Skocz do zawartości
:Focus

Watch Dogs

Rekomendowane odpowiedzi

W jakich ustawieniach tyle masz ? Bo jak masz zamiar napisać że ze wszystkim na Ultra z SMAA masz prawie stałe 60 FPS (nawet z obniżonymi teksturami) to lepiej nie pisz i nie kompromituj się.   Gra przetestowana przez Side'a pokrywa się z tym co sam zaobserwowałem.  Do maksymalnych detali i przyzwoitego FPS potrzeba czegoś mocniejszego niż GTX 770.

 

U mnie:

 

Ustawienia wszystko na ultra, a tekstury na high. AA wyłączone.

 

W nocy FPS mam ok 40-55. Zdarzaja się spadki do 35, ale rzadko. W dzień z kolei mam więcej spadków poniżej 40, a FPS utrzymuje się w podobnych wartościach. Czasem w niektórych miejscach stałe 60. Tak po za tym tekstury nawet na Ultra (sprawdzałem bo da się je włączyć mimio że mam tylko 2GB) wyglądają średnio. W dzień powiedziałbym że słabo.  Jakość modeli (postacie) też nie powala moim zdaniem.  A wymagania większe niż w niejednej grze.   Dodam jeszcze że gram w 1680x1050!

 

Model jazdy samochodami mógłby być lepszy.  Tyle od strony technicznej. Fabuła jest jaka jest, a grywalność na dość dobrym poziomie, a powiedziałbym nawet że na bardzo dobrym. Wstępnie 7/10.  Oczko niżej za słaba grafikę i kiepska optymalizację.

 

Gram na High, jak dla testów właczyłem Ultra tekstury z TXAA to mi gra zawiesiła PC. Czytałem że gra lubi sobie nawet 5 GB VRAM zjeść. Czyli tylko na TITANach można pograć z  maksymalnymi detalami w 60FPS. Dodam że gram na rozdziałce 1600x900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, raz że to nie jest jeszcze oficjalna wersja gry tylko pirat (i cholera wie co tam jest) a dwa to łapcie info z gram.pl

 

"> > W porównaniu do wersji konsolowych, low prezentuje się nieźle. 

> "Konsolowych" - chyba mowa o pastgenach, bo wersja na PS4 wygląda podejrzanie blisko 
> tej "ultra". 

> Ponoć gra ma też zablokowaną opcję na PC-tach, dzięki której wygląda niemal tak, jak 
> na pierwszych pokazach (i na prezentacjach NVidii), ale tego dowiemy się pewnie po premierze. 


Nie ponoć, tylko ma, może nie jest kropka w kropkę jak dev demo z E3, ale jest piękna. W configu można pozmieniać wiele opcji na Ultra, nawet kilka takich, które w menu gry można maksymalnie ustawić na High. Jedną z ukrytych opcji jest np. uberpróbkowanie jak w Wiedźminie 2, które znacząco poprawia jakość wygładzania krawędzi i tym samym ogólne wrażenia.

Odnoszę wrażenie, że na płytkach z grą, które wytłoczono i zaczęto rozsyłać (a z nich pochodzi piracka wersja latająca po sieci) znajduje się wersja Release Candidate i jest to celowy zabieg ze strony Ubisoftu przeciwko piratom, a na prawdziwe wrażenia z gry przyjdzie nam poczekać do 27 dnia Maja i Day-One patcha aktualizującego grę do pełnoprawnego, finalnego buildu. Taka oto moja teoria.

No bo jak inaczej wyjaśnić to, że Ubisoft do tej pory nie wydaje oświadczenia na falę krytyki jaka wylewa się na ich największą chyba do tej pory produkcję? Nie sądzę, by olali ten tytuł już przed premierą, a nikt też spokojnie by raczej nie usiedział podczas gdy jego dzieło jest krytykowane przez graczy jeszcze przed oficjalną premierą. No chyba, że właśnie ma się coś w zanadrzu i czeka tylko spokojnie do wyznaczonej daty."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak -

 

np jedziesz samochodem przy ultra wszystkie ustawienia vsync off i mmsa x8 masz 50fps i nagle przycinka do 34  a tak samo jak dasz wszystko na LOW i fxaa masz fps 75 i jest moment że w ciula spada  jak wczesniej pisał sideband nie mają do rzeczy tu wymagania tylko optymalizacja ,trza liczyć na nowe stery a bardziej jakiś patch może cos poprawi .

co do info z gram.pl szczerze wątpie w tą teorie ,na moje oko dali dupska i prędzej wypuszczą patcha poprawiającego a moga powiedzieć coś w tym stylu co pisze na  gram.pl że to był celowy zabieg 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić tą informacje ? "Nie ponoć, tylko ma, może nie jest kropka w kropkę jak dev demo z E3, ale jest piękna. W configu można pozmieniać wiele opcji na Ultra, nawet kilka takich, które w menu gry można maksymalnie ustawić na High. Jedną z ukrytych opcji jest np. uberpróbkowanie jak w Wiedźminie 2, które znacząco poprawia jakość wygładzania krawędzi i tym samym ogólne wrażenia."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<quality ResolutionX="1600" ResolutionY="900" EnvironmentQuality="high" AntiPortalQuality="pc" PostFxQuality="high" TextureQuality="pc" TextureResolutionQuality="high" WaterQuality="ultra" ParaboloidReflectionQuality="high" DepthPassQuality="pc" VegetationQuality="high" TerrainQuality="high" GeometryQuality="high" LodDitheringQuality="pc" ShadowQuality="high" ShadingQuality="high" RoadQuality="pc" EditorQuality="pc" ParticlesQuality="high" DeferredFxQuality="pc" HDR="1" SuperSampling="0" HighPrecisionNormal="1" RenderSplashes="1" RenderRain="0" MotionBlurQuality="pc" SSAOQuality="hbao+_low" DepthOfFieldQuality="pc" AntiAliasingQuality="temporalsmaa" id="_runtime" />

 

Tak wygląda config, to akurat mój. Dziwne że nie zgadza mi się SSAOQuality i AAQuality z tym co mam w grze.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym miejscu na początku co typ który rodzinę Aidena ubił, dostał po łbie i leży ;-)

No i dziwne motywy tam są w opcjach graficznych "max buforowanych klatek przez GPU od 1 do 5", o co chodzi ? :D

Po za tym śmiesznie bo czy wezmę MSAAx8 Czy TXAAx4 to mi spada fps do 30 a GPU usage mam 53%... :D

W sensie fps jest stały na 30.

Nawet D3D Overrider nie pomaga.Przy MSAAx4 to samo...

Co za dziadostwo? :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą podobno we wtorek mają wyjść nowe stery od AMD, które drastycznie podniosą wydajność. Podobno...

 

No i dużo osób spekuluje też, że będzie Day 1 patch we wtorek. Zobaczymy ;P

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD mnie nie interesuje, czekam na ruch NV :> Niby są w sieci stery które ponoć podnoszą wydajność ale nie ma ich na stronie NV więc może to być fake.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam po forach (głównie guru3D) to gra ma problem z kartami z obu obozów. Na nvidii jest wyższy fps, ale dużo ludzi doświadcza stutteringu. I nie da się tego póki co wyeliminować, nawet z detalami na low. Z drugiej strony karty AMD, niski fps ale stutteringu nie ma.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co innego każdy ma to rwanie , gra zezerwuje dużo pamięci z karty tylko nic z tego nie wynika. Na titanie użycie niemalże 6gb :>

 

Rwanie nie jest w momencie kiedy doczytuje nowy teren i jak jedziesz samochodem jest to znacznie bardziej odczuwalne.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka - koleś ma sli z gtx 660 ti 2gb , chociaż 2 karty to vram jak wiadomo nie sumuje się  ,przy zmianie textur na ultra ma info że potrzeba 3gb vram ale może to włączyć :)

u mnie rwanie rwaniem ale falowanie ekranu jakby bardziej niż w innych grach się pojawia :)

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co innego każdy ma to rwanie , gra zezerwuje dużo pamięci z karty tylko nic z tego nie wynika. Na titanie użycie niemalże 6gb :>

 

Rwanie nie jest w momencie kiedy doczytuje nowy teren i jak jedziesz samochodem jest to znacznie bardziej odczuwalne.

U mnie nic nie rwie. Poważnie. I to niezależnie od detali. A gra zajmuje max 2.7GB vram (na ultra). Gram z temporal smaa, bo przy msaa wywala mnie od razu do pulpitu (pewnie wina 4gb ramu z PC).

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać na nowe sterowniki i możliwy patch 0 Day ;) Jak to nic nie pomoże to tylko pokaże jak ubisoft ma w [gluteus maximus] graczy PC.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assasins Creed 3 to była pomyłka optymalizacyjna, na moim HD7950 chodziła tak samo jak na HD4850. 4 lepiej ale do dobrze zoptymalizowanej gry dużo jej brakowało, Watch Dogs to ich kolejny popisowy kawałek kodu. Gra ma jakieś wycieki pamięci bo to nie możliwe aby tak wyglądający tytuł pożerał takie ilości VRAM i robił dropy na sprzęcie 3x mocniejszym niż to co siedzi w konsolach. Tam to niby lata na ustawieniach high/ultra a nie ma takich jazd. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą wd na ps4 ma 60 czy 30 fps? Bo jeśli w 900p ten obcięty radeon 7850 osiąga 60 fps (a grafika wygląda jak na High) to na takim 290x na Ultra powinno być cały czas 60 fps full HD w 1080p.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że gra sobie randomowa sapda z 60 fps na 30 i trzeba wejść do menu i wyjść żeby było znowu 60 :D

Po za tym w momencie jazdy są takie ścinki że to masakra jakaś jest...

A miałem kupować tą grę :D

Zobaczymy jak to będzie we wtorek :)

 

A teraz zobaczcie sobie to...

 

:D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że gra sobie randomowa sapda z 60 fps na 30 i trzeba wejść do menu i wyjść żeby było znowu 60 :D

Po za tym w momencie jazdy są takie ścinki że to masakra jakaś jest...

A miałem kupować tą grę :D

Zobaczymy jak to będzie we wtorek :)

 

A teraz zobaczcie sobie to...

 

:D

ten film to chyba z innej gry :)

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że gra sobie randomowa sapda z 60 fps na 30 i trzeba wejść do menu i wyjść żeby było znowu 60 :D

Wyłącz synchronizacje to problem zniknie, ewentualnie jak tak bardzo chcesz mieć vsync to wymuś potrójne buforowanie przez D3DOverrider.

Assasins Creed 3 to była pomyłka optymalizacyjna, na moim HD7950 chodziła tak samo jak na HD4850. 4 lepiej ale do dobrze zoptymalizowanej gry dużo jej brakowało, Watch Dogs to ich kolejny popisowy kawałek kodu. Gra ma jakieś wycieki pamięci bo to nie możliwe aby tak wyglądający tytuł pożerał takie ilości VRAM i robił dropy na sprzęcie 3x mocniejszym niż to co siedzi w konsolach. Tam to niby lata na ustawieniach high/ultra a nie ma takich jazd. 

To nie wyciek pamięci tylko źle nią zarządza , gra z czasem zaczyna zwalniać nieco pamięci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ludziska, raz że to nie jest jeszcze oficjalna wersja gry tylko pirat (i cholera wie co tam jest) a dwa to łapcie info z gram.pl

 

łudzisz się, że w sprzedaży znajdzie się inna, lepsza wersja gry? a to co jest obecnie w sieci to tylko, jakis niedokończony bulid? ile to już razy slyszałem takie teksy. ilekroć pojawia się jakaś kupa, która miala być hitem. 

 

 

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej grze pojawia mi się prawie cały czas - falowanie ekranu , jak dam Vsync na 1klatke to falowanie znika ale mam stałe 30fps , przy 2klatkach tak samo i jest 20 fps :)

ktos wie jak zrobić żeby nie było falowania przy vsync wyłączonym ? przy innych grach też mi sie pojawia ale nie tak dobitnie jak w tej :)

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie tą grę można kupić najtaniej? czy kupujecie od razu sobie do niej season pass?

Allegro i kody, które są dodawane do kart nvidii. Za 80 zł powinieneś dostać bez problemu. Ewentualnie po prostu sklepy internetowe, średnia cena to około 115 zł ;)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupić wersję deluxe czy lepiej nie świrować i wziąć zwykłą? 

 

Temat rozwija się w kierunku nie kupować i trzymać się z daleka :)

 

Ja zamówiłem zwykłą, ale że był pre order to coś tam dorzucili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...