu uznali, że TB bardziej spełnia założenia i wymagania firmy.

 

Powiedzenie "be' miało charakter humorystyczny, nie widzę abym rozminął się z prawdą. TB jest 2x szybsze i niewątpliwie bardziej przyszłościowe ale nie zmienia to faktu że 90% rynku korzysta z usb 3.0. Ot polityka Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jako pierwi rezygnowali z dyskietek też mówiono, że są szaleni. Pierwszy MBA nie miał napędu i wszyscy zgodnie krzyczeli, że jest to półprodukt bez podstawowej funkcjonalności. Obecnie najmodniejszymi laptopami (które Intel ostro promuje) są ultrabooki. I co? One napędu również nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jako pierwi rezygnowali z dyskietek też mówiono, że są szaleni. Pierwszy MBA nie miał napędu i wszyscy zgodnie krzyczeli, że jest to półprodukt bez podstawowej funkcjonalności. Obecnie najmodniejszymi laptopami (które Intel ostro promuje) są ultrabooki. I co? One napędu również nie mają.

 

Ale do czego bijesz? :) Bo ja jestem szczęśliwym posiadaczem MBP i uważam że ich sprzęt jest bezkonkurecyjny, ale niszowe rozwiązania nastręczają czasem problemów - patrz TB, jako pierwsi brak napędu czy Mini DisplayPort (który niestety dla wszystkiego wymaga przejściówek).

Nie spamujmy już w temacie - da się mieć dysk na USB 3.0 i to jest co się liczy dla autora tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano do tego, że stwierdzenie 'ot polityka apple' w połączeniu z 'oni wiedzą swoje' miało bardzo negatywny wydźwięk i czułem się zobowiązany skonfrontować nieprzychylną opinię. Ot dyskusja między dwoma posiadaczami Macintoshów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano do tego, że stwierdzenie 'ot polityka apple' w połączeniu z 'oni wiedzą swoje' miało bardzo negatywny wydźwięk i czułem się zobowiązany skonfrontować nieprzychylną opinię. Ot dyskusja między dwoma posiadaczami Macintoshów.

 

Bo polityka ma niestety swoje wady :( Muszę sobie dodać stopkę na jakim sprzęcie urzęduję, żeby było wiadomo od razu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...