Skocz do zawartości
niko2003

Płyta 1155, obudowa plus cały zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam płyty głównej pod socket intela 1155. Wymagania: wewnętrzny port USB 3.0 plus do tego obudowa z zewnętrznym (najlepiej jeden) portem na ubudowie usb 3.0. Czy do portu USB 3.0 włoże wtyczkę 2.0?

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez shaker_0101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz OC czy nie ?

 

Masz już procek ?

 

Bez OC to albo Asrock H61M/U3S3 za ~ 230 zł albo ASrock H61 iCafe za ~ 280 zł .

 

Do OC ( wskazany jakiś I5 ) najtańsza opcja to Asrock P67 Pro za ~340 zł .

 

Co do budy to SilentiumPC Brutus 430 Pure Black - 164 zł .

 

Ceny z techplanet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sobie porozmawialiście.

SilentiumPC / Brutus 430 Pure Black (BT-430) ma usb3.0 na froncie, nie ma natomiast możliwości wyprowadzenia usb3.0 z płyta wspomnianych w poscie #2.

 

Polecam płytę na chipie B75, większość jak nie wszystkie mają odpowiednie złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na chipsecie B75? A to jest jakiś nowy chipset?

 

Dzięki za pomoc.

 

=============

 

Ok złożyłem cały zestaw

 

http://www.morele.net/inventory/info/T6G4Fp/

 

Nie wiem jednak jaki monitor (nie mam przekonania do TN) i jaka karta graficzna. Szczerze powiedziawszy nie gram w najnowsze gry, raczej coś starszego (typu Stalker, NBA).

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, zmień chłodzenie i pamięć, nie ma sensu kupować chłodzenie za 140 zł do procesora bez możliwości OC, tak samo z RAMami 2x2GB za 100 zł, które są kompletnie nieopłacalne. Poza tym obudowę lepiej zmień na Zalman Z9 Plus / SilentiumPC Gladius 800 Pure Black, ten Cyclone pewnie nie poraża jakością wykonania, delikatnie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, zmień chłodzenie i pamięć, nie ma sensu kupować chłodzenie za 140 zł do procesora bez możliwości OC, tak samo z RAMami 2x2GB za 100 zł, które są kompletnie nieopłacalne. Poza tym obudowę lepiej zmień na Zalman Z9 Plus / SilentiumPC Gladius 800 Pure Black, ten Cyclone pewnie nie poraża jakością wykonania, delikatnie mówiąc.

 

Różnica w ramach jest zbyt mała. Co do obudów dzięki za inspirację, bo są naprawdę kozackie, ale nie ma w nich na froncie USB 3.0, a już płytę pod to wziąłem. Chyba, że znalazłaby się jakaś 3,5'' zatoka, która ma 3.0. Znacie coś takiego? Wziąłem takie chłodzenie, bo chodzi mi przede wszystkim o ciszę, a jak ten TT się sprawdzi to czemu nie.

 

 

update

znalazłem taki panel na przód z USB 3.0

http://www.morele.net/unitek-y-3901-panel-3-5-2-x-usb-3-0-y-3901-432234 czyli rozważe twoje propozycje co do obudowy BlackMachine. Dzięki.

Edytowane przez shaker_0101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w ramach jest zbyt mała.

 

Problem w tym, że biorąc 2x2GB już na starcie masz 2 sloty na RAM zajęte, większej wydajności to nie daje, a będzie ograniczać nieco przyszłą rozbudowę i trudniej będzie to sprzedać niż 1x4GB. Co do obudowy, to faktycznie Zalman Z9 Plus nie ma 2x USB 3.0 froncie, lecz łącznie 4x USB 2.0, mój błąd. Jeśli nie chcesz bawić się w dodatkowe panele (i koszty), to warto jeszcze rozważyć wspomnianego wcześniej SPC Brutus 430, ostatnio trochę potaniał do ~160-170 zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem się zapytać, bo jestem użytkownikiem pure dawnej daty i wyszedłem z obiegu - chciałem pamięć 2x coś tam, bo myślałem o DUAL CHANNEL, ale chyba już nie ma czegoś takiego w tych nowych płytach i prockach? Czyli lepiej i efektywniej kupić - mniejszy pobór prądu - w jednej kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...