Skocz do zawartości
slawek4129

HP Compaq 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was pytanie - prośbę o pomoc, a mianowicie:

--> Laptop: HP Compaq 6715b

--> SO: Windows 7 Ultimate 32bit

Problem:

Wiadomo lub nie - sterowniki do laptopa nie są dodawane - należy się w nie samemu zaopatrzyć - tak też zrobiłem, ze strony producenta, pod Windows 7 Ultimate 32 bit - i wszystko zainstalowałem. Ale pojawiły się 2 problemy:

1) Na początku przy kilku restartach - działał mi czytnik linii papilarnych - teraz, przesuwając palcem - 0 reakcji

2) Przycisk od WLAN/Bluetooth - działa, ponieważ drugi komponent uruchamia się bezproblemowo (Bluetooth), gorzej z tym drugim - Wi-Fi - w ogóle nie ma "odzewu", a w menedżerze jest napisane:

"Urządzenie zostało wyłączone w menedżerze urządzeń" - wszedłem tam i:

a) Jesli od Wi-FI jest "Broadcom NetXrteme" - to jest włączony

b) Jeśli nie (a chyba nie) - bo na Windows XP miałem jeszcze coś a'la "802.11g xxxxx" to tego tu w ogóle nie ma - a sterowniki, tak jak napisałem we wstępie" instalowałem od producenta. Dodam że na Xpku (miałem go wcześniej) Wi-Fi działało na zasadzie raz tak, raz nie - a potem (czyli od 2 miesięcy w ogóle) - może raz "załapało" - nie wiem czego to jest wina.

W BIOSie LAN/WLAN - są włączone (również Fingerprint).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź/pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem z Liniami Papilarnymi rozwiązany - Odinstalowałem stare i Windows sam pobrał nowe, jednak dalej problem jest z WiFi - nie wykrywa go, ani Windows, ani Menedżer urządzeń - a sterowniki są.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź/pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Problem z siecią bezprzewodową może być spowodowany włączoną w BIOS'ie opcją LAN/WLAN Switching - kiedy jesteś podpięty po kablu WiFi się wyłącza i vice versa. Sprawdź to, jeśli jest włączone to wyłącz.

 

Sterowniki do Wifi możesz ściągnąć stąd

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=pl&cc=pl&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3368540&prodNameId=3356624&swEnvOID=4055&swLang=30&mode=2&taskId=135&swItem=ob-78054-1

 

Ewentualnie sprawdziłbym też styki w karcie, wyjmij, przedmuchaj/wyczyść i włóż kartę ponownie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię martwić ale padnięta wi-fi bywa też objawem uwalonego mostka. Reballing lub wymiana do zrobienia i koszta spore. Ale wyklucz najpierw sprawy softwarowe. I spróbuj dorwać wi-fi z innego HP (te pieroństwa potrafią wywalać w biosie error jeśli wstawisz "niekompatybilną" kartę). Jeżeli innej też nie będzie widział nawet na świeżym systemie to masz chipset do robienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi. Teraz:

1) W BIOSie wyłączyłem LAN i Windows dalej nie wykrywa

2) Zauważyłem (i chyba dotyczy to karty Wifi), że po naciśnięciu Quick Launch Button wyskakuje taki komunikat (kiedy laptop jest podłączony do zasilania, gdy idzie na samej baterii karta sieciowa jest w ogóle niewidoczna):

"W celu uzyskania większej wydajności podłącz zasilacz sieciowy o większej mocy".

3) Nie mam niestety WiFi od innego Hp'ka - ale fakt, mostek może (i chyba jest) być uszkodzony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...