Skocz do zawartości
baciu

Czarny ekran po wciśnięciu przycisku power

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem, że na forum jest FAQ opisujący ten problem i podający jak zabrać się za naprawę, ale u mnie sytuacja jest trochę inna.

Zacznę od początku wczoraj przy próbie uruchomienia słychać że dysk, chłodzenie karty, procesora działa ale mamy czarny ekran. Rozłożyłem, wyczyściłem całą jednostkę centralną, zabieram sie do uruchamiania i nadal nic :angry: . Było późno więc położyłem się spać, dziś kolejna próba i pojawił się nowy objaw, wentylatory się rozpędzają ale po sekundzie zwalniają i tak w kółko. Do tej pory wszystko wygląda jak w FAQ. Zostawiłem komputer na 30 min w tym stanie, i ku mojemu zdziwieniu wracam po 30 min a tu normalnie jest uruchomiony i wszystko działa ok. Więc raczej nie jest to problem sprzętowy? Jako że teraz działa to co mogę sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa to o co chodzi?

Co oczekujesz od nas skoro nie podałeś nawet parametrów kompa?

Na twoim miejscu pierwsze co bym zrobił to napisałbym co to za sprzęt i jaki ma zasilacz. Bo jasnowidzami nie jesteśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa? wczoraj nie uruchomił się wcale, dziś zadziałał po 30 minutach, nie wiem co się stanie jak go wyłączę. Już podaję specyfikację.

 

OCZ ModXStream Pro 500W

Procesor AMD Phenom 945

Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 x2

Radeon HD 5850 od gigabyte

ASRock M3A770DE

Samsung 500GB F3 [HD502HJ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej problem sprzętowy skoro czarny ekran od początku. O sofcie raczej by można było mówić, gdyby przeszedł chociaż POST. Generalnie mam taką samą płytkę ale nic nigdy mi takiego się nie zdarzyło. Jak następnym razem nie pójdzie to odłącz wszystko, co niepotrzebne, albo może nawet też potrzebne, takie jak dysk (by np. wejść do biosu niepotrzebny jest dysk). Spróbuj też z jedną kością pamięci. Bios najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w domu przez 3 dni, więc nie mogłem odpowiedzieć.

Komputer nadal nie działa, brat wspomniał, że jak próbował uruchomić go, pojawiła mu się plansza "coś tam, coś tam z BIOSEM" nacisnął enter i komputer się uruchomił i działał normalnie, oczywiście do czasu wyłączenia, bo potem znów się nie uruchamiał. Tyle potrafił mi powiedział :-|. Może to jakoś nam pomoże, spróbować resetu Biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset wykonany, lecz nic to nie pomogło, komputer nadal nie uruchamia się prawidłowo.

EDIT:

Problem się rozwiązał, albo ja go rozwiązałem. Więc zrobiłem tak, odłączyłem dysk, próba startu nic;/. Podłączyłem dysk, po dociskałem kable(nie czułem aby jakiś "wskoczył" na miejsce). Start działa :lol: , i tak bez problemu od 3 dni się uruchamia, nie wiem co mu pomogło.

Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez baciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...