Skocz do zawartości
rafa

Fotelik Samochodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że moje dziewczynki mają już roczek i zaczynają wyrastać z pierwszych fotelików czas na zakup czegoś nowego i większego.

Chciałbym kupić coś co na dłużej wystarczy,może do 3 roku życia. Foteliki są oznaczone tymi grupami (1,2,3) i odpowiednio wagowo. Ale przecież nie o wage chodzi a wzrost dziecka tak na prawdę. Tylko kto przewidzi jak mu dziecko wyrośnie.

I taka grupa 1 to zakres 9-18kg ale ile to w praktyce może być? Są foteliki 1-2-3 z teoretycznym zakresem 9-36kg. Ale nie są już tak przyjazne do tych mniejszych dzieci. Np małe pochylenie do spania w trakcie podróży. Inaczej taki fotelik byłby idealny bo wystarczyłby na pare lat.

Może są na forum tatusiowie co przerobili już zmianę fotelika na większy ;) Może temat przyda się dla innych także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przerabiałem ten temat.

Zakupiłem Maxi Cosi Priori(3* ADAC) w przyszłości za ok 2 lata kupię następny 15-36 z regulacją np SC monterey. Uznalem, że brak pozycji spoczynkowej w 9-36 (byłem zdecydowany na recaro young sport) i to, że fotelik musiałby wytrzymać 10-12lat są poważnymi argumentami przeciw. NIe widze też możliwości wsadzenia dziecka +6lat w zimowych ciuchach do recaro czy innego 9-36(no może cybex lub kiddy guardian).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem ze nie bede oszczedzal na bezpieczenstwie malucha i kupilem Romer King Plus w kolorze Leon. Fotelik jest bardzo solidny, doskonale trzyma sie pasow (moj nie ma isofixa) i jest bardzo wygodny mimo ze dzieciak jest wrecz przyklejony do fotela. Maly nie chce czasem wysiadac i rozpoczyna sie kombinowanie co mu moge zaproponowac by tym razem sam chcial wysiasc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mamy Nautilusa marki Graco - super się sprawdza - nasza córeczka ma 1,5 roku i bez problemu się tam mieści i można ją swobodnie przypiąć pięciopunktowymi pasami. Fotelik jest od 9 miesiąca życia do 12 roku życia - można zmieniać wysokość zagłówka i siedziska bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotelik umożliwiający swobodne kimanie to podstawa dla dziecka do 4 roku życia. Moje dziewczyny mają 5-6 lat i dalej zdarza im się zdrzemnąć na krótkiej trasie. W długich trasach tylko marudzą "kiedy będziemy" ;)

Siedzą teraz w fotelikach 15-36kg. Lecą im wtedy główki we wszystkie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj wszedłem do sklepu i chciałem kupić nie za drogi ale dobry fotelik i od razu dostałem propozycję kupienia tego

http://www.ramatti.com.pl/foteliki-sredniaki

Na początku jakoś mi nie siadł bo był dostępny brzydki granatowy kolor.

I jak głupek szukałem innych fotelików co zajęło mi tydzień i na koniec wróciłem do sklepu aby kupić właśnie ten model a na dodatek były już te ładne (wg. mnie) szaro zielone.

Dzisiaj mogę z całą stanowczością polecić.

Wygodne zapinanie, regulacja pasów to świetny patent, że te ochraniacze na ramionka są zawsze w tym samym miejscu (nie przesuwają się), łatwy i bardzo szeroki kąt ustawienia pochylenia fotelika do pozycji leżącej (w kategorii 9-25kg nie znalazłem takiego nawet w fotelikach za 1000zł+ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Uznalem, że brak pozycji spoczynkowej w 9-36 (byłem zdecydowany na recaro young sport) i to, że fotelik musiałby wytrzymać 10-12lat są poważnymi argumentami przeciw. NIe widze też możliwości wsadzenia dziecka +6lat w zimowych ciuchach do recaro czy innego 9-36(no może cybex lub kiddy guardian).

 

Fotelik umożliwiający swobodne kimanie to podstawa dla dziecka do 4 roku życia. Moje dziewczyny mają 5-6 lat i dalej zdarza im się zdrzemnąć na krótkiej trasie. W długich trasach tylko marudzą "kiedy będziemy" Dołączona grafika

Siedzą teraz w fotelikach 15-36kg. Lecą im wtedy główki we wszystkie strony.

 

No właśnie, to są najważniejsze argumenty. Moje dziewuchy są za małe i jeszcze długo będą by cały czas siedzieć pionowo. Dopiero by marudziły Dołączona grafika

 

My mamy Nautilusa marki Graco - super się sprawdza - nasza córeczka ma 1,5 roku i bez problemu się tam mieści i można ją swobodnie przypiąć pięciopunktowymi pasami. Fotelik jest od 9 miesiąca życia do 12 roku życia - można zmieniać wysokość zagłówka i siedziska bez problemu.

 

Oglądałem, jakoś nie przekonuje mnie wizualnie choć od strony funkcjonalności wydaje się ok. I pochylenie do snu jest chyba niewielkie?

 

W końcu chyba wybiorę pomiędzy Maxi Cosi Priori, Priori SPS a Axe.

W sumie obrotowy Axe to wygodna rzecz ale raz że fotelik jest wysoki i zasłania większe pole widzenia w lusterku to dwa, czy aż tak trudno sadzać dziecko tradycyjnie by dopłacać aż tyle? Raczej nie.

@Yearman - Priori ma te sztywne pasy i napinanie? Jak to spisuje się w praktyce? (oglądałem jakiś z regulacją szerokości i już nie wiem który to był)

 

SPS jest najprostszy z nich ale w sumie niczego mu nie brakuje. Najważniejsze regulacja pochylenia i wysokości są.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yearman - Priori ma te sztywne pasy i napinanie? Jak to spisuje się w praktyce? (oglądałem jakiś z regulacją szerokości i już nie wiem który to był)

 

SPS jest najprostszy z nich ale w sumie niczego mu nie brakuje. Najważniejsze regulacja pochylenia i wysokości są.

 

Sorry ale dawno nie zaglądałem do tego tematu. Nie wiem czy jeszcze aktualne.

Priori jest super. Jak się dobrze zamontuje co moim zdaniem jest mega proste.Można też sobie pomóc kolanem. to fotelik ściśle przylega do siedzenia. Wydaje mi się, że napinanie w SPS jest zbędne. Chyba ze często się zmienia między samochodami i robi to kobieta.

 

Jedyna wada to przekręcające się pasy w klamrach zaczepów ale nie wiem czy to wada tego konkretnego modelu czy w ogóle fotelików. Regulacja wysokości też pozostawia do życzenia ale to się robi tylko 2 razy w trakcie jego życia.

Generalnie polecam bo za cenę do 400 można kupić bezpieczny fotelik przetestowany w crashtestach. Wybrałbym ten model jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...