Skocz do zawartości
J.Piotr

[post #6] gpu zamiast HD 5850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym "polować" na jakiegoś SSD, raczej 120-128GB.

Dlatego pytam na co zwracać uwagę, a czego się wystrzegać (najlepiej konkretne modele). Wylicytowałem fajnie myszkę, PCta całego, monitor, to czemu nie SSD? :P

Porównań masę, ale jednak te dyski szybko się zmieniają. Widziałem ze 3 polecane modele, ale myślę, że kilka innych w dobrej cenie też by było "znośnych"(w końcu to i tak SSD a nie HDD).

Chcę nagrywać video na mojego HDD, a system na SSD.

Po drugie, warto teraz czekać bo możliwa jest jakaś znacząca obniżka cen, czy na nic takiego się nie zapowiada?

Czytałem http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/ceny_dyskow_ssd_pojda_mocno_w_dol_liderzy_szykuja_obnizki

ale po takiej wiadomości http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/kryzys_na_rynku_dyskow_twardych_byl_wielkim_klamstwem to już nigdy nic nie wiadomo co oni kombinują z tymi cenami, hehe.

Dlatego pytam tych bardziej doświadczonych

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 830 desktop series , OCZ Vertex 4 z nowym firmware jest chyba najszybszy w swojej klasie pozatym Corsair performance Pro i tyle . Reszta sie nie liczy .

 

dodac nalezy crucial M4 jest jakies 20% tanszy od w/w konkurencji i nieznacznie wolniejszy

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po spaleniu się HD 5850 potrzebuję czegoś o tej wydajności, ew minimalnie gorszej.

Im niższa cena tym lepiej, ew używki (ale z gwarancją 1rok+), czy to 5xxx czy 7xxx czy 6xxx czy Nvidiaa -> wsio rybka.

CPU : i5 750@3.2

2x2gb DDR3

GPU : wpisac

PSU : corsair hx520w

mb : p55a-ud5

ew. może coś się wyciśnie z tego i5, chłodzenie to AC freezer 7 pro rev 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nówek możesz się rozejrzeć na HD6850, kilka % słabszy od HD5850:

ASUS HD6850 1GB DC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Ewentualnie kolejne kilka % słabszy (ale za to mniej prądożerny i lepiej kręcący się) HD7770:

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-ghz-edition-hd7770-1gb-11201-00-20g-453029/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykresy interesujących mnie gier, akurat 6850 nie daje rady.

Coś trochę mocniejszego? Alternatywy 6870? Przeglądam allegro, będę się czaił na okazje, więc nawet nieco silniejsze modele wchodzą w grę, o ile CPU i PSU utrzymają, dlatego pytam Was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą Nvidii dla HD6870 jest GTX 560. Niby dobrze się kręci, ale na referencyjnych taktowaniach jest zwykle kilka % słabszy od HD6870, żre też więcej prądu. Dalej jest GTX 560 Ti, ale jeśli jest taka możliwość, warto dołożyć do HD7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...