Skocz do zawartości
marsjan155

Chlodzenie do PII 955 do 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego, ze zaczelo mi dokuczac boxowe chlodzenie na AMD Phenom II 955, jest zbyt glosne. Grafika to Sapphire 5670 i uwazam ze jej chlodzenie jest w porzadku.

Juz zdecydowalem sie na zakup SilentiumPC FERA HE1224 ale jak sprawdzalem czy wejdzie w moja obudowe 180mm okazalo sie ze musialbym zrobic dziure :o. Alternatywa dla Fery jest ARCTIC COOLING FREEZER 13, z testow wypada nie wiele gorzej i ponoc tez jest cichy.

Dolozyc ok 30zl i kupic ZALMAN CNPS10X? Czy moze lepiej kupic 2 wentylatorki na przod i tyl? myslalem o takich: XTHERMAL BTF 80 PRO

 

Glownie zalezy mi na ciszy, jakos specjalnie na nia nie jestem wyczulony ale w idle obecnie jest to przesada, proc nie krecony. Dodam, ze mam 2 dyski WD wiec one tez prawdopodobnie beda bariera wyciszenia. Fundusze to max 150zł.

 

Aktualnie mam 2 pasty - Arctic Ceramique i ZM-STG2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszych konstrukcji nic ciekawszego niż Arctic Freezer 13 raczej nie dostaniesz. Sprawdź jeszcze, czy Freezer 13 Pro się nie zmieści do Twojej obudowy, jest niewiele większy od standardowej wersji. Sprecyzuj też, o jakiego Zalmana CNPS10X Ci chodzi. Ponadto, jeśli w obudowie nie masz żadnych wentylatorów, jak najbardziej wskazane byłoby dokupić przynajmniej 2, na przód i tył. Dowiedz się, jakie Ci tam wejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro jest 2 cm wyzszy od HE1224 wiec definitywnie odpada - ludzie tez pisza ze mnijsza buda niz 200mm odpada.

CNPS10X PERFORMA, widze ze jest tez extreme uzywka w tej cenie.

80mm lub 92mm wejda do budy, pewnie kupie 80 bo sa bardziej uniwersalne chyba ze roznice sa spore? podane wentylatorki beda czy proponujesz cos innego w podobnych cenach czyli ok 20zl za sztuke.

 

Wiec pewnie kupie Arctic Freezer 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli da radę, to chyba lepiej byłoby kupić 92mm, chociaż pewnie dużych różnic w porównaniu do 80mm nie ma. Wentylatorami się za bardzo nie interesuję, więc może tutaj niech ktoś inny Ci doradzi w doborze czegoś konkretnego, aczkolwiek w kategorii wentylatorów 80 / 92mm zapewne nie ma zbyt wielkiego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu, co to za porównywanie - Optima, Performa itd. Weź CNPS10X Flex'a i do tego dorzuć wentylator własnego wyboru. Mi Fander Selekta chłodzi 4.0GHz i7 i jest dobrze.

To prawda, można śmiało wziąć Flexa + porządny wentylator 120 mm z PWM (np. Noiseblocker PLPS) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...