Skocz do zawartości
Lancer

Pompka vs panel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie naiwne pytanie o możliwość podłączenia pompki pod panel. Otóż od jakiegoś czasu posiadam pompkę Alphacool VPP655, która jest kolejną mutacją Laing D5. Posiadam również panel Lamptron Fan Controller Touch. Panel teoretycznie ma moc na kanał do 30W, jednak panowie z Angeli ostrzegali mnie aby tej pompki nie podłączać pod kontroler.

 

No wiec wziąłem sobie uwagę do serca, ale cały czas mnie nosi. A więc wziąłem sobie multimetr i wyszło mi, że pompka na biegach: V potrzebuje natężenia 1,63A, III - 0,65A, a na najniższym 0,33A. Jak łatwo policzyć jest to moc znacznie poniżej teoretycznych możliwości kontrolera, bo na szczytowym biegu pobiera poniżej 20W, choć producent podaje 23W (dla chyba 12V?).

 

No to jak? Podłączyć ją? Nie puści dymka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech odpiszą dlaczego nie można jej podłączyć, jestem bardzo ciekaw ich teorii

 

ps/ ja swojego Swiftech MCP350 mam podpiętego od ładnych paru lat pod panel z mocą jedynie 10W na kanał i wszystko śmiga, więc czemu u ciebie nie miało by też tak być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od trzech miesięcy na Lamptronie FCT mam MCP355 z elektroniką Toshiba (30W) i wszystko śmiga elegancko. A pozostałe kanały też nie mają lekko. Za niedługo dokładam drugą taką samą pompkę i się nie boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z opisu na Cooling.pl

 

Dzięki dużej mocy bo aż do 30W na kanał umożliwia podpięcie do jednego kanału (przy użyciu odpowiednich rozgałęźników nawet kilku wentylatorów, jak również wszelkiej maści pompek, diod i innych tego typu akcesoriów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...