Skocz do zawartości
Tafonath

Używany sprzęt pod lga 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałem kupić nowy komputer na 1155, ale że na ludzi liczyć nie można to wyszło jak zwykle.

Na moim obecnym "komputerze" tnie się wszystko , nie da się ogladać filmów w jakości większej niż 360p (athlon xp i radek 9550 wykręcony do granic możliwości)

Postanowiłem więc zmienić ten złom na coś używanego na 775 , potrzebuję proca, grafy, mobo, ramu, dysku i zasilacza.

Będzie używany do grania w jakieś mmo i inne gry na multi, l4deady , tf2 itd. nie będzie żadnych gta 8 i battlefieldów 16.

No więc celowałbym w e8400 + 4850 nie jest drogo a mi zupełnie by wystarczyło , częśći będe szukać na allegro i giełdach na forach komputerowych. Dysk to też nie problem byle jaki 250 albo 320gb na sata mi wystarczy. Tylko nie wiem jakiej płyty (pcie 1.0 czy 2.0) i zasilacza szukać do tego zestawu i za ile brać 2x2gb ddr2 na jakiej szynie , dodam że mam napęd na ata i dobrze by było żebym mógł go podłaczyć (od biedy mogę kupić przejściówkę jak się nie da). Więc czego szukać a czego unikać , chciałbym zamknąć sie w tysiaku bo wiadomo że za martwą platformę nie warto przepłacać , z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć stabilną i dobrą płytę do OC to odpuść sobie wynalazki na chipsetach Gxx .

 

W zależności od ceny szukaj - Ggiabyte GA-P31-DS3L ( także werski EP31 ) , GA-P35-DS3L czy samo P35-DS3 , Asus P5B , Asus P5K , Asus P5QL-E .

 

Ew. jak trafi cię coś taniego od DFi to bierz .

 

HD4850 używki to koszt 170+ zł , nówki od PowerColor / Vertex 3D na pamięciach DDR5 ( wydajność i pobór mocy HD4870 ) ~270 zł .

 

Ram - Goodram 800 mhz - albo 2x2GB albo od razu kość 4GB .

 

Zasilacz - jak używka to Fortron HLN lub MDN/EMDN 350W/400W lub Silverpower 400W/500W .

 

Nówki - Fortron Hexa 400W lub 500W , ew. zasilacz na przyszłość to można się szarpnąć na OCZ ZT 550W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelicz dobrze ile wyjdzie cię ten e8400, 4GB ddr2 oraz mobo. Jak okaże się (a jest to wielce prawdopodobne), że nie zaoszczędzisz nawet 50zł w stosunku do Celerona G540, H61, 4GB DDR3, to nie warto pakować się w lga775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej - przemyśl czy warto pchać się w martwe lga775... za 1000zł można już coś spokojnie sklecić :)

 

propozycja ode mnie:

http://www.morele.net/inventory/info/gMwjQT/

psu http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hln-24pin-p4-pci-e-i2542534722.html

buda http://allegro.pl/naprawde-solidna-obudowa-atx-maxdata-warto-fv-i2558541384.html

 

na gpu niewiele zostaje ale możesz jeszcze na czymś obciąć (np na dvdrw, używany hdd) lub dozbierać, a przez ten czas używać zintegrowanej w cpu

 

w przejściówki ata->sata się nie baw, bo często nie działają. Sprzedaj co masz i kup na sata.

 

a tu porównanie celerona z E8200 http://www.anandtech.com/bench/Product/58?vs=406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare miesiecy temu mialem ten sam pomysl co ty i powiem ci ze to byly najbardziej wtopione pieniadze jakie wydalem. Kupujac wszystko dochadza ci wszedzie koszta przesylki, do tego brak gwarancji. Pozatym wyczynowe ramy do oc e8400 to juz koszt ponad 200 zl. 4 giga ddr3 kosztuje 70. Plyta pod oc jakies 150 zl w zysylka. E8400 to tez 150zl do tego chlodzenie proca to kolo 100zl z wysylka. Jak cos ci przyjdzie uszkodzone to dodatkowy czas i uzeranie sie z sprzedajacym czy wymieni czy nie czy odda kase czy nie. Tak wiec plyta + proc+ chlodzenie+ ram to koszt ok 600 zl.

g540 + ASROCK B75M-GL + 4g goodram to 450zl.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wziąć coś pod 1155 i tego celerona. Potem ew. zmienisz na jakis mocniejszy procek jak zajdzie taka potrzeba. Jednak spokojnie do jako takiego grania i oglądania filmów w FullHD wystarczy ten dwurdzeniowiec. Potem ew. Ivy Bridge wsadzisz. Nie bierz więcej niż 4GB Ram. No i pozostaje kwestia karty graficznej jakby Cie jednak naszła ochota zagrać w coś nowszego. Ale to już zależnie od funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że e8400 jest wydajniejszy od tego celerona , brat ma athlona 5400 , 9600gt i 4gb ramu i śmigają mu wymienione przezemnie gry na full detalach w 1080p bez żadnej ściny.

Jeżeli już miałbym się pakować w 1155 to wziąłbym na raty na rok jakiś sprzęt np. ten http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_sierpien_2012_poradnik_zakupowy?page=0,9

tyle że zamiast ssd , wziąłbym jakąś obudowę np. cm haf 912 i może lepszy zasilacz np z zestawu za 3800 , warto by było? Nie chcę dużo pakować w kompa bo każda nowa generacja co roku zostawia w tyle poprzednią i traci znacznie na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...