Skocz do zawartości
greenhorn81

Uniwersalny monitor do gier, filmów, pracy przy słabym oświetleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poleci ktoś dobry, uniwersalny monitor do gier (nałogowo FPS), filmów, pracy nad www, czytanie e-booków, etc.

Praca głównie wieczorami, przy słabym oświetleniu.

W miarę możliwości aby posiadał regulowaną podstawkę wysokość, pochylenie, pivot niekoniecznie.

 

Obecnie mam CRT Philips Brillance 19" i wszystko pięknie ale niestety jest zbyt uciążliwy dla oczu przy dłuższej pracy, no i niestety nie za ciekawie ogląda się na nim filmy, oczywiście ze względu na proporcje obrazu.

 

Budżet elastyczny ok 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadzają Tobie proporcje 16:9 to bierz Eizo Foris FS2331.

 

Ciekawy wybor, wczesniej o nim myslalem ale niestety regulacje podstawki ma ograniczone, a potrzebna mi jest koniecznie regulacja wysokosci oraz pochylenia.

 

 

Jako ze poza CRT nie gralem na innych monitorach chyba zrobie eksperyment:)

Pozycze monitor LG IPS226V-PN i stestuje dzien lub dwa :] jak bedzie lipa wzgledem responsywnosci/input laga to pewnie skonczy sie na pracy na 2 monitorach, CRT plus cos o dobrej jakosci obrazu, bo wchodzenie wylacznie w 120hz TN to taki polsrodek. A jak smuzenia i input lag na tym monitorze beda do przelkniecia to sie bede rozgladac juz za konkretnym monitorem, niestety szukajac uniwersalnego monitora zawsze jest bolączka typu cos kosztem czegos ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochylenie można regulować, jedyny problem to wysokość podstawki. Smużenie niestety jest przypadłością LCD i nawet na najlepszych ekranach z opcją dopalacza oko przyzwyczajone do CRT to zobaczy. W grach nie jest to takie irytujące, ale najlepiej to widać przy przewijaniu tekstu.

 

TN'ki to koszmar dla ludzi, którzy nawykli do patrzenia w kineskop. Słabe kąty i zmiany kolorów z tym związane to udręka, lubie często zmieniać pozycję siedzenia przed biurkiem i nie mogę sobie wyobrazić ciągłego ustawiania monitora do aktualnego położenia mojej głowy. Matryce TN dodatkowo nieudolnie udają czarny kolor. Dobrze jakbyś mógł przetestować coś na PVA lub IPS.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...