Skocz do zawartości
Zakatek

Bluray 3D problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu zakupiłem nowego laptopa dokładnie Samsunga RF711 z i7 i blueray. Kupiłem go z tym napędem z myślą o odtworzeniu bluray i bluray 3d, gdyż w końcu muszę wypróbować dobrodziejstwa tego standardu, gdyż telewizor stoi i się marnuje ;) Tak więc wczoraj wypożyczyłem sobie film w 3D i jakie było moje zdziwienie, kiedy za nic w świecie nie mogłem go uruchomić. WinDVD pisze coś o nieaktualnych sterownikach urządzenia wyświetlającego, a PowerDVD 10 po włożeniu płyty prosi o aktualizację, którą kończy sukcesem i tyle tak w kółko chce się aktualizować.

Zdesperowany programem DVDFab utworzyłem kopię zapasową miniso płyty. Po zamontowaniu PowerDVD krzyczy iż mój Bluray player is not support 3D ;x Poczytałem trochę, ale wszędzie piszą o stacjonarnych napędach bluray 3d kina domowego, bez którego nie da się obejść (zwykłe bluray ponoć nie wspiera 3D.

Zastanawia mnie to iż mimo że mam niby zwykłe bluray w lapku (szukałem na allegro i nie ma czegoś takiego jak bluray 3d do lapka), a film jest wykrywalny, ba kopiując go miałem podgląd więc jednak się da?

 

Oczywiście nie mam zamiaru oglądać filmów na ekranie komputera. Podłaczam go poprzez hdmi do mojego telewizora poprzez dedykowane w nim wejście 3D (Samsung PS63C700). Czy powinienem sobie odpuścić i zacząć się rozglądać za stacjonarnym odtwarzaczem bluray 3D, czy jedanak wina stoi po stronie oprogramowania? Wczoraj spędziłem nad tym prawie cały dzień i mam już dosyć - dlatego założyłem temat.

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być nie napęd, ale gniazdo HDMI w Twoim lapku. HD 3D wymaga gniazda HDMI 1.4 (w tej wersji wprowadzono obsługę rozdziałki 4K, zwrotny kanał audio, ethernet oraz właśnie 3D). Sprawdź, jakie masz gniazdo a wszystko się wtedy powinno wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie wiem jak sprawdzić jakie złącze ma ów laptop, gdyż wszędzie piszą jedynie gniazdo HDMI ;) Zgrałem ten film (full bluray 3d) do formatu miniso i Power DVD bootuje (co w przypadku wczytywania z dysku nie było możliwe) jednak od razu pojawia się komunikat iż mój odtwarzacz nie wspiera bluray 3d. Tak więc zgrałem film ponownie do formatu mkv z zachowaniem pełnej rozdzielczości 4k (zajmuje prawie tyle co full bd wiec kompresja jest minimalna) i film działa na telewizorze - jednak muszę pozbyć się jeszcze ogromnych pasków ale to jest już mój błąd gdyż nie odznaczyłem opcję ich usunięcia).

 

Dziś muszę oddać film, jednakże mam jego kupie zapasową więc mam na czym pracować ;) Wypożyczę dziś film po prostu bluray i zobaczę czy z takim sobie poradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze czy Twój PowerDVD jest w wersji Ultra, bo ona tyko (z 3 dostępnych: normal, delux i ultra) posiada obsługę bluray?

Drugi question to jaką kartę w tym lapku masz? Przyczyną może być nie przełączenie wyświetlania na drugi ekran w odpowiedniej zakładce oprogramowania sterującego ustawieniami wyświetlanego obrazu w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...