Skocz do zawartości
krixor

stacja do 2300-2500 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Interesuje mnie kupno samej skrzynki, bez monitora etc.

 

Przeznaczenie komputera to gdzieś w 75% gry, a reszta - filmy+muzyka, ewentualnie delikatna obróbka zdjęć.

Głównie gry.

Chciałbym bez jakichkolwiek problemów pograć na maksymalnych wymaganiach w pozycje takie jak GTA IV, Wiedźmin II,

TES V: Skyrim, Metro 2033, Max Payne III i podobne (sami doskonale wiecie co mam na myśli).

 

 

Komputer planuję kupić jakoś z końcem czerwca/początkiem lipca - tu pojawia się ostatnie pytanie: Opłaca się w tym momencie? Wiem, że ceny laptopów poszły w górę przez walutę - czy podobnie jest z komponentami do PC?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać możesz, ale na maksymalnych ustawieniach czy detalach, a nie wymaganiach.. Inna sprawa, że za 2,5k nie da się złożyć sprzętu, który to potrafi chyba, że w uberniskiej rozdzielczości. Niestety nie napisałeś jaka jest natywna rozdzielczość monitora.

Tak, podrożało wszystko, ale czekanie na obniżki może był dość długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 570 - wydajniej kilka procent, pobór energii większy o przeszło 100W i droższy o 200-300 zł

GTX 560Ti - wydajność niższa o kilka procent, pobór energii większy o około 100W i tańszy o 150 zł

 

Moim zdaniem HD 7850 jest najlepszą ofertą nie tylko ze względu na stosunek wydajności do ceny, ale także niskie zapotrzebowanie na energię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zastanowiłem się, poczytałem i faktycznie - hajp na wszystkie "bajery" u Nvidii trochę przyćmił mój laicki punkt widzenia. Decyduję się jednak na HD7850 i mam do Was jeszcze jedno pytanie. Jaki monitor doradzilibyście mi do tego zestawu - cena gdzieś do 600 zł, bo również postanowiłem kupić nowy?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się. nawet bardzo. myślałem też o tym: http://www.morele.net/monitor-iiyama-prolite-e2208hds-b2-222017/ jednak niestety brak tu HD no i LG zdecydowanie piękniej wygląda. Chyba postawię na tego LG :)

 

edit:

 

Dołączona grafika

 

finalnie wyszedł mi taki zestaw. okazało się, że mam jeszcze kupca na starego laptopa, więc w cenie zmieszczę się spokojnie. myślę też czy nie zainwestować jeszcze w jakąś średniej klasy klawiaturę - myślałem nad podświetlaną, co myślicie?

Edytowane przez krixor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama jest mniejsza i oparta o matrycę TN, więc to jednak coś zupełnie innego. LG też ma swoje wady, ale prawda jest taka, że dobre monitory to już dwukrotnie wyższe kwoty, a i tam trzeba liczyć się z nierównym podświetleniem itp.

 

Nie specjalnie znam się na klawiaturach, ale X-Scissors mogę polecić.

 

Pamiętaj, że:

 

Każdy użytkownik PurePC.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:

Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.

Umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem teraz trochę o tym Radku i ta wersja http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7850-oc-2gb-ddr5-256bit-hdmi-dvi-2mdp-lit-11200-01-20g-463830

z OC jest 50 zł droższa od "normalnej" - opłaca się dopłacić do tego tysiąca, czy nie warto? Jaka jest różnica pomiędzy wersją normalną, a tą po overclockingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta po OC jest ciut wydajniejsza i droższa. Jaki sens płacić za kilka MHz skoro sam w 2 minuty zrobisz kilkaset? Żaden. W Sapphire Trixx wystarczy przesunąć suwak i nie trzeba płacić 50 zl za to, że Sapphire zrobiło to za Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek mam zamiar zamówić zestaw - jednak mam do was jeszcze jedno pytanie. co myślicie o firmie AsRock ( bo z niej biorę dokładnie ten model - http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b75-pro3-m-471782/ )? Pytam, bo spotkałem się z opiniami, że kiedyś robili kiczowy sprzęt, ale teraz się to zmienia - opłaca się brać tę płytę, czy może warto zainwestować w coś lepszego? (Msi, Asus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to luzik. chciałem się po prostu upewnić, bo nie żebym słyszał, że robią złe płyty. po prostu sporo osób powiedziało mi coś w deseń "nie ufam tej firmie" - dlatego wolałem spytać na forum, gdzie ludzie ogarniają temat wiele lepiej ode mnie :).

 

p.s. jakby kogoś interesowało to mój zestawik na chwilę przed zamówieniem http://www.morele.net/inventory/info/9nYwUp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...