Skocz do zawartości
TripleX

wysokie fsb

Rekomendowane odpowiedzi

tak z ciekawosci.

 

piszcie ludziska jakie max.fsb udalo wam sie stabilnie osiagnac.(synchro,asynchro i na jakiej plycie)Mile widziane magistralki powyzej 200 :)

 

to najpierw ja :

synchro to tylko fsb180 bo pamieci lipne

asynchro fsb210 - wiecej sie boje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchro 240mhz na abicie nf7s 2.0 z modem na Vdd @ 2.2V, memy 3V 2-3-3-3

 

teraz epox 8rda3+ mam i narazie max co wycisnolem to 225 cl 2-3-3-3

Berkut jakie Ty masz pamiatki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem Epoxa 8RDA i max bylo stabilne synchro przy timingach 5-3-2-2CL na FSB=202 :(

Na swojej obecnej plycie (NF7-S v2.0) bez zadnych modow mam FSB=220 przy tych samych timingach. Moglbym je dac mniej ostro i moze cos wyzej bym z FSB poszedl, ale na razie szkoda mi czasu na testowanie stabilnosci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stabilnie 201-203 do normalnej pracy rzecz jasna.

 

A jak testowałem na grafie na pci to i 213 spokojnie było i winda się ładnie ładowała, tylko przy zapisywaniu (od 208 w górę) screen się delikatnie na dole rozmazywał co sugeruje błędy zapisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy czy wyjechal ktos powyzej fsb240 poza Raptor'em i jego fsb242  :?:

Niech no poczeka na moją wypłąte w lipcu.

Gwarantuje wam coś porządnego minimum 245.

Może bez modów zasilania :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 163 na duronie :)

wstaje i na 166 ale jzu nie stabilny jest moze po dodaniu napieca na proca (jak znajde czas to testne na 1.85v) :)

ale to taki offtopic trochu :) krećcie dalej panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe śmiejcie się ale jestem troche lewy w podkręcaniu proców bo przez rok miałem płyte ESC K7S5A i ATHLONA 1200 :oops: a jak kazdy wie to nie jest wymazony sprzet do podkręcania 8) niedawno kpiłem tego athlona co w podpisie i kurde max FSB jakie wyciagne to 12,5x150 STABILNIE !! wyzej to system odpala ale juz przy rozpakowywaniu śmieciami wali i przy obciązeniu resetuje się komp :evil: powiedzcie co robie zle ... bo juz sił nie mam a i jeszcze jedno pamięci to mam SEITEC ( czy jakośc tak w 2 kościach identyczne ) .........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe śmiejcie się ale jestem troche lewy w podkręcaniu proców bo przez rok miałem płyte ESC K7S5A i ATHLONA 1200 :oops:  a jak kazdy wie to nie jest wymazony sprzet do podkręcania  8)  niedawno kpiłem tego athlona co w podpisie i kurde max FSB jakie wyciagne to 12,5x150 STABILNIE !! wyzej to system odpala ale juz przy rozpakowywaniu śmieciami wali i przy obciązeniu resetuje się komp  :evil:    powiedzcie co robie zle ...  bo juz sił nie mam a i jeszcze jedno pamięci to mam SEITEC ( czy jakośc tak w 2 kościach identyczne ) .........................

jedno pytanie........czy standardowo na chipsecie plyty glownej miales radiator z wiatraczkiem czy tylko srebrny radiatorek ?? Jak miales radiator z wiatraczkiem to znaczy ze masz stara rewizje drv5 i twoja plyta nie posiada dzielnika 1/5 i nie osiagniesz na niej wiekszego fsb niz 150-155.A jesli ma tylko radiatorek to.....zwiekszaj napiecie i krec :)

 

aaaaaa i jeszcze jedno.................SZUKAJ bylo o tym odcholery postow :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy czy wyjechal ktos powyzej fsb240 poza Raptor'em i jego fsb242  :?:

Niech no poczeka na moją wypłąte w lipcu.

Gwarantuje wam coś porządnego minimum 245.

Może bez modów zasilania :D .

Trzymam cię za słowo :) - natomiast szyki może ci pomieszać Holman - ma 219 sync przy VDD 1.57V - a w najbliżyszych dniach bierze się za robienie VDD moda i WC na NB :D

 

Ja tam na razie stoję z modyfikacjami ze względu na brak cashu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe śmiejcie się ale jestem troche lewy w podkręcaniu proców bo przez rok miałem płyte ESC K7S5A i ATHLONA 1200 :oops:  a jak kazdy wie to nie jest wymazony sprzet do podkręcania  8)  niedawno kpiłem tego athlona co w podpisie i kurde max FSB jakie wyciagne to 12,5x150 STABILNIE !! wyzej to system odpala ale juz przy rozpakowywaniu śmieciami wali i przy obciązeniu resetuje się komp  :evil:    powiedzcie co robie zle ...  bo juz sił nie mam a i jeszcze jedno pamięci to mam SEITEC ( czy jakośc tak w 2 kościach identyczne ) .........................

przede wszystkim zastanawia mnie fakt czy zmieniasz tez taktowanie pamiatek wraz ze wzrostem fsb po drugie ciekaw jestem czy probowales fsb 166 bo nie wiem czy wiesz to wlacza ci sie dzielnik 1/5 dla pci przy fsb 150 fsb pci juz jest taktowane 37.5 mhz nie mowiac co jest przy wyzszym fsb i moze ktores urzadzonko pci ci nie wytrzymuje i zawiesza system. Sprawdz na szynie 166 mhz i ustaw synchro pamieci (166/166)!! i musi smigac :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez max stable FSB=220 synchro - tak jak w podpisie... Wiecej nie daje, bo proca i pamiec trzeba dovoltowac zbyt mocno w stosunku do przynoszonych efektow :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...