Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Zestaw pod FXS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Prosze o pomoc w złożeniu zestawu pod FSX. Komputer musi być wyposarzony w ssd, 4 lub 8 wątkowy procesor, 8 lub 16gb ramu, kartę AMD z obsługa 3-5 monitorów. Obudowa musi być w miarę ładna, dobrze chłodzona ale przy tym cicha, mile widziany beznarzędowiowy montarz podzespołów oraz system zarządzania kablami, zasilacz na dole.

 

Wymyśliłem coś takiego:

 

i5 2500k lub i7 2600k z racji że gra potrafi wykorzystać 8 wątków.

AsRock p67 pro 3 lub coś lepszego ale z AsRocka.

4 razy 4gb ramu ddr3 1333mhz 1,5v np. GoodRam. (chcę wyłączyć plik stronnictwa)

dysk ssd samsung 830 128GB lub 256GB.

Chłodzenie Thermaltake contac 29

karta graficzna no właśnie która? Czym one się różnią? http://www.agito.pl/podzespoly-pc/karty-graficzne/amd/asus/amd-hd6850/84,246-1610,1-8849,248-485338.html

Obudowa?? Chciałbym w niej zamontować 2 razy 140mm BQ silent wings może ta? http://www.agito.pl/obudowa-fractal-design-define-r3-black-pearl-usb-3-0-91-527303.html?cid=220&attr=1-466316

Zasilacz jest BQ pure power 430W jeśli uważacie, że jest zbyt słaby można wymienić.

 

budrzet nieograniczony ale z rozsądkiem. O czymś zapomniałem? Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Dołączona grafika

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wykorzystasz tak ogromnej mocy w FSX. To co masz w sygnaturce spokojnie wystarczy. A jak chcesz super wydajność graficzną to polecam Ci MSI Radeon 7950 TwinFrozr III.

 

Edit.

Jeśli chodzi o SSD to najlepszym wyborem będzie wg mnie Samsung 830, a pojemność to twój wybór.

Edytowane przez mikas34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

To nie jest komputer dla mnie:) Podczas grania w FSX na moim konfigu przy procku na 4,9ghz i grze uruchomionej w oknie z otwartm menadżerem zadań użycie prcesora wynosi 100% na wszystkich rdzeniach... no czasem na chwilę jest mniej ale nigdy nie spada poniżej 70%. Do tej gry wystarczy karta za 500zł więc moje pytanie jaka? Tak to wygląda u mnie..

post-174386-0-51350600-1333445860_thumb.jpg

 

jeśli miałbym brać i7 2600k to płyta przydałaby się troche lepsza co sądzicie o tej? http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-p67-extreme4-gen3-79-494539.html?attr=1-17813,264-488572,938-488574

 

a do i5 2500k wystarczy AsRock p67 pro 3

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby brać Ex4 Gen3 chyba że kolega planuje CF/SLI albo tandem ATI do grafiki i NV do fizyki lub potrzebuje więcej jak 2 gniazda SATA III .

 

W przeciwnym razie wystarczy wersja Pro3 .

 

Co do karty - można rozważyć kupno HD7770 - kosztuje podobnie , jest tak samo szybka i sporo chłodniejsza od HD6850 .

 

Co do Asus HD6850 DCU - wersja V2 ma lekko poprawione chłodzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ok dzięki za odpowiedź. Obudowę wybrałem taką klik zamierzam wywalić z niej te terkoczące wentylatory i umieścić tam BeeQuiet silent wings w takiej konfiguracji:

2 x 120mm z przodu, 1 x 120mm z tyłu, 1 x 140mm na górze. Czy to dobry pomysł? Może do tego jakiś regulator obrotów?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler obrotów na 3 wentyle masz już w zestawie, więc jak się je skręcić do minimum to będzie cisza, szczególnie, że to wyciszona buda.

 

 

HD7770 - kosztuje podobnie , jest tak samo szybka i sporo chłodniejsza od HD6850

 

Jest 5-10% wolniejsza, 10C chłodniejsza, bierze 30W mniej w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

do hd 6850 jest gra na której mi bardzo zalerzy czyli BF3 :) kontroler znajduję się w nieporęcznym miejscu wolałbym żeby znajdował się w zatoce 5.25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Dobra części zamówione lecz nie zamówiłem zasilacza ponieważ mam taki Cooling.pl : be quiet Pure Power L7 430W 80+ [bQT056] - 215.00PLN

I teraz pytanie.. Płyta główna posiada zasilanie procesora 8pin a zasilacz ma wtyczkę P4 4pin czy to wystarczy? Konfig wygląda tak

Asrock p67 pro3 + i5 2500k..

edit:

zamówiłem ten http://www.agito.pl/zasilacz-bequiet-straight-power-e9-400w-bn190-221-556653.html?attr=1-375227

ma wtyczkę zasilania P8 dwa razy 4pin czyli jest ok?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz podłączać 8pin - wystarczą 4

 

ten zasilacz jest słaby jak za taką cenę ...

ten twój obecny 430W ma 360W na 2 liniach, ten droższy 384W na 3liniach - biorąc pod uwage że nie wykorzystasz w pełni każdej linii to będzie on gorszy. Dopłacasz tylko do sprawności 93%.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ale ma sprawoność wynoszącą 93% a tamten miał 80:) w dodatku ma kable w oplocie i lepszy większy wentylator.. zamówiłem też kartę hd6850 gigabyta Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

mam nadzieję że będzie cicha co o niej sądzicie?

a to nie jest tak, że jeśli mocno obciązona jest tylko jedna linia 12v to moc przechodzi z pozostałych nie używanych? czy każda ma określoną wartość prądową? Ale chyba wystarczy z zapasem do i5 2500k i hd6850?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

a jaki proponujesz kupić ale z beequiet?

Ma być to zasilacz cichy koniecznie długie kable w oplocie i wtyczka P8. Zaraz musze złożyć zamówienie prosze o podpowiedź.

I ze sklepu agito.pl

Proszę mi podpowiedzieć jaki kupić zasilacz mam mało czasumusze do 11 podać. może coś z ocz? ale nie wiem jak z głośnością

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

dobrze to zamówię tego Bq dzieki za pomoc.

Obawiam się tylko, że może być głosny bo kiedyś czytałem recencje wersji 580W modu to pisali że głośny był.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...