Skocz do zawartości
Kronos32

Podkręcanie karty Geforce 9800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak do jakich wartości mogę spokojnie podkręcić kartę? W spoczynku na 100% wentylatora karta osiaga 39 stopni, a w Battlefieldzie 3 na niskich(na większych przy karcie 512mb występują zcinki) do 53 maksymalnie. Nie posiadam żadnych programów oprócz nvidia tools.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kronos32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA Geforce 9800gt - chłodzenie wentylator seryjny + radiator seryjny (tak jak ze sklepu :D)

 

zasilacz : logic-500atx 500W marka: Logic

Edytowane przez Kronos32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi kto produkował GPU tylko od kogo jest karta - Asus , MSI , Gigabyte , Zotac , Gainward , EVGA itp.

 

Najlepiej daj wyraźne zdjęcie karty .

 

Zasilacz do wymiany , szczególnie jak chcesz kręcić .

 

Btw. Wiatraki to masz w młynie , w kompach są wentylatory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymiana zasilacza nie wchodzi w grę, to i podkręcanie karty nie wchodzi w grę, chyba, że chcesz usmażyć zasilacz + ewentualnie kilka losowych podzespołów. Przed wymianą zasilacza na markowy nie radzę zabierać się za jakiekolwiek OC, a zwłaszcza za wymianę podzespołów na nowsze (i bardziej prądożerne).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw.

 

Nawet wymiana na używanego Fortrona HLN 350W za ~50 zł z allegro już dużo da , zasilacz znacznie bezpieczniejszy .

 

Jak chcesz żeby karta szybko zaliczyła zgon ( i nie tylko ona ) to kręć na tym czymś .

 

W przeciwnym razie wymień zasilacz i dopiero kręć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy czy używka ?

 

Z używek bierz Fortrona HLN 350W/400W z allegro w cenach 50-100 zł ( cena zasilacza + koszty przesyłki ) .

 

Z nówek ciężko będzie w tej cenie o dobry zasilacz - Modecom Feel III 400W , Neotec G11 400W do 100 zł do 100 zł , trochę powyżej 100 zł (120-130 zł ) masz Aerocool AEROPGSVP-450 lub Fortron FSP350-60APN 80+ - patrząc po cenach morele.net .

 

Fortrony HLN oraz AeroCool mają wtyczkę PCI-E 6pin do zasilania karty , Feel III , Neotec G11 czy Fortron APN to nie wiem czy mają - w tym przypadku potrzebna przejściówka 2xmolex-PCI-E 6pin .

 

Co do Feel III - generalnie seria to równie słaba jak Logic , ale ponoć III ma już zabezpieczenia choć sprawność i moc na linii +12V dalej leży .

 

A co do tego dlaczego twoja zasiłka się nie nadaje - to po prostu chiński badziew - mała moc ( ~384 W na linii +12 V , w praktyce mniej ) , mała sprawność ( 70% ) , praktycznie brak zabezpieczeń do tego elektronika niskiej jakości .

 

Zasilacz z tzw. Czarnej listy zasilaczy -

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie :) Mysle ze jak zarobie troche pieniazkow w przyszlym tyg to poszukam jakiegos lepszego zasilacza tak nawet do 200zl,oraz jaka karte graficzna polecacie mam do wydania na karte 700zl(mama sponsoruje tylko karte wiec mam az tyle na karte :D), lepiej kupic taka za 600 i dokupic lepsze chlodzenie czy poprostu za 700 z seryjnym chlodzeniem? Jeszcze się odezwe proszę o nie zamykanie tematu.

Edytowane przez Kronos32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...