Skocz do zawartości
Bartek1985

która plyte wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

grafika power color,napedy od kogo szczerze malo mnie interesuje,o dysku posalem juz wczesniej,v pro wiem ze nie wykorzystam poki co ale z czasem kupie jakies ivy,kompa nie potrafie zlozyc sam.To co z tym Chlodzeniem w koncu dobre standartowe czy nie bo to ktore jest wyzej nie jest w satndardzie tylko trzeba dac z nie 2 dyszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: Intel Core i5 2500K

 

£118.80

 

Operating System: No Operating System - I will install my own

 

Included

 

Motherboard: NEW! Gigabyte Z68X-UD5

 

Included

 

Memory: 8GB DDR3 1333mhz (1x 8GB)

 

£38.70

 

Hard Drives: NEW! 500GB S-ATAIII 6.0Gb/s

 

£5.50

 

Optical Drive: 22x DVD±RW DL S-ATA

 

Included

 

Graphics card: NEW! AMD Radeon HD 7870 2GB

 

£245.70

 

Sound card: Onboard 7.1 Audio

 

Included

 

Internet: Wireless 802.11N 300Mbps MIMO PCI card

 

£22.99

 

Case: Zalman Z9 Plus

 

£28.00

 

PSU: NEW! 650W Corsair TX V2

 

wersja tansza o 50 funtow,nie wiem czy jest sens?to sa dwa najtansze sklepy w Uk,nie potrafie samemu zlozyc,w pierwszej wersji grafa od power color,w drugiej msi,

 

A co myslicie o tej:Asus P8Z77-V i co w koncu z tym wiatraczkiem,standardowy jest ok jesli nie krece?

 

 

 

Używaj edycji postu.

Zapoznaj się z regulaminem, żebyś nie musiał opuścić forum przez zakupem.

Klaus

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ten dodatkowy za dwie dyszki to nie mam pojęcia czym jest.. Co chwilę pytasz o inny sprzęt na chybił trafił. Nie masz w UK warunków do dobrego zakupu, nie masz chęci by złożyć go samemu to kup obojętnie co..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pytalem o dwie pierwsze plyty powiedzieliscie ze nie potrzebuje takiej dobrej bo jej nie wykorzystam,kiedy pytam na gorsza mowicie mi ze co chwile wyjezdzam z innym sprzetem na chybil trafil,a kiedy po napisaniu dwa razy ze NIE POTRAFIE ZLOZYC SAMEMU KOMPUTERA,piszecie mi trzeci raz zebyM sobie sam zlozyl,a skoro nie mam checi,to mam kupic obojetnie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Aj tam taniej.. Dałoby radę lepiej. Po co 650W do zestawu potrzebującego ze 450? Oszczędzone funty można wpakować w coś co da jakiś zysk (za mocny zasilacz na dodatek straty generuje).

 

Bo wyjeżdżasz i nawet jeśli ktoś napisze jej plusy i minusy to za godzinę podasz inną. Próbowałeś czy zakładasz, że nie potrafisz? Zakładam, że w wieku 26 lat poradzisz sobie z obrazkową instrukcją, bo nawet czytać wiele nie potrzeba. Sklepy w UK tylko potwierdzają, że nie ma dobrych gotowców i tyle.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok oblicze dzis na spokojnie ile wyszloby skompletowac wszystko na scan.uk badz amazon.uk,jesli sie okaze ze wyjdzie nie wiecej niz 50 funtow roznicy zamowie gotowca bo szkoda pradu.Powiedzcie mi tylko jesli mozecie o co chodzilo ze za mocny wyswietlacz generuje straty?Ciaglem myslalem ze 650 bedzie na styk,jedyny moj kolega ktory niby sie zna mowil mi ze potrzebuje 850w wiec on chyba nie bedzie najlepszym kandydatem do zmontowania kompa :rolleyes:,I co z tym wiatraczkiem,bez OC standard starczy czy nie?Ta plyta p8z77 v bez pro jest dobra?Powiedzcie mi tylko to jak mozecie,Sory ze przytrulem troche...

 

450W Quiet 80 PLUS Dual Rail PSU + 120mm Case Fan ten by sie lepiej nadal?

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy ci 550W. Jak weźmiesz mocniejszy to nie będzie generował żadnych strat, wręcz przeciwnie, będzie miał wyższą sprawność i będzie się wolniej zużywał. 650W to będzie aż nadto. Płyta jest OK. Chłodzenie procesora boxowe też jest ok, ale może cię drażnić jego hałas pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@humanoidal

 

Akurat w przypadku gdy mocny zasilacz ( np. wspomniany 850W ) zasila sprzęt który potrzebuje dużo mniej ( np. 400 W - niekręcony I5 2500K + HD7850 powinien tyle brać ) to jego sprawność jest mniejsza niż gdyby zasilał sprzęt który pobiera 700+ W .

 

@Bartek1985

 

Jak kolega będzie wstanie złożyć kompa to niech składa , a lamentować że za słaby zasilacz czy zły sprzęt może sobie do woli - komu bardziej uwierzysz , kilkunastu osobom na jednym z większych forów komputerowych czy swojemu kumplowi .

 

Co do kompletowania zestawu - nawet jak będzie on kosztował tyle co gotowce które chcesz kupić , będzie on o klasę lepszy jeżeli chodzi o dobór i jakość podzespołów , do tego sprzęt będzie dopasowany - a w dotychczasowych konstrukcjach masz płyty za 800-900 zł , mocarne zasilacze o budżetowej konstrukcji , karty , dyski i ram od byle kogo - nie pisze kto dokładnie wyprodukował dany podzespół .

 

Możesz brać sprzęt podany w tym poście + uwagi Chemik16 .

 

Na Scan.co.uk nawet zacząłem składać podobny zestaw ale nie widziałem nigdzie opcji montażu to odpuściłem ale wrócę do niego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

 

Pomóż koledze :P bo widzę, że znowu wynalazł jakiś zasilacz bez marki. Niestety z opisami też bywa tam w niektórych sklepach ciężko, a w zasilaczach nie chodzi tyle o moc co o markę i model, a konkretniej bebechy, bo takie "cichy markowy zasilacz 500W", a choćby 400W be quiet! to dwa światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ramy 8GB Corsair 1600mhz Vengeance (2x4GB) ,dysk segate 500 gb 6gb/s 16 mb cache,to teraz najtanszy ale w przyszlosci sprawwie cos lepszego.Co sadzicie o marce Power color jesli chodzi o grafe,jest jeszcze asus i xfa czy cos takiego,czytalem dobre rezenzje o tym power color ale wy sie wypowiedzcie.Jesli chodzi o zasilacz to zostane przy corsair 650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie z gwarancja to jest roznie,np na dabs poleconej wczesniej znalazlem cos takiego:

Gigabyte ATI Radeon 7870 HD 1100MHz 2GB PCI-Express 3.0 HDMI OC (GV-R787OC-2GD) - dabs.com

ale nie ma tam sloawa na temat gwarancji

na scan.uk ta jest dosc fajna

http://www.scan.co.uk/products/2gb-msi-radeon-hd-7870-twin-frozr-oc-4800mhz-gddr5-28nm-gpu-1050mhz-dl-dvi-hdmi-mdp

dwa lata gwarancji

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-051-HS dwa lata

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-157-PC dwa lat

 

ale tak szukajac zobaczylem ze 7950 sa nie wiele drozsze

http://www.scan.co.uk/products/3gb-asus-radeon-hd-7950-directcu-ii-5000mhz-gddr5-28nm-gpu-800mhz-1792-cores-dual-link-dvi-i-hdmi-2x

 

nie lepsza?I czy w takim wypadku zasilacz 650w dalej jest ok?

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,zamowilem zestaw bez grafiki bo mieli tylko od Power color,

zastanawima sie ktora wybrac:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-051-HS

 

[http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-296-SP

 

i jeszcze male pytanko,zamowilem Sb i5 2500k ale poki co nie mam juz pieniedzy na dodatkowe chlodzenie,wiec narazie nie moge go podkrecic,czy nie podkrecony i5 nie zadusi sie tymi kartami?

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...