Skocz do zawartości
Dudys

Karta graficzna dla C2Q Q8300 - GTX560ti?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić nową karte graficzną. Mam na oku taką: nVidia GeForce GTX 560 Ti 1 GB

 

Mój komputer teraz to:

Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz

Karta graficzna: GeForce GT 220

ram: 2x 2GB GoodRam

zasilacz: 500W Noname model: #2401 LPK12-30 2*SATA (chyba wymienie przed nową kartą graf. możecie też jakieś mi polecić)

 

I moje pytanie to czy jest wogóle sens kupować lepszą karte graficzną do tego komputera? Czy będzię widać jakąś róznice? Gry będą dużo lepiej chodzić?

 

Kiedyś jeszcze będę miał zamiar kupić nową płyte główną i procesor ale narazie nie ma kasy więc chociaż tą karte bym wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem tej grafy co masz wzrost będzie duży. Proc nie najlepszy, ale po delikatnym OC powinno być ok.

Zasilacz do wymiany na pewno - na forum są tematy o wyborze zasilacza, warto poczytać ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatne OC , powiedział bym bardziej że potrzebne jest dość mocne OC aby procek ogarnął GTX560Ti .

 

Q6600 mocno podkręcony dopiero nie hamuje GTX-a , a ten Q8300 jest sporo słabszy .

 

Kupił bum HD6850/HD6870 i kręcił procka .

 

A zasilacz to może być XFX Core 450W .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... faktycznie ten Radeon HD 6870 jest dużo tańszy bo prawie o 200zł jak patrzyłem po cenach, a parametry ma bardzo podobne. Teraz się jeszcze będę zastanawiać nad tym Radeonem ;]

Ale nie za bardzo się znam patrzyłem tylko po opisie i cyferkach w parametrach ;p więc mam pytanie do doświadczonych. Duża różnica między tymi dwoma grafami czy te 200zł płaci się tylko za napis GeForce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym hamowaniem kart przez procesor, pamiętajcie że to nie jest tak, że od pewnego poziomu lepsza karta już nic nie daje. To działa tak, że od pewnego poziomu wydajności karta nie rozwija w pełni skrzydeł, ale ciągle poprawia wydajność (tylko tam o x% mniej gdyby siedziała na mocniejszym procu). Czasem i tak ten zysk wydajnościowy jest warty, bo za tą samą kasę, po wymianie procesora i kupnie tańszej karty, będziemy mieli gorszą wydajność. To sprawia że teoretycznie opłacalne są całkiem mocne karty do takiego komputera.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykręcisz CPU Q8300 do ok. 3.3GHz to możesz zacząć myśleć o HD6850 , jak uda ci się OC-nąć do ok. 3.8Ghz to możesz brać HD6870:

 

Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX

 

XFX Radeon HD 6870 Dual Heatpipe 1GB DDR5 PCI-E BOX

 

Gigabyte Radeon HD 6870 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX

 

 

PSU:

Zasilacz OCZ ZS 550W SLI135mm , 80+ Bronze

 

Zasilacz XFX Core 450W 80+

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym hamowaniem kart przez procesor, pamiętajcie że to nie jest tak, że od pewnego poziomu lepsza karta już nic nie daje. To działa tak, że od pewnego poziomu wydajności karta nie rozwija w pełni skrzydeł, ale ciągle poprawia wydajność (tylko tam o x% mniej gdyby siedziała na mocniejszym procu). Czasem i tak ten zysk wydajnościowy jest warty, bo za tą samą kasę, po wymianie procesora i kupnie tańszej karty, będziemy mieli gorszą wydajność. To sprawia że teoretycznie opłacalne są całkiem mocne karty do takiego komputera.

 

Mam Q8400 i 560ti OC,

nfs shift2:

-q8400def 20-80fps

-q8400@3,6ghz 70-80fps.

Prawie w kązdej grze jest podobnie, w wiedzminie 2 bez tych 3,6ghz nie da sie grąć(all max, uber off, fhd).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz wdg. techpowerup gdyby przyjrzec sie wykresom dotyczacym zaleznosci "wydajnosc-oplacalnosc zakupu" 6870 w popularnej rozdzielczosci fullhd zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Kliknij tutaj i sam sie przekonaj. Dlatego ja, czekajac na 2 rdzeniowe karty zdecydowalem sie na 6870 od xfx, i moge smialo polecic ja kazdemu. Dla przykladu Battlefield3 multi w 1080p ( ustawienia high mierzone kilkukrotnie frapsem:

Frames-106044

Time-2095250(ms)

Min-35fps

Max-118fps

Avg-50.612fps

 

Mam Q8400 i 560ti OC,

nfs shift2:

-q8400def 20-80fps

-q8400@3,6ghz 70-80fps.

Prawie w kązdej grze jest podobnie, w wiedzminie 2 bez tych 3,6ghz nie da sie grąć(all max, uber off, fhd).

 

I to jest dobre info-podane z przykladem, Duzy plus Edytowane przez hoko
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam q8300 @ 3.4GHz do tego gtx 460, 90% gier chodzi na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości 1680x1050. Jedynie trzeba z ustawieniami zjechać w bf3 oraz metro 2033, przynajmniej w tych produkcjach, w które miałem okazję zagrać. Także możesz śmiało brać HD6850 lub HD6870.

 

Edit: literówki :oops:

Edytowane przez czeku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...