Skocz do zawartości
CrazyJohn

GPU do e6300 + 4GB + ep35-ds3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dobraniem karty graficznej do zestawu:

E6300@2.2Ghz 24/7 + 4 GB RAM + Gigabyte EP35-DS3

 

O ile potrafie sobie posortowac karty graficzne wzgledem wydajnosci i ceny o tyle nie wiem gdzie zaczyna sie granica przy ktorej moj CPU+MB beda zwalniac karte graficzna. Krotko mowiac szukam najlepszej, rozsadnej karty.

 

PSU mam porzadne, reszta zestawu tez jest ok. Wiatrak na GPU bede zmienial, lubie cisze, wiec interesuje mnie w miare referencyjna konstrukcja z 2xDVI.

Bede wdzieczny za pomysly gdzie moge sprawdzic co warto wsadzic do tego zestawu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj budżet.

Dokupywanie Chłodzenia sie nie opłaca.

 

Procesor raczej będziesz musiał wymienić, sprzedaj go za 100zł i kup Q6600 za <300. Ewentualnie cała platforma do wymiany.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup to: http://www.morele.net/gigabyte-ati-radeon-hd6770-1gb-gv-r677sl-1gd-411922/

 

 

Kupno niskiej klasy karty graficznej i zmiana chłodzenia na niej mija się z celem. Kupno mocniejszej grafiki do twojego komputera też. Więc albo tamta pasywna 6770 albo nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie na GPU mam. To nie ta kwestia.

Doplacanie 200zl do CPU c2d sie nie oplaca, wtedy tylko zmiana platformy.

 

Nie ukrywam, ze chcialbym dosc tanim kosztem pograc w pare gier (jesli sie da...). Ten zestaw czasy swietnosci ma za soba i teraz glownie sluzy jako biurowy komputer. Staram sie z niego jeszcze wycisnac siodme poty...

 

HD 6770 wydaje sie dosc mocne jak do tego sprzetu. Ale mam jakis punkt zaczepienia, teraz bede szukal dalej :)

 

Mysle, ze ograniczeniem nie bedzie budzet a wydajnosc platformy. Ale powiedzmy max 400zl - wiecej mysle, ze nie ma co inwestowac w tego kompa...

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 6770 to taki HD4870(4850 na DDR5) - tylko nowszy i chłodniejszy.

Ogranicza cię tu przede wszystkim procesor - 2.2Ghz w tym starym C2D to bardzo mało, co nie oznacza że na nim nie pograsz :) Ten co zaproponowałem to C2Q a nie C2D :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wiem, ze C2D. Chodzilo mi bardziej o cala linie procesorow z tego worka. Wydaje mi sie, ze zmiana czegokolwiek bedzie malo zauwazalna a dosc kosztowna. Dlatego opcje jakie rozwazam sa dwie:

- zostawic ten zestaw i dac GPU do ok 400zl

- sprzedac wszystko i dolozyc do czegos nowego i fajnego. Przy czym za fajne uwazam i5 i wyzej - tylko, ze to sporo kosztuje... Jakos nie mam przekonania do Pentium a i3 sie nie kreci :)

 

Poszukam jeszcze na allegro tych ATI co wymieniles, moze cos sie uda taniej dostac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio, możesz się rozejrzeć za E5200 lub E7x00. Pierwsze są do dostania za ok 70zł, drugie ok 100zł. Po wykręceniu na ok 3,5GHz będą stanowiły z HD6770 dość zgrany duet.

W takich cenach pojawiały się na forumowej giełdzie, na allegro trzeba będzie zapolować ale myślę, że warto. Dołożysz max 50zł a wydajność wzrośnie.

 

Co do chłodzenia na gpu, niektóre nowe karty mają gpu zbyt blisko śledzia i takie Accelero S1 nie wchodzi.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn 4850 na ddr5 to masz nówke za 260zł http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170 - z tym że to gorąca karta (stress - rdzeń 80-100*C, sekcja zasilania ~100* )i pewnie nie za cicha. Dla 6770 są na pewno lepsze sterowniki - pod serie 4000 nikt już chyba nie bawi się w optymalizacje (tylko jeden model w sprzedaży - i to pewnie z jakichś odpadków kupionych za grosze )

 

i5 sie tak samo kręci jak i3 :> przez Turbo i Bclk.

 

dopiero i5 z "K" sie kręci wyżej mnożnikiem :)

 

@up - tylko te e5200 z allegro to zwykle 3Ghz nie potrafią zrobić :) jak potrafią to jest to wyraźnie zaznaczone w tytule (i cenie) :)

już lepiej e7200, e8x00 są za drogie - lepiej Q6600 = 4rdzenie (namiastka twojego i5 ;p )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chlodzenia zostawmy, wybiore jakas taka karte zeby bylo dobrze. Ale dzieki za info o rozmieszczeniu chipów.

 

@Chemik16, tak i5 2500K mnie interesuje :)

 

Taki HD 4850 za 260zl brzmi kuszaco. :)

 

Moj mobas jest dosc kaprysny jedzi idzie o OC, zreszta swego czasu bylo glosno o tym i nawet tu i na eXtreme pisalem FAQ. Mysle, ze nie spodoba mu sie za bardzo wlozenie innego CPU. :) Przelece jeszcze liste CPU sprawdzajac wydajnosc i ceny na allegro, liczac sie z tym, ze taki losowy proc z allegro nie musi sie krecic. Chociaz watpie zeby gra byla warta swieczki. Z tego co patrzylem to albo jest tanio i podobnie z wydajnoscia, albo drogo - ale nie chce inwestowac w ta platforme...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem allegro i za E5x00 chcą koło 100zł i tyle samo za E7x00. Więc E5x00 nie jest opłacalny. Za E8x00 chcą już poważne pieniądze, o Q6600 nie wspominam.

E7x00 do dorwania koło 100zł a E6300 da się sprzedać w granicach 60-80zł. Taka wymiana warta jest zabawy moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus, dosc optymistyczne te ceny :) Trzeba polowac na okazje.

 

Ale w sumie dalo mi to do myslenia bo moje 2.2Ghz moznaby zamienic na 3+Ghz co teoretycznie daje zysk ok 50%, w praktyce mniej, ale i tak znacznie... Dzieki za nowe spojrzenie na sprawe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiana na starego quada jest mało opłacalna, nie wiem czemu wszyscy to polecają. Mało gier ciągle korzysta z 4 rdzeni, a te które to robią to wymagają dużo lepszej karty graficznej na starcie. W co będzie na tym quadzie grać, w bf3?.. Q6600 na defaultowych taktach to ślimak, w grach które korzystają z 2 lub jednego rdzenia równie dobrze albo lepiej sprawdza się jakiś podkręcony c2d. Co więcej wiele z tych procesorów kiepsko się kręci, i mocno się grzeje, wymagają lepszego chłodzenia, podczas gdy dual core można kręcić bez problemu na boxie.

 

Ja bym do tego kompa dał jakieś używane 4850 za 150zł z allegro lub forum, płacenie za nowszy wydajnościowy odpowiednik tej karty w okolicach 300zł jest nieopłacalne. Gwarancja też nie ma takiego znaczenia przy tak tanich kartach, to niewielka wartość.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...